zo! zeeland w 'Oe is't noe m'n lieve? Dansmarathon moet geld opleveren voor school in Oost-Congo BOVAG Informatie over schaapskudde BOVRG. Zeker van je zaak. Schouwen-Duiveland kent veel huizen, boten en boerderijen met bijzondere namen. In deze serie worden ze verklaard. Speuren naar kunst in Zak van Zuid-Beveland Rijkswaterstaat draagt pontje over donderdag 28 april 2011 S mmmm door Frank Balkenende GOES - Drie uur lang lekker de heu pen losmaken in masterdasses zumba, body jam, streetdance en hiphop. Goed voor het lijf en je steunt er nog een goed doel mee ook: de bouw van een school in de Oost-Congolese stad Bukavu. De 'dansmarathon' die Fitland en Stichting Adavoc zondag 15 mei in Fitland Goes houden, is een ver volg op een zumbaworkshop voor hetzelfde doel. Dat swingende feest vond 30 oktober vorig jaar plaats en trok tachtig deelnemers. Het was een avond met een co pieus Afrikaans buffet. Dit maal zijn er wel hapjes, maar is het accent op lekker eten min der zwaar. Blaise Safari, de drijven de kracht achter Adavoc, zegt dat de deelnameprijs met 30 euro een drempel vormt. „Daarom is het in schrijfgeld dit keer 10 euro. Deelne mers kunnen zich vervolgens door familie, vrienden of bedrijven la- HEINKENSZAND - De Stichting Zeeuwse Schaapskudde houdt vrij dag tussen 16 en 18 uur een infor matiebijeenkomst over de schaaps kudde in de Schaapskooi aan de Nieuwekamersedijk 3 in Heinkens- zand. Bezoekers kunnen zien hoe het bedrijf in de kooi werkt. Gr is altijd een BOVRG bedrijf bij jou in de buurt! wujiu.bovag.nl BOVAG Auto Automobielbedrijf Slager Poortdijkstraat 61 4318 AM Brouwershaven Tel. 0111-691244 www.autobedrijfslager.nl Volvo Service De Roterij De Roterij 7 4328 BB Burgh - Haamstede Tel. 0111-653151 www.volvoservicederoterij.nl Specialist in Volvo Autobedrijf van Dijke Achterstraat 1-5 4306 CS Nieuwerkerk Tel. 0111-6541364 www.autqbedrijfvandijke.nl Specialist in Nissan BOVAG Camper Caravan Caravanservice Ouwerkerk Middenweg 19-21 4305 ND Ouderkerk Tel. 0111-642306 www.caravanservice-ouwerkerk.nl BOVAG Autorijschool Autorijschool Rob Visser Christinastraat 13 4316 BE Zonnemaire Tel. 0111-407199 www.autorijschoolrobvisser.nl HUISNAAM ten sponsoren. Al dat geld gaat rechtstreeks naar de bouw van de school in Bukavu." Safari kreeg door eerdere acties vol doende geld bij elkaar om een nieuw sanitairgebouw neer te zet ten voor schoolkinderen die tij dens de gruwelijke burgeroorlog wees zijn geworden. Nu wil ze in stapjes een nieuwe school laten bouwen voor in totaal 500 leerlin gen. Met een klasgrootte van 80 leerlingen vergt dat de bouw van negen lokalen. Safari wil voorzich tig beginnen met drie lokalen. Ze hoopt dat de fundering deze zo mer kan worden gestort. De drie uur durende dansmara thon staat onder leiding van gere nommeerde dansinstructeurs uit alle hoeken van Zeeland. Voor kin deren zijn er ook tal van activitei ten en spelletjes. Aanmelden kan via: www.stichtingadavoc.nl Meer informatie is verkrijgbaar bij Fitland Goes: 0113-215733 door Marijke Vael Hij heeft vele talenten, maar die liggen niet op het gebied van lezen en schrijven. Rik Vermaat uit Zierikzee besluit zijn mailtjes altijd met de zin 'dyslectie is een gave'. „Ik schrijf zoals ik praat en daar schaam ik me niet voor. Gro te geesten als Einstein waren dyslectisch. Als je die aanleg hebt kun je er gebruik of misbruik ma ken." Praten kan de 51-jarige kapper als de