Windmolens als impuls i8l zeeland Onrust onder bewoners Scheldekade Terneuzen over plannen boulevard mmmmm Weersvoorspelling HOOFDPLAAT Grondeigenaren beloven dorp jaarlijks tienduizenden MEEST GELEZEN almanak Veiling in kerk voor restauratiefonds Kerkkoor huldigt drie jubilarissen donderdag 28 april 2011 door Harmen van der Werf terneuzen - Onder bewoners van de Scheldekade in Terneuzen be staat grote onrust over plannen van de gemeente Terneuzen om de boulevard voor hun huizen aan trekkelijker te maken. Ze vrezen op diverse plekken het uitzicht op de Westerschelde te verliezen. „We zijn deze week met 23 bewo ners bij elkaar geweest", laat Wil- mar Wullems weten, „omdat wij ons zorgen maken. In 2008 heeft de gemeente al gesproken over ver fraaiing van de Scheldeboulevard. Toen is ons gezegd dat er geen uit- zichtbelemmerende objecten zou den komen. In de nieuwe plannen voor onder meer het Stadsbalkon zitten die wel." Wullems benadrukt niet tegen ver nieuwing van de boulevard te zijn, maar vraagt zich namens mede-be woners af of er bijvoorbeeld zono dig een 'landmark' met zeilen en masten in de buurt van paviljoen Westbeer moet komen. „Want dat planonderdeel belemmert wel de gelijk het uitzicht." Wethouder Frank van Hulle is bij Wullems aan huis geweest om de situatie te bekijken. Vanuit de wo ning zijn foto's gemaakt. Adviesbu reau Grontmij gebruikt die om in beeld te brengen welke gevolgen de komst van de 'landmark' heeft. Van Hulle zegt de kritiek serieus te nemen. „Ik ben daarom ook zelf gaan kijken. Wellicht zien we af van de constructie met zeilen en masten, maar", voegt hij toe, „er zal wel iets moeten veranderen om de boulevard en veerhaven te verlevendigen." Vanavond is vanaf 19.00 tot 21.30 uur in paviljoen Westbeer een in loopbijeenkomst over de herinrich tingsplannen, waarvan ook twee woontorens (met hotel) deel uit maken, zo'n beetje tegenover het Scheldetheater. Dit is gepland in een latere fase. Van Hulle heeft het over 'niet voor 2015'. 1. Terneuzen wil cruiseschip strikken 2. Wildpoeper heeft schijt aan politie 3. Film kapitein Rooibos gevonden STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto Die Vlissingse gebruikt haar smart- phone dagelijks om te surfen op het internet. Vooral een zekere site met weersver wachtingen is favoriet. Altijd handig om te weten of er een bui aankomt voordat je op de fiets naar het werk of naar huis moet. Dezer dagen raadpleegde ze de be richten weer eens en was door het door Martijn de Koning Als er in Hoofdplaat écht geen draagvlak blijkt te zijn voor de komst van windmolens op hun land, dan beginnen ze er niet aan. Geen probleem. Maar Philip en Martin Thomaes willen wél de kans krijgen hun verhaal te doen voordat mensen oordelen. Want, betogen ze, er kan een win-win- situatie ontstaan, die Hoofdplaat een flinke oppepper geeft. Misschien, erkennen de neven, is het inmiddels wel te laat. Het idee van Nuon om ten oosten van Hoofdplaat een aantal molens op het land van het tweetal te plaat sen, leverde immers al een storm van protest uit Hoofdplaat op. Ac tiegroepen en inwoners die een eerder, soortgelijk plan van Nuon aanvochten en ook streden tegen de bouw van vijf windmolens aan de andere kant van het dorp, lie ten meteen van zich horen. Een protestbrief aan de gemeenteraad werd ook door het dorpsraadbe- stuur ondertekend. „Dat vonden we wel opvallend", zegt Martin. „We hebben een paar weken gele den bij de dorpsraad gezeten. Die gaf toen aan geen standpunt te wil len innemen." In de bewuste brief werd ook gewezen op het feit dat Woningen aan de Scheldekade in Terneuzen met (nog) vrij uitzicht over de Scheldeboulevard en daarachter de Westerschelde. foto Mark Neelemans CLINGE Van schotelantenne tot stalen melk bus en van eiken hoekstoeltje tot tafeltennistafel. Op het prikbord van de veiling ten bate van de res tauratie van de kerk in Clinge staan inmiddels vijftig van de meest uiteenlopende voorwerpen. Ze worden allemaal te koop aange boden, waarbij een deel van de op brengst voor de verkoper is, een an der deel voor de kerk. De inge brachte spullen zijn vrijdag tussen 17.00 en 20.00 uur te bekijken. De veiling is zaterdag vanaf 10.00 uur. Tip? redactie@pzc.nl dolle heen toen ze de goede vooruit zichten zag. Ze riep uit: Het wordt elke dag war mer; 27, 28, 29 en zelfs 30 graden!" Haar vader keek bedenkelijk na deze mededeling en fronste zijn wenkbrau wen. Toen ze zijn gezicht zag, keek ze nog eens goed op het schermpje. „Oeps, dat waren de datums." De jubilarissen van het kerkkoor v.l.n.r.: Christien Bode, Adrie Dieleman en Pleuntje Jansen-van Roosendaal. foto Mark Neelemans axel - Het kerkkoor van de Samen Op Weg-kerk in Axel heeft op de jaarvergadering gisteravond drie ju bilarissen gehuldigd, Christien Bo de, Pleuntje Jansen en Adrie Diele man. Zij zijn respectievelijk 65, 60 en 55 jaar lid van het kerkkoor dat uit 43 leden bestaat; ro mannen en 33 vrouwen. Adrie ontving een speld met een muzieksleutel, de twee vrouwelij ke jubilarissen kregen allebei een halsketting met een muzieksleutel. Het kerkkoor is in 1943 opgericht. Christien is dus al bijna vanaf het begin lid. Voorzitter Henk Schip per sprak vol bewondering over haar. „Ze was veertien of vijftien jaar, toen ze erbij kwam. Ze is nog altijd goed bij stem en dat voor een sopraan." Philip (links) en Martin Thomaes hopen dat clubs in Hoofdplaat inspringen op hun vereveningsvoorstel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 58