uit in Bernabéu sport 25 www.marrea.nl Cruijff bereid om een jasje aan te trekken Barcelona zonder Iniesta ft I Veruit de beste in reisjes dichtbij donderdag 28 april 2011 —B—■Hl'l Uf a Andres Iniesta van Barcelona moest de uitwedstrijd tegen Real Madrid aan zich voorbij laten gaan. De middenvelder had te veel last van een kuitblessure. „Hopelijk haalt hij de return volgende week wel", aldus coach Cuardiola. Bij Real was Sami Khedira er niet bij. De Duitse middenvelder kampte met een hamstringblessure. door Hans Leber DEN HAAG/MADRID - Twintig minu ten voor tijd kwam hij er in. Am per in het veld zocht Ibrahim Afel lay Reals linksback Marcelo op, pas seerde hem, schoot scherp en hard voor en Lionel Messi knalde raak. Vlak voor tijd maakte de Argentijn er nog 0-2 van. Barcelona won van Real, het voetbal van het tegenhou den. Afellay en Messi hebben Bar celona met een half been in de fi nale gezet. Het was wéér geen mooie wed strijd, wéér een hard en negatief Real Madrid. Als de liefhebbers van aanvallend voetbal Barcelona graag in de finale van de Cham pions League zien, zal de ploeg van Pep Guardiola het dinsdag in eigen huis af moeten maken, wat met deze 0-2-uitoverwinning nor maal gesproken moet kunnen. En wéér liet Real het voetballen - en dus ook het balbezit - over aan Barcelona. De Catalanen op hun beurt tikten de bal aanvankelijk vooral op het middenveld heen en weer om Madrid uit de tent te lok ken. Toen ook dit niet lukte, be perkten Gerard Piqué en Sergio Busquets zich aanvankelijk zelfs tot het elkaar vanaf een meter of twee de bal toeschuiven. 'Als jullie Pepe krijgt de rode kaart voorgehou den. niet willen, dan wij ook niet', leek hun gedachte. Pas in de tweede helft, opgestookt door een incident onderweg naar de kleedkamer bij de spelerstun nel waarbij Barcelona's reserve keeper José Pinto rood kreeg we gens een slaande beweging, kwam Barcelona eigenhandig meer in be weging. Een belangrijke rol was weggelegd voor Ibrahim Afellay, die twintig minuten voor tijd sterk inviel voor Pedro. De Karakteristiek Real-Madrid-Barcelona 0-2 (0-0). 76. Messi 0-1, 87. Messi 0-2. Scheidsrechter: Wolfgang Stark (Dui). Gele kaart: Arbeloa, Sergio Ramos, Emmanuel Adebayor (Real Madrid) Alves, Javier Mascherano (Barcelo na). Rode kaart: Pepe (Real Ma drid). Aantal toeschouwers: 75.000. Real Madrid: Iker Casillas, Alvaro Arbeloa, Sergio Ramos, Raul Albiol, Marceio, Lassana Diarra, Xabi Alon- so, Pepe, Mesut Özi! (46. Emma nuel Adebayor), Cristiano Ronaldo, Angel Di Maria. Barcelona: Victor Valdés, Dani Al ves, Javier Mascherano, Gerard Pi qué, Carles Puyol Xavi, Sergio Bus quets, Seydou Keita, David Villa, Lionel Messi, Pedro (71. Ibrahim Af ellay). oud-PSV'er gaf uiteindelijk de be slissende pass op Messi. Nadat aanvankelijk de spelers zich op het veld beheersten, werd te gen het einde van de tweede helft weer eens om kaarten gevraagd, werd vooral door Real-spelers over dreven gevallen na duwtjes en bij het naar de kleedkamer lopen was er zelfs dus nog even dat opstootje tussen wederzijds bankpersoneel. Het was allemaal niet verwonder lijk na de hatelijkheden tussen Real-trainer )osé Mourinho en Guardiola voorafgaand aan het duel. Dat Mourinho alles inzet om de te genstander uit balans te brengen, is bekend. Maar tegen Barcelona spelen er meer emoties, óók bij hem, lijkt het. Van 1996 tot 2000 werkte hij er; aanvankelijk als tolk en later als assistent-trainer, ook onder Louis van Gaal. Hij beloofde in die dagen eeuwige trouw aan de club, maar zocht als hoofdtrai ner van Chelsea steevast de con frontatie. Zijn hatelijkheden wa ren toen gericht op Barcelona-trai ner Frank Rijkaard, en nu dus op Guardiola. Heeft frustratie Mourin- ho's bovenkamer gehuurd? Door de 5-0-nederlaag in Barcelona eer der dit jaar? Of omdat de hele we reld Barcelona roemt om het beste spel? Kan hij het niet hebben? Het brak hem gisteren uiteindelijk op. De Portugese Braziliaan Pepe kreeg rood voor een harde overtre ding (gestrekt been) op Dani Al ves, in het tumult dat daarna ont stond werd Mourinho naar de tri bune verwezen. Of hij er bij is dinsdag in Barcelona is daarom zeer de vraag, Pepe ontbreekt in ie der geval. Maar het was dus de avond van Ibrahim Afellay, de oud-PSV'er die niet alleen bij Oranje, maar nu ook bij Barcelona met bravoure