sport 12 7 huize Meedendorp Iressuurcompetitie Cfad 799 ids nuchter Openingsceremonie Valpartij kost Bennati Spelen al uitverkocht Giro d'ltalia LENTEVOORDEEL ARUBA CURASAO Aruba Curasao oad.nl/martinair Martinair REIZEN donderdag 28 april 2011 Broer en zus Oarrell en Sharon Meedendorp zijn Nederlands kampioen geworden. Rechts hun sensei Richard Pluijgers. foto Lex de Meester „Je gaat dan extra je best doen. Het is ook niet leuk om altijd maar te winnen. Toen ik in een ca tegorie met allemaal kleintjes zat, was er voor mij geen uitdaging. Op het Europees Kampioenschap moest ik tegen een hele lange jon gen. Ik moest echt even slikken, maar liet me niet uit het veld slaan. Uiteindelijk wist ik hem zelfs te verslaan." De Zeeuwse karatekids winnen aan de lopende band, maar blijven daar wel nuchter onder. Ook op sportschool ShiranSport lopen zij niet naast hun schoenen. De sfeer onder de sporters is gemoedelijk. Als er wedstrijden zijn, komen er van de club altijd mensen mee om te kijken. Andere trouwe suppor ters van Darrell en Sharon zijn fa milie en vriendjes en vriendinne tjes. Zeker bij belangrijke wedstrij den kunnen ze wel wat publiek ge bruiken. Het tweetal bereidt zich goed voor op wedstrijden. Op tijd slapen is belangrijk. „Als we lang in de auto moeten zitten speel ik de Kata in mijn hoofd al helemaal af. Ook de avond ervoor ben ik er al mee be zig", vertelt Darrell. Ze nemen de sport allebei serieus, maar de Nederlandse karatedelega- tie behoort dan ook tot de top. Ne derland is vaak favoriet. „Op het komende WK doet Japan ook mee, maar dat klinkt gevaarlijker dan dat het is", vertelt leraar Pluij gers. „Westerlingen doen het over het algemeen beter, doordat we meer lengte hebben." Hoe graag de kareteka's Meedendorp ook winnen, een wedstrijd verliezen vinden zij ook geen ramp. „Bij een verliespartij ben je op zijn minst een ervaring rijker. Als we winnen is het wel feest, zeker toen we alle bei goud pakten. We zijn toen uit eten geweest. Als we een wedstrijd ergens ver weg hebben gehad, gaan we op de terugweg ook wel eens naar de Mac Donalds", ver telt Sharon. Of ze dan winnen of verliezen maakt niet zoveel uit. De inzet en het doorzettingsvermo gen van de twee is vaak al genoeg, om met een lekker bakje friet te worden beloond. de zijgangen uitblinkende, vosmer- rie Rumbly G naar 63,23 procent. En er had voor de amazone uit Heinkenszand beslist meer in geze ten. In de eenvoudige galopwissels ging ze met de Flemmingh-doch- ter in de fout, wat de combinatie op aftrekpunten kwam te staan. Dat gaf Linda Goense de kans om met de ruin Valentino op gelijke hoogte te komen. Een kans die de amazone uit Ovezande met beide handen greep. Zij stuurde de met veel afdruk door de baan gaande Darlington-zoon naar een gelijk aantal punten. Jurylid Margo Bos: „1\vee leuke combinaties om te be oordelen. Paarden met goeie basis gangen die mooi in balans hepen. En amazones die de basis beheer sen. Jammer van die foutjes van Marian. Ik hoorde dat de voorlezer in de fout ging." Marjan van Dijk: „Zou flauw zijn om die fouten in de schoenen van de voorlezer te schuiven. Ik behoor zelf mijn proef te kennen." In Z2 bleken Vivian Hoeffgen en Wilma Salm aan elkaar gewaagd. Vivian Hoeffgen reed de Lord Sin- clair-zoon Wise Guy met 66,47 procent met het geringst mogelijke verschil naar de overwinning. De Brabantse combinatie bleef Wilma Salm uit Yerseke met de expressief bewegende Ronaldo-dochter Vi- vastrona slechts één puntje (0,33 procent) voor. LONDEN LEYS I N De openings- en slotceremonie van de Olympische Spelen volgend jaar in Londen zijn nu al uitver kocht. Sportliefhebbers vroegen meer dan twintig miljoen kaarten aan voor het evenement in de En gelse hoofdstad. Er zijn slechtst 6,6 miljoen toegangsbewijzen beschik baar. Meer dan de helft van de 650 'sessies' zijn reeds uitverkocht. „We hadden de openingsceremo nie tien keer kunnen uitverkopen", aldus Sebastian Coe, voorzitter van het organisatiecomité. Daniele Bennati doet volgende maand niet mee aan de Giro d'lta lia. Dat liet zijn ploeg Leopard-Trek gisteren weten. De Italiaanse wiel renner kwam zwaar ten val in de eerste etappe van de Ronde van Romandië. De 30-jarige Bennati brak zijn sleutelbeen en vier rib ben. De sprinter, die ook longklach ten opliep, moet geopereerd wor den. Zijn herstel zal waarschijnlijk vier tot zes weken in beslag ne men. Bennati won in 2008 drie rit ten in de Ronde van Italië. Pluk je vakantie op de Caribbean! Vlieg nu supervoordelig en comfortabel met Martinair naar Aruba of Curasao en profiteer tijdelijk van spetterende kortingen van maar liefst 150 of 200 per persoon! Beleef dit jaar een fantastische vakantie op één van deze prachtige Caribische bestemmingen. Hotel/Appartement The Mill Resort*** Geniet van een heerlijk ontspannen vakantie met het hele gezin. Het strand van Palm Beach ligt op slechts 300 meter en bovendien heeft The Mill haar eigen Beach Club. wausiK€ï»'kor"n9 Vertrek: mei 2011 2-kamerappartement (4-pers. bezetting) o.b.v. logies Reisnummer:AUA20111 Appartement Chogogo Resort*** Dit bungalowpark biedt u vanaf uw eigen overdekte veranda, aan het zwembad of in het open restaurant een prachtig uitzicht op de mooi aangelegde tuin. Vertrek: juni 2011 1-kamerappartement o.b.v. logies Reisnummer CUR20013 Deze kortingen zijn al in de prijs verwerkt en geldig voor nieuwe boekingen voor 2011, gemaakt t/m 2 mei 2011 m.u.v. vertrek van 1 juli t/m 7 augustus 2011Kijk voor ons volledige aanbod en de voorwaarden op oad.nl/martinair. 4l«£ (55^ Bel0900-8482(o.ispmjofganaaruwANVR-reisbureau.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 45