beste, zo blijkt op een bankje in de zon voor zijn huis aan de Zierik- zeese Nieuwe Haven. Hij is gefasci neerd door de klank van woorden. „Ik vind Zeeuws zo'n mooie taal. Neem nou het woord stramien. Dat is toch veel leuker dan vergiet! Dat vind ik prachtig." De klank van Zeeuws dialect was ook de inspiratiebron voor de huis naam op het pand waar Rik Ver- maat woont met Scarlet Poppelier, sinds zes weken zijn echtgenote. „Toen ik hier pas woonde liep Jo- pie hier voorbij, mijn collega-win kelier van Van Eenige Mode. Toen ze me zag zei ze: 'Oe is't noe m'n lieve?' Dat vond ik zo mooi klin ken. Het inspireerde me ook om na te denken over hoe het eigen lijk met me was èn ik wist plotse ling dat ik mijn huis M'n Lieve wil de noemen." Sinds deze huisnaam boven de voordeur prijkt kreeg Rik vaak de opmerking dat het M'n Lieven moet zijn mèt een n. „Iemand vertelde me dat het zon der n was wanneer lieve in een zin wordt gebruikt. En ik vind het ook wel leuk om een eigen draai te ge ven aan mijn huisnaam. Rik Vermaat werd geboren in Rot terdam en kwam in 1994 'op ge voel' in Zierikzee terecht. „Vroeger runde ik met mijn voormalige echtgenote een kapsalon met 7 per soneelsleden in Woerden. Omdat HEINKENSZAND - De Open Atelier route 'Kunstspeuren in de Zak' is inmiddels een begrip in de Zak van Zuid-Beveland. Een groot aantal kunstenaars doet zaterdag en zondag mee aan de edi tie 2011. Dit jaar zijn veertien loca ties te bezoeken.In Hoedekensker- ke is aan de Kerkstraat 38 bij 'Thee tuin Pleisterplaats Boerhaave' de overzichtstentoonstelling inge richt. Van de deelnemende kunste naars en hun gasten is in de thee tuin een werk te zien. Diverse kunstvormen zijn te zien zoals schilderijen, keramiek, beelden in steen en glaskunst. Op enkele plaatsen zijn demonstraties. Onder de deelnemende kunste naars zijn enkele nieuwe gezichten zoals Kees Ingelse, Nelly Boon en Evelien Apeldoorn. De open ate lierroute is zaterdag en zondag van 11.00 tot 17.00 uur. we meer manager dan kapper wa ren wilden we wat kleiners. We wilden nabij strand en bossen wo nen en werken. Toen ik in Zierik zee kwam voelde het gelijk goed." Het stel begon een kapperszaak aan de Melkmarkt en Rik ontdek te de charme van huisnamen. „Toen ik de gevel schuurde voor een schilderbeurt kwam ineens het woord De Hase tevoorschijn!" Rik nam contact op met de Vereni ging Stad en Lande die de oude huisnaam weer aanbracht. Omdat Rik Vermaat en Scarlet Poppelier: „Als je aan de Nieuwe Haven woont is het SLUISKIL - Het pontje van Sluiskil blijft varen. De dorpsraad, het ac tiecomité dat streed voor behoud, de gemeente Terneuzen en Rijks waterstaat hebben daarover een ak koord bereikt. Waterstaat draagt de pont over aan een stichting, die de veerverbinding gaat exploite ren. De pont, die in 1967 na de ver breding van het Kanaal Gent-Ter- neuzen in de vaart kwam, wordt op 1 januari 2012 door waterstaat afgestaan aan de nu in oprichting zijnde stichting. www.pzc.nl MEEST GELEZEN 1Van geweld verdachte vrouw vrij 2. Vissers vrezen voor ligplaatsen 3. Veel animo voor ouder-stapavond. GREVELINGENMEER 40 Met de afsluiting van de Brouwers- dam in mei 1971 ontstond het Greve- lingenmeer. Op pzc.nl/grevelingen leest u artikelen over het meer. STUUR UW TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl Zet uw foto in een van de albums op www.pzc.nl/foto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 50