en brille speelt. En van Lionel Messi, maar dat is geen nieuws. door Jop van Kempen AMSTERDAM - Johan Cruijff heeft toegezegd om bestuurslid van Ajax te worden. Zijn radicale plan zal gefaseerd worden ingevoerd. „Op dag één worden - niet acht man aan de dijk gezet." Dat zegt Rob Been junior, voorzitter van de ledenraad. „Lopende contracten worden vanzelfsprekend gerespec teerd." Dinsdagavond bracht Been de le denraad op de hoogte van twee ge sprekken met Cruijff Het clubor gaan juichte de beslissing van de 64-jarige oud-voetballer toe. Er is een commissie benoemd om naast Cruijff twee andere bestuursleden te zoeken. In die commissie zitten Been, Keje Molenaar, Cees van Oevelen, Mark Geestman en Cees Vervoorn. Door de gefaseerde invoering van de plannen van Cruijff is de 'revo lutie' ontdaan van de scherpe kan ten. Aan voorzitter Uri Coronel liet Cruijff nog weten dat hij als voorzitter van het technische plat form naast prominente rollen voor Dennis Bergkamp en Wim Jonk ook ontslagen op staande voet eiste. Zo moesten assis tent-trainer Danny Blind, hoofd jeugdopleidingen Jan Olde Rieke- rink en een zestal jeugdtrainers het veld ruimen of een lagere func tie accepteren. „Het is slikken of wegwezen, of het wordt het een grote vechtpartij", citeerde Coro nel de woorden van Cruijff. Na de harde opstelling van Cruijff stel den Coronel en de voltallige Raad van Commissarissen (RvC) hun functie ter beschikking. Als aanstaand bestuurslid is Cruijff gedwongen tot meer tact en zorgvuldigheid. De voormalige nummer 14 zal net als de andere twee bestuursleden lid van de RvC worden. „Hij is bereid om een jasje aan te trekken", aldus Been. In 1988 vervulde Cruijff voor het laatst een officiële functie bij Ajax. Behalve met Cruijff voerden Been en zijn commissieleden Arie van Os, Hennie Henrichs en Cees van Oevelen ook gesprekken met Ae- gon. De hoofdsponsor die jaarlijks ruim tien miljoen euro in de Am sterdamse club steekt, maakt zich zorgen over de-bestuurlijke wanor de in de Arena. Met de komst van Cruijff moeten ook de andere pos ten snel worden ingevuld. Door het vertrek van Rik van den Boog per 1 juni wordt de functie van al gemeen directeur vacant. Er wordt rekening gehouden met het ver trek van commercieel directeur Henri van der Aat. Een nieuwe RvC benoemt nieuwe directeuren. Cruijff wordt pas bestuurslid als de ledenraad hem officieel heeft aangesteld. Voor de functie van voorzitter is Henrichs een kandi daat. <".-f EINDELOOS FIETSEN OP VLIELAND 3 of 5 daagse minivakantie op een heerlijk eiland! Vlieland is bij uitstek geschikt om per fiets te verkennen. Er rijden bijna geen auto's, dus u kunt in alle rust genieten van de duinen, het wad en de bossen. Vlieland heeft één dorpje, het gezellige Oost-Vlieland. Ontdek achter de gevels de gezellige winkeltjes, intieme restaurantjes en knusse cafeetjes. Ga met de Vliehors Expres naar de Vliehors; juttersverhalen aan boord en een bezoek aan de zeehonden! Laat uzelf meevoeren in een ontspannen eilandsfeer en geniet! Arrangement: 2 of 4 x overnachting 2 of 4 x uitgebreid ontbijtbuffet 1 x diner op de 2e avond Fietshuur tijdens het gehele verblijf 20% korting op de overtocht bij Rederij Doeksen (voorwaarden: www.marrea.nl) 2 nachten: van 192,50 voor 129,00 aankomst alleen mogelijk op zondag, maandag, dinsdag en woensdag 4 nachten: van 349,50 voor 229,00 aankomst alleen mogelijk op zondag en maandag Prijs p.p. o.b.v. een 2-persoonskamer, excl. toeristenbelasting 1,25 p.p.p.n. Toeslag alleengebruik 35,00 p.n. Reserveringskosten: 7,50 per boeking. Dit arrangement is geldig van 22 mei t/m 13 juli 2011, m.u v. de feestdagen WestCord Strandhotel Seeduyn ligt op de eerste duinenrij met uitzicht op het strand en de Noordzee. Heerlijk ontwaken dus bij het ruisen van de zee! Het hotel beschikt over een restaurant, brasserie, strandpaviljoen, juttersbar met biljarttafels en bowling- en kegelbanen, tennisbanen, binnenzwembad met kinderbad, sauna, solarium,Turks stoombad en een manege. Vanaf het terras of de brasserie heeft u uitzicht op de zee. Op Vlieland kom je echt even op adem! Boeken via www.marrea.nl/WEG023 boek online of bel 0571 27 77 4' i Thomas Dekker gaat na een schorsing wegens dopinggebruik weer koersen. foto Lukas Lehmann/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 43