Leden akkoord met aankoop van weegbrug 'Je ziet dat het Leger 20 BOVAC Tweede Nix Games bieden tal van watersporten op strand cin Domburg BOVRG. Zeker van je zaak. Na een moeizame zoektocht naar een geschikte locatie, kon het Leger des Heils deze week eindelijk een dienstencentrum in de gemeente Tholen openen. De opluchting is groot. Rijkswaterstaat draagt pontje over aan stichting donderdag 28 april 2011 EP HEEMKUNDE Restauratie kost zestien mille door Rob Paardekam SINT PHILIPSLAND - De historische weegbrug in Sint Philipsland blijft behouden. De leden van de heem kundekring zijn in ruime meerder heid akkoord gegaan met de aan koop van het industriële monu ment. Het bestuur staat nu voor de opdracht om het geld voor de restauratie bij elkaar te sprokkelen. Heemkundekring Philippuslandt loopt al lange tijd rond met het idee om de weegbrug op te knap pen. De hoop was dat de gemeen te de brug zou kopen, zodat die rompslomp de vereniging be spaard bleef! Burgemeester en wet houders gaven echter nul op het rekest. Na wikken en wegen be sloot het bestuur dan maar zelf tot aankoop over te gaan. De leden stemden daar deze week mee in. De heemkundekring kan de brug en een stuk grond voor één euro kopen van de CZAV. Een klein an der stukje grond, van 22 vierkante meter, is echter eigendom van de ambachtsheer. Die wil op dit mo ment nog niet verkopen, maar vol gens het bestuur is dat over een paar jaar wellicht anders. „Tot die tijd zal hij ons niet belemmeren bij de restauratie", zegt voorzitter Fons Vleghels. Het is nu aan het bestuur om het geld voor de restauratie van de brug, het huisje en een stukje van de omgeving bij elkaar te krijgen. Een recente berekening leert dat er ongeveer 16.000 euro nodig is. De Rabobank heeft al duizend euro toegezegd. Als de weegbrug straks is opge knapt, zal het bedrijf Precia Molen tot in lengte van jaren gratis het onderhoud op zich nemen. „Daar zijn we erg blij mee", zegt Vlegels. „Dit bedrijf heeft in het verleden ook het onderhoud van de brug verzorgd. Ze willen graag dat die behouden blijft, omdat er nog maar drie van zulke weegbruggen zijn." Vlegels hoopt verder dat veel leden de handen uit de mouwen willen steken. „Daarmee kunnen we ook veel geld besparen." v.cfW 'Er is altijd een BOVRG bedrijf bij jou in de buurt! iuunu.bovag.nl BOVAG Autobedrijf Autobedrijf 's - Heer Arendskerke Vermetstraat 38 4458 BB 1 s - Heer Arendskerke Tel. 0113-561381 www.autoshak.nl Specialist in Audi en VW Automobielbedrijf van Gilst Havelaarstraat 1 4486 AZ Colijnsplaat Tel. 0113-695287 Auto Sturm Amundsenweg 39, Goes Noordweg 467, Middelburg Tel. 0113-602000/ 0118-612042 www.autosturm.nl Autobedrijf van Damme Cruijckelcreke 1 4491 PS Wissenkerke Tel. 0113-371477 www.autovdamme.nl BOVAG Autorijschool Regio Rijschool Poortvliet Parelhoen 10 4451 ES Heinkenszand Tel. 0113-311479 www.rijschoolpoortvliet.nl LEGER DES HEiLS door Rob Paardekam De afgelopen vier jaar wa ren niet altijd even leuk voor de mensen die probeerden een dienstencentrum van de grond te krijgen op Tholen. De ene na de andere locatie viel af Met de voor malige peuterspeelzaal aan de Radda Barnenstraat in Sint-Maar tensdijk is de christelijke hulporga nisatie nu voor even uit de brand. „We kunnen hier maximaal vier jaar blijven", zegt teamleider Bram van de Sande. „Na twee jaar gaan we bekijken of het dienstencen trum rendabel is. Als dat het geval is, kunnen we nog twee jaar blij ven. Daarna zullen we toch echt weer moeten verhuizen." De zoek tocht naar een definitief onderko men is overigens wel even op een laag pitje gezet. Het inrichten en draaiende krijgen van het diensten centrum vraagt op dit moment al le aandacht. Het dienstencentrum in de voor malige kleuterschool bestaat uit drie onderdelen: een ontmoetings ruimte, een raad- en daadbalie en een kringloopwinkel. Die laatste slokt logischerwijs de meeste ruim te op. In de ene grote ruimte is al le kleding te vinden, in de andere staan onder meer meubelen, elek trische apparatuur en boeken. „We hopen binnenkort een eigen bus te kunnen kopen om spullen op te