Dat klinkt zo mooi' SIEBEL Siebel Juweliers, Lange Delft 57 in Middelburg zeeland 121 buiten- koken.. Pandora feliciteert Siebel Juweliers met de opening van Middelburg. Veel minicampings in Veere willen uitbreiden ..de nieuwe BeoVision 10 PANDORA M'n Lieve zonder n Haar op zijn Zeeuws Dyslectische man dol op wand vol boeken Rik schuurde de Hase terug in beeld www.binnenuit.nl Akkoord over koop historische weegbrug Aanpassingen hekjes fietspad na klachten www.binnenuit.nl Kom naar de winkel voor de speciale geschenkaanbieding. donderdag 28 april 2011 Rik Vermaat krijgt regelmatig reacties op de naam van zijn huis aan de Nieuwe Haven: M'n Lieve„Iedere Zeeuw die hier voorbij loopt zegt er wat van. Vaak dat het Lieven moet zijn, met een n aan het eind. Maar ik heb er lekker mijn eigen draai aan gegeven." Toen hij eenmaal gefascineerd was door huisnamen, bedacht Rik Vermaat ook een naam voor het pand aan de Zierikzeese Mol waarin zijn kapperszaak is gevestigd. „Ik koos voor 'aer, het Zeeuwse woord voor haar, want ik vind Zeeuws zo mooi klinken." hij het heel leuk vond om in een huis met een naam te wonen en werken bedacht Rik Vermaat ook een huisnaam voor het pandje aan de Mol waar de kapperszaak enke le jaren later werd gevestigd. „In het Woordenboek der Zeeuwse Dialecten vond ik 'aer, Zeeuws voor haar. De huisnaam M'n Lie ve is weliswaar gebaseerd op de be langstellende vraag van Jopie maar ook symbolisch voor de wijze waarop Rik in het leven staat. „Ik houd van mensen. Ik leg gemakke- wmmmmsmzsmgss® door Henk Postma DOMBURG - De gemeente Veere moet waarschijnlijk nog zo'n tien tot vijftien minicampings toestem ming geven om uit te breiden. Dat is meer dan verwacht, erkent CDA-wethouder René Molenaar. Aanvankelijk zouden hooguit 45 minicampings mogen uitbreiden: van vijftien naar vijfentwintig staanplaatsen. Allerlei juridische procedures noodzaakten de ge meente dat aantal 'op te rekken'. Zoals het er nu naar uit ziet, komt de teller ergens tussen de 55 en 60 tot stilstand. De gemeenteraad krijgt nog voor de zomervakantie een voorstel om hiervoor ruimte te scheppen. Het zou er op neerkomen dat uit eindelijk niet 450, maar 550 tot 600 extra staanplaatsen worden ge realiseerd. Het exacte aantal is af lijk contact en ben in geïnteres seerd in ieders verhaal. Ik ben ge wend om met iedereen een praat je te maken. Het liefst zou ik dat in het Zeeuws doen, maar dat lukt niet als je in Rotterdam bent gebo ren." hankelijk van de beoordelingspro cedures die momenteel nog lopen. Molenaar hoopt die allemaal te hebben afgewikkeld voor 1 okto ber van dit jaar. Daar is extra des kundigheid voor ingehuurd, waar onder een 'full-timer met een ste vige juridische achtergrond'. Om zich aan juridische problemen te ontworstelen, heropende Veere voor kampeerboeren de mogelijk heid om uitbreiding van hun mini- camping aan te vragen. Tot 9 maart konden nieuwe, concrete aanvragen worden ingediend. Er kwamen onverwacht veel nieuwe aanvragen binnen: in totaal 31. Daarvan zijn er inmiddels veertien afgewezen omdat niet werd vol daan aan de voorwaarden. Nog 29 aanvragen wachten dus op een be slissing, terwijl de afgelopen jaren al bijna 45 vergunningen zijn ver geven. Wanneer hij kennis wil ne men van een roman doet hij dat door middel van een luister- boek. Vanwege zijn dyslectische aanleg leest Rik Vermaat uit Zierik- zee namelijk heel langzaam. Desal niettemin houdt hij van boeken. „Vooral van grote boekenwanden, daar ben ik helemaal gek van, hele maal wanneer er verrijdbare trap petjes voor staan zoals in oude bi bliotheken. Ik houd van die sfeer. Het straalt iets uit, zeker als er ook een oude draaitrap is en een oor fauteuil staat" Een van de aantrek kelijkheden van Scarlet Poppelier, met wie de Zierikzeese kapper zes weken geleden trouwde, is het feit dat zij heel veel boeken heeft. „Scarlet heeft meters kookboe ken." Zelf neust Rik graag in boe ken over horloges, munten, zijn grote hobby edelsmeden en het Woordenboek Zeeuwse dialecten. Het was de bedoeling om een goede ondergrond te creëren voor een schilderbeun van de ge vel, maar het ijverige schuurwerk van Rik Vermaat bracht een extra verrassing met zich mee. Onder zijn schuurpapier tekende zich de oude huisnaam de Hase af op het winkelpand aan Zierikzeese Melk markt waar Riks kapperszaak vroe ger was gevestigd. De vereniging Stad en Lande liet de naam weer in originele letters aanbrengen op de gevel. „Mogelijk woonde vroe ger Job Pieterse de Hase in het pand. Maar het kan ook zijn dat huisnaam De Hase ontstond om dat er een jager of poelier in het pand woonde." vsmsmsmmmmsm SINT PHILIPSLAND De historische weegbrug in Sint Philipsland blijft behouden. De le den van de heemkundekring zijn in ruime meerderheid akkoord ge gaan met de aankoop van het in dustriële monument. Het bestuur staat nu voor de opdracht om het geld voor de restauratie bij elkaar te sprokkelen. Heemkundekring Philippuslandt hoopte dat de ge meente de brug zou kopen. B en W gaven echter nul op het rekest MIDDELBURG De gemeente Middelburg heeft de hekjes op het fietspad tussen de Stromenweg en de Abeelseweg in Middelburg aangepast. Volgens pas santen was het haast onmogelijk om met een tandem of scootmo- biel tussen de hekjes door te ma noeuvreren. De hekjes stonden er om te voorkomen dat scooters te hard over het fietspad zouden rij den. Het fietspad tussen Middel burg en Vlïssingen werd 31 maart officieel geopend. UNFORGETTABLE MOMENTS Juweliers Siebel Juweliers, Lange Kerkstraat 27 in Goes heel gemakkelijk om met iedereen een praatje te maken. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 51