enig in zijn soort zeeland 119 Op de fiets langs herinneringen oorlog tonen vooruitziende blik Brogum boekt Duits/Britse band Transmitter Lokale radio verslaat Koninginnedag Remco van Sabben opnieuw kampioen Acht jaargetijden bij bevrijdingsconcert Koffiezetapparaat en rijplaten gestolen Belgen gepakt met wiet, hasj en paddo's Shantykoor zoekt zangers en muzikant naar 1280 a 1300. De plannen werden op de kop af twaalf jaar geleden gelanceerd. foto Dirk-jan Gjeltema watersport versterken elkaar hier", aldus Gravestein. De kreeften de krabben die tijdens de werkzaam heden verdwenen waren zijn weer terug en maanden lang heeft een bruinvis in de jachthaven gebivak keerd. „Die schurkte zich aan de roerbladen, zwom mee met het ene jacht en kwam met een ander weer terug naar binnen. Hoewel de botenmarkt op dit mo ment niet bepaald 'booming' is heeft dat geen negatief effect op de jachthaven. Integendeel; „De ver koop van nieuwe boten is terug ge lopen, maar die van tweedehands is gestegen. De belangstelling voor de nieuwe jachthaven - hoewel die nog officieel geopend moet wor den - groeit. We hebben het afgelo pen jaar 30 procent meer passan ten gehad dan het jaar ervoor. Tij dens Pasen was het hier hartstikke druk en er waren zes mensen bij die na één paasweekeinde in de ha ven meteen een vaste ligplaats re serveerden." Gravestein verheelt niet dat de aanloop naar de ver nieuwing en uitbreiding van de ha ven een lange en soms moeizame was. Uiteindelijk is het allemaal goed gekomen en het eindresul taat is wat telt. Gravestein bena drukt de verbondenheid van de jachthaven met Bruinisse en de Bruënaren. „We zijn als jachtha ven uitgebreid en gemoderniseerd maar we willen absoluut geen me diterrane uitstraling. We liggen in Bruinisse en daar zijn we trots op. We willen gewoon naast die Bruse mossel liggen." De jachthaven wordt 10 mei officieel geopend door commissaris van de Ko ningin in Zeeland Karla Peijs. ZIERIKZEE - De Duits/Britse band Transmitter staat zaterdag 21 mei in het Zierikzeese popcentrum Brogum. De internationale topact kon wor den binnengehaald via het project Pop aan Zee. Op dezelfde manier haalde Brogum in 2008 de oude rockers van Ten Years After bin nen. Viermansformatie Transmit ter speelt normaal in grote zalen en brengt een mix van electro, rock en hiphop. Hits als 'Never Mess' en 'Fall to the Floor' zijn op You Tube te bekijken. Als 'supportact' fungeert de opko mende rockband Volt Violin. Het dubbelconcert begint om 21.00 uur en de entree is 7,50 euro. Oud-gedeputeerde Harry van Waveren 'lanceerde' het fïetsboekje. Hij reed op een originele parachutistenfiets door de omslag, foto Ronald den Dekker ZIERIKZEE Radio Schouwen-Duiveland gaat za terdag 30 april op pad om verslag te doen van de activiteiten tijdens Koninginnedag op het eiland. ROSD zorgt voor live-reportages en een sfeer-impressie van de Oran- jeféstiviteiten. Ook gesprekken met lokale organisatoren staan op het programma. ROSD is te ontvangen via 107.1 en 107.8 FM en 107.6 op de kabel. HEINKENSZAND Remco van Sabben uit Heinkens- zand is deze week opnieuw Neder lands kampioen geworden met zijn rolstoeldanspartner Celestine Zegers. Tijdens het Hollands Dans Spektakel in Cuijk prolongeerde het paar de titel van vorig jaar in de Combi Standaard Klasse 2. Dat betekent dat Remco op zijn benen danst en Celestine in haar rolstoel. GOES Het Zeeuws Kamerorkest TY speelt donderdag 5 mei in de Grote Kerk in Goes maar liefst acht jaarge tijden: vier van Vivaldi en vier van Astor Piazzolla. Ook wordt de Hol bergsuite van Grieg gespeeld onder leiding van Carlo Nabbe. Violist Dirk van de Velde soleert. Het con cert begint om 20.15 uur. RILLAND Bij een bedrijf aan de Sint Marti jns- weg in Rilland zijn in de nacht van dinsdag of woensdag dertig stalen rijplaten en een laadschop gesto len. De dieven vernielden hekken en sloten en braken in in contai ners en in een kraan. Van de kraan werd het dashbord gesloopt. De in brekers namen tevens een koffiezet apparaat mee. De Zeeuwse politie heeft de zaak in onderzoek. GOES Op de Middelburgsestraat in Goes heeft de Zeeuwse politie dinsdaga vond twee Belgen aangehouden en verder gestuurd met een boete van elk vierhonderd euro. Een 24-jarige man uit Roeselare had ruim negen gram wiet en dertig gram paddo's. Zijn 26-jarige maat uit Wez-Velvain had 4,5 gram wiet en ruim 5 gram hasj in zijn bezit. KERKWERVE Shantykoor Neptunus krijgt het druk met optredens, onder andere op hospitaalschip Henri Dunant en bij het evenement VolKoren Mid delburg. Momenteel is er ruimte voor nieuwe leden en een gevor derd accordeonist Het koor repe teert elke vrijdag in 't Zuudende in Kerkwerve. Info: 0111-414946. donderdag 28 april 2011 «^a^§s^BEaa^a8sss^i^^a^.ii;uiiWMii 11—mhsbw iirmn urn wi:w m 1 f ï'i» ir fwaaatwaaaaaggai door Frank van Cooten NIEUWDORP - Inwoners en toeris ten kunnen aan den lijve de plek ken ervaren waar belangrijke oor logsgebeurtenissen in Zeeland zijn gebeurd. In het bevrijdingsmuseum in Nieuwdorp is gisteren het fïets boekje 'Fietsen langs sporen van de oorlog' gepresenteerd. In het boekje zijn veertien fietsrou tes opgenomen met aansprekende namen als Oorlog en vrede op Walcheren, Dagen van dood en verlossing, Modder en mijnen en De slag om de Sloedam. De routes volgen de nummers van het fietsknopennetwerk maar wij ken af als een oorlogsmonument of een herinnering aan het oorlogs geweld wordt bezocht. Bij de routes staan verhalen over amfibische landingen, over modde rige polders, over verzet en verr- raad, over bombardementen en over bevrijding. De routes met daarbij veel foto's vertellen steeds een deel van het Zeeuwse oorlogs verhaal. Het boekje is samengesteld door Fi- fi Visser. „Het boekje is ook be doeld om onze eigen recente ge schiedenis in de ogen te kijken. Het is goed dat er verschillende monumenten zijn." Visser kwam wel in haar onder zoek tot een wat wrange ontdek king. „Op de plaatsen met de he vigste bombardementen zijn de minste monumenten zoals in West-Zeeuws-Vlaanderen. Daar is door de bevrijders natuurlijk veel kapot gemaakt Ik breek een lans voor de oprichting van een monu ment in deze gebieden." Bekijk de video op www.pzc.nl Vonne van der Meer foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 49