Zeeland PZCI: Gemeente sluit gymzaal Renesse Weersvoorspelling SCHOUWEN-DUIVELAND 18 en 19 20 e n21 VOORZIENINGEN College: 'Krimp rechtvaardigt besluit' Krukels met krentenbrood in de Bruse musea Wildpoeper heeft 'schijt' aan politie almanak Jachthaven Bruinisse na metamorfose enig in zijn soort Donderdag 28 april 2011 'Oe is't noe m'n lieve? Dat klinkt zo mooi' Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Joeri Wisse RENESSE - Kinderen die in Renesse en Noordwelle op school zitten, moeten vanaf 2011 voor de gymles sen naar sportcentrum Wester- schouwen. De gymzaal aan de Oude Moolweg maakt plaats voor de bouw van een gezondheidscen trum met daar boven zes apparte menten en twee groepswoningen voor dementerende ouderen. Het besluit sluit volgens wethouder Wim Stouten goed aan bij de veran derende bevolkingssamenstelling. Door een dalend leerlingenaantal wordt steeds minder gebruik ge maakt van de gymzaal, terwijl de vergrijzende bevolking behoefte heeft aan een gezondheidscentrum (met onder andere een huisarts, tandarts, fysiotherapeut) en aange paste woningen. Wethouder Ad Verseput verwacht nog voor de zomer met alle betrok ken partijen een intentieovereen komst te tekenen over het gezond heidscentrum, dat ook op het naast gelegen parkeerterrein moet verrij zen. Hij benadrukt dat de gemeente raad nog met de plannen in moet stemmen. Ook moet het bestem mingsplan gewijzigd worden om de komst van het gezondheidscen trum mogelijk te maken. Door het afstoten van de gymzaal, bespaart de gemeente jaarlijks 30.000 euro. Daar staat echter tegen over dat de huur van het sportcen trum, de extra kosten voor leerlin genvervoer en het wegvallen van huurinkomsten een nadeel oplevert van 36.000 euro. Dat verschil, bijna 6.000 euro per jaar, weegt volgens Stouten niet op tegen de kosten die gemaakt moeten worden om de ver ouderde accommodatie weer up-to-date te maken. „Het vervan gen van het dak, de gevelbeplating, de cv-installatie en de vloer zouden al 242.000 euro kosten. En dan heb ben we nog niet eens over de inves tering in energiebesparende maatre gelen en nieuwe speeltoestellen." De gymzaal aan de Oude Moolweg wordt momenteel zeven uur per week gebruikt door basisscholen De Stove en 't Staepel'of Andere ge bruikers bezetten de zaal zo'n tien uur per week. Zij moeten op zoek naar een alternatieve locatie. Zo wijkt Allévo met de ouderengym uit naar het dorpshuis. Het Sportcentrum Westerschou- wen valt binnen de wettelijke norm dat een gymzaal hemelsbreed maximaal 7,5 kilometer van een ba sisschool mag staan. Andere opties zijn volgens Stouten niet onder zocht. In het verleden heeft de ge meente met Stichting Renesse, eige naar van het Sportcentrum, afge sproken dat voor deze oplossing zou worden gekozen. BRUINISSE - Het is een onvervalste Schouwse Paaslekkernij: krukels met krentenbrood. Tij dens de paasvakantie kunnen ook mensen van buiten Zeeland kennismaken met deze traditie in de tuin achter Oudheidkamer en Visserijmuseum in Bruinisse. Voor toeristen kan het misschien nog een lastig klusje zijn, maar voor Piet Bout (links op de foto) en Jo hannes van de Velde is het een eitje om de zeeslakjes uit hun huisje te halen. Ook van daag kan er nog tussen 14.00 en 17.00 uur worden geproefd. foto Dirk-Jan Cjeltema hulst - Een 44-jarige vrachtwa genchauffeur uit Opdam is giste rochtend bekeurd voor 'wildpoe- pen'. Agenten wisten niet wat ze zagen. De dader stopte pal voor het politiebureau en sprintte naar de achterzijde van zijn cabine. Daar liet hij zijn broek zakken en deed zijn behoefte. De chauffeur kreeg een boete van too euro. Tip? redactie@pzc.nl Die Vlissingse gebruikt haar smart- phone dagelijks om te surfen op het internet. Vooral een zekere site met weersver wachtingen is favoriet. Altijd handig om te weten of er een bui aankomt voordat je op defiets naar het werk of naar huis moet. Dezer dagen raadpleegde ze de be richten weer eens en was door het dolle heen toen ze de goede vooruit zichten zag. Ze riep uit: „Het wordt elke dag war mer; 27,28, 29 en zelfs 30 graden!" Haar vader keek bedenkelijk na deze mededeling en fronste zijn wenkbrau wen. Toen ze zijn gezicht zag, keek ze nog eens goed op het schermpje. „Oeps, dat waren de datums."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 47