halen", vertelt Van de Sande. „In principe kunnen we alles gebrui ken, maar het moet wel goed en schoon zijn. We keuren ook wel eens iets af, al is dat soms best moeilijk. Pas nog waren we bij een oudere vrouw, die een paar meu bels had, die we eigenlijk niet meer goed genoeg vonden. Maar ja, zeg eens tegen zo iemand dat je het niet wil hebben." De kringloopwinkel moet geld in het laatje brengen om de Thoolse vestiging draaiende te houden. De huur moet worden betaald en er moe ten mensen worden geholpen. Zo deelt het Leger des Heils basisvoed selpakketten uit aan mensen en ge- De vrijwilligers Addie Giljam (I) en Nelly van Gorsel aan het werk in het ge deelte van de kringloopwinkel waar de kleding wordt verkocht. zinnen die het even moeilijk heb ben. Ze kunnen in voorkomende gevallen ook spullen krijgen. Juist omdat er vanuit de gemeente Tho len steeds meer hulpvragen kwa men, besloot het Leger des Heils daar een vestiging te openen. Toen die plannen vier jaar geleden bekend werden gemaakt, dienden zich meteen een hoop vrijwilligers aan. Die haakten in de jaren erna ook weer af Inmiddels staat de tel ler weer op twintig. Op basis daar van is besloten het dienstencen trum voorlopig twee dagdelen per week te openen: dinsdagochtend en donderdagmiddag. „Het is de bedoeling dat we in de toekomst vaker open gaan", zegt Van de San de. „Nieuwe vrijwilligers zijn dus welkom." Met name voor de raad- en daad balie kan hij nog wel wat mensen gebruiken. Daar kunnen mensen terecht voor onder meer advies op allerlei gebied en het invullen van formulieren. „Het is niet zo gemak kelijk om daar vrijwilligers voor te vinden", zegt de teamleider. „We zoeken mensen die de sociale kaart een beetje kennen en een luisterend oor hebben." 1 met al is Van de Sande dik tevreden over het hui- dige dienstencentrum. Hij spreekt van een prima onderko men en ook met de bekendheid zit het wel snor. Dinsdag was het meteen behoorlijk druk. Ook wor den er ai veel spullen aangeboden voor de kringloopwinkel. Het Thoolse bedrijfsleven helpt ook een handje. Zo heeft schilders bedrijf Geluk uit Sint Philipsland er kostenloos voor gezorgd dat de voormalige kleuterschool er weer fris uitziet. Ook andere onderne mers laten zich niet onbetuigd. „Op dat soort momenten merk je dat het Leger des Heils een sterk merk is", aldus Van de Sande. door Annemarie Zevenbergen DOMBURG - Liefhebbers van kite- surfen, kajakken en golfsurfen kun nen zaterdag en zondag hun hart ophalen tijdens de tweede editie van de Nix Games op het strand bij Domburg. Bij overgang Noordduine, aan de Schelpweg, biedt de Nix kite- school een uitgebreid programma van wedstrijden en workshops op het gebied van watersport. Beide dagen geven ervaren instructeurs om 11.00 clinics golfsurfen, kajak ken, stand-up-paddling en kitesur- fen. In anderhalf uur worden de principes van de sport uitgelegd. Daarna gaan de deelnemers zelf het water op of in om de door hen gekozen sport te beoefenen, 's Mid dags doen nationale en internatio nale sporters mee aan de zoge noemde Expression Sessions, de monstratiewedstrijden waarin de deelnemers binnen een bepaalde tijd zo veel mogelijk indruk moe ten maken op een jury. Verder zijn er diverse demonstra ties en kunnen de bezoekers mate riaal te testen. Een dj zorgt voor de muzikale omlijsting van het ge heel. De games worden georgani seerd door de kiteschool, samen met Badpaviljoen Noordduine en Sportshop Domburg. Inschrijven kan via de website en op de dag zelf vanaf 10.00 uur. www.nixgames.nl 8 B8S8H8KHSH mmmmmmmmmmmmamswmsm SLUISKIL - Het pontje van Sluiskil blijft varen. De dorpsraad, het ac tiecomité dat streed voor behoud, de gemeente Terneuzen en Rijks waterstaat hebben daarover een ak koord bereikt. Waterstaat draagt de pont over aan een stichting, die de veerverbinding gaat exploite ren. De stichting gaat de pont niet alleen gebruiken als overzetveer, maar zo goed als zeker ook voor toeristische doeleinden. De toe komstige exploitant is momenteel op zoek naar kandidaat-schippers voor de pont.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 40