Rijkswaterstaat draagt pontje over Zeeland Rustig aan is meest respectvol o cio.ooo Waterstoring in westen VERBINDING Sluiskillenaren richten stichting op die pont gaat exploiteren ZEEUWS-VLAANDEREN 18 en 19 20 en 21 0™" e\V.e oiaapjy Nog dagen de resl K mmt-ife leve**' Wildpoeper heeft 'schijt aan de politie' i Windmolens als impuls voor leefbaarheid dorp Jachtwerf op de grens heeft zee van ruimte Donderdag 28 april 2011 Tip? zeeuws-viaanderen@pzc.nl door Wout Bareman sluiskil - Het pontje van Sluiskil blijft varen. De dorpsraad, het ac tiecomité dat streed yoor behoud, de gemeente Terneuzen en Rijks waterstaat hebben daarover een ak koord bereikt. Waterstaat draagt de pont over aan een stichting, die de veerverbinding gaat exploite ren. De pont, die in 1967 na de verbre ding van het Kanaal Gent-Terneu- zen in de vaart kwam, wordt op 1 januari 2012 door waterstaat afge staan aan de nu in oprichting zijn de stichting. Rijkswaterstaat geeft een 'bruidsschat' mee: een bedrag dat de exploitatie van de pont de komende drie jaar zou vergen. Als de berekening van waterstaat dat met die exploitatie jaarlijks vier ton is gemoeid, klopt dan ont vangt de stichting dus 1,2 miljoen euro. Daarmee kunnen de Sluiskil lenaren het in ieder geval tot 2015 - het jaar waarin de Sluiskiltunnel in gebruik wordt genomen - uitzin gen. De gemeente Terneuzen voel de niets voor overname van de pont omdat daarvoor de financiële middelen ontbreken. Maar wet houder Co van Schaik (verkeer, ook wijkbestuurder van het kanaal dorp) sluit niet uit dat het college van burgemeester en wethouders eventuele subsidieverzoeken wel willend zal bekijken. Hij neemt zo goed als zeker op persoonlijke titel zitting in het stichtingsbestuur, waarvan de leden voornamelijk ge rekruteerd zullen worden uit het actiecomité. Dat staat onder lei ding van Loek van Hecke en hore- ca-ondernemer Meerten Dallinga. In juni komen de gesprekspartners opnieuw bijeen om de overdracht van de pont officieel te bekrachti gen. Rijkswaterstaat wilde van de pont af) omdat de kosten (vier ton) niet meer opwogen tegen het aantal passagiers dat jaarlijks wordt over gezet. Dat zijn er momenteel ge middeld 50.000. In de beginjaren, toen de Vogelwijk in Sluiskil-oost nog bestond en ook de Cokesfa- briek nog volop draaide, waren dat er nog zo'n 800.000. De stichting gaat de pont niet al leen gebruiken als overzetveer, maar zo goed als zeker ook voor toeristische doeleinden. De toe komstige exploitant is momenteel op zoek naar kandidaat-schippers voor de pont. Bovendien worden vaklui gezocht voor het onder houd. Vorig jaar werd de hele pont nog grondig gereviseerd. TERNEUZEN - Ook Zeeuws-Vlaamse middelbare scholieren praten door elkaar heen en wachten niet altijd tot een ander is uitgepraat. Maar de drie spelers van Klassekunst hoorden vooral brave reacties op het toneelstukje Wild Vlees. Een tweedejaars vmbo'er van het Terneuzense Zeldenrust Steelant College die meldde dat je er bij een eerste afspraakje niet 'bam-bo- venop' moet vliegen, bedoelde niet eens dat de eerste keer met een tot gelachtsgemeenschap over- gaan wat overdreven is. Hij vond zelfs dat-ook zoenen en knuffelen nog wel in een later stadium aan bod konden komen als één van beide partners 'er nog niet aan toe is'. Gespreksleider Dirk van Weerden, Gennaro Tuankotta (Theo) en Pau- lien Fidders (Mara) hadden nauwe lijks overtuigingskracht nodig om de scholieren van het belang van wederzijds respect te overtuigen. „Laat weten wat je wilt, praat met elkaar en dring niet aan als ie mand iets niet wil", luidde de boodschap voor pril verliefden. Aan de manieren om veilig te vrijen (niet zwanger raken en geen seksueel overdraagbare aan doeningen oplopen) kwamen de discussiërende kinderen nauwe lijks toe. Vandaar dat de GGD ze er bij de uitgang nog maar eens op wees: www.sense.info. Een jongen die bij een eerste afspraakje direct naar de borsten van zijn vriendinnetje grijpt, heeft nog niet begrepen wat een respectvolle benadering is, maakten leerlingen van het Zeldenrust Steelant College gisteren duidelijk aan de spelers van Klassekunst. foto Mark Neelemans >- Koninginnedagtrekking 30 april L W' HULST Een 44-jarige vrachtwagenchauf feur uit Opdam is gisterochtend be keurd voor 'wildpoepen'. Agenten wisten niet wat ze zagen: de dader stopte pal voor het politie bureau en sprintte naar de achter zijde van zijn cabine. Daar liet hij zijn broek zakken en deed zijn be hoefte. De chauffeur mocht een be keuring in ontvangst nemen van honderd euro. oostburg - Een deel van West- Zeeuws-Vlaanderen, rondom Bres- kens, Oostburg en IJzendijke, kampte gisteren bijna de hele dag met een waterstoring. Langs rijksweg N61 liep een water leiding omstreeks 8.30 uur een 'spontane' breuk op. Delta lokali seerde de breuk en kwam snel met een kraan ter plaatse. Ondanks de inzet van mensen en materieel duurde het tot aan het begin van de avond voor de waterleiding weer in gebruik kon worden geno men. In de tussentijd kon geen omleiding worden aangelegd, om dat een andere leiding vanwege werkzaamheden buiten dienst was. Delta kreeg gisteren geen mel dingen van gebruikers die in grote problemen kwamen door waterge brek, meldde een woordvoerder.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 57