zorgen voor somberheid zeeland 13 'ROYALTY' dagen commentaar TomTom zomerdepressie: tips Geen jubelstemming door zomerzon Bijvangsten bedreigen volgens .rf knkkp|vjceprc Bleker voortbestaan van de visserij «een geiQ KOKKeiVISSers 'DNA van Knokse hond in databank' Koninklijke Moederdag Aktie donderdag 28 april 2011 „Heb even heerlijk op een krat in de koel-vries afdeling „Somberheidsklachten kan iedereen krijgen, in welk van de supermarkt gezeten." jaargetijde dan ook." William op zomerdepressie.net Rosa Salvia, preventiemedewerker van Indigo Zeeland Deze week bij aankoop een 'Koninklijk' presentje Zaterdag Koninginnedag geopend! DELSCHER. Grote Markt 11-13, Goes, 0113 227607 www.delscher.nl Voldoende slaap is belangrijk, ook in de zomer. Juist dan blijven men sen langer op, te weinig slaap werkt een depressie in de hand. Maak plannen voor de zomer, zo dat je zelf de controle houdt. Zoek verkoeling. Sporten en bewegen verminderen een depressie. Doe niet teveel, bescherm jezelf. Zoek bij aanhoudende klachten hulp. Wacht hier niet te lang mee, want een zomerdepressie kan dan overgaan in een gewone depressie. Grommend komt Marjolijn Dekker (43) de eerste we ken van de lente door. Geen greintje blijheid in het lijf, niets geen jubelstemming. Juist al le vrolijke mensen op het terras ir riteren haar. „Dat lillende vlees, die blote witte benen, zwabberarmen", moppert ze. „En dan het fenomeen rokjesdag waar iedereen zo vol van is, bah." Sinds een jaar of vijf merkt Dek ker dat ze last heeft van een terug kerende lentedip. Chagrijnig is ze dan, omdat ze het gevoel heeft dat ze van alles móet. „Je móet naar buiten, móet fietstochtjes maken, want het is zó zonde om binnen te zitten. Terwijl ik me liever met een boek op mijn balkon in de schaduw verstop." Wetenschappers stellen dat men sen met een dergelijke ziekte moei te hebben het lijf bij warm weer koel te houden. Ze voelen zich hul peloos en angstig. Verkoeling zoe ken is een van de adviezen om de zomerse maanden door te komen. den haag - Bijvangsten bedreigen het voortbestaan van de visserij. Daarom steunt Nederland de Euro pese Commissie bij de plannen om bijvangsten volledig te verbie den. Dat zei staatssecretaris Henk Ble ker (Visserij, CDA) gisteren in de Tweede Kamer. Bijvangsten zijn vissoorten of dieren waarop niet bedoeld wordt gevist, maar die wel in de netten terecht komen. De bijvangsten worden nu dood over boord gezet. Europa wil dat verbieden. Alle gevangen vis moet straks aan land worden gezet. Bij vangsten gaan dan van de visquo ta af. CDA, WD en Christenunie maken zich zorgen over de strenge en strikte Europese plannen. „Bij vangsten beperken doe je niet door van bovenaf regels op te leg gen", zei Arie Slob (Christenu nie). Staatssecretaris Bleker maakte daar op duidelijk dat in overleg met de vissers zal worden bekeken hoe de bijvangsten terug te dringen. den haag/yerseke - De staatsse cretaris van Landbouw hoeft van de Raad van State de kokkelvissers geen 15 miljoen euro nadeelcom pensatie uit te keren nu ze nog zel den in Oosterschelde en Voordelta (Hinderplaat) op schelpdieren mo gen vissen. De vergunningplicht kwam niet uit lucht vallen en valt volgens de Raad dan ook onder het gewone maatschappelijke ondernemersrisi co. Dat de staatssecretaris sinds 2000 bijna elk jaar een mechani Directeur Guido van Woerkom van de ANWB mengt zich in de discussie over het doorsluizen van Tom- Tom-informatie naar de politie. Van Woerkom vergeet kenne lijk dat hij slechts de baas is van een servicebedrijf dat dien sten verleent aan allerlei men sen. Dus ook aan leden die er geen enkele moeite mee heb ben dat hun TomTom wordt ge bruikt om het verkeer veiliger te maken. Dat de leverancier dit niet netjes meldt, is een an der verhaal. Van Woerkom speelt in op de angst dat wij straks overal elek tronisch worden gezien. En dat we mogelijk automatisch een bon thuis zullen krijgen. Te rechte angst of niet, met het be spelen van dit soort sentimen ten bedrijft hij pure politiek. Eerder maakte de ANWB - met de zegen van de minister van verkeer - dezelfde fout in de dis cussie over rekeningrijden. Als de bond een 'algemene' organi satie wil blijven, kan hij zich be ter wat neutraler opstellen. „Heb even heerlijk op een krat in de koel-vries afdeling van de super markt gezeten, schrijft William op zomerdepressie.net, een site in het leven geroepen voor lotgenoten. „Ik knapte helemaal op, heerlijk." De New York Times berichtte over een vrouw die in de zomer dage lijks een duik nam in het koude water van het Engelse Kanaal. Om af te koelen. Marjolijn Dekker put hoop uit de weersvoorspelling. Het koelt af, armen en benen wor den weer bedekt. „Hè, lekker." knokke - Burgemeester Leopold Lippens van Knokke-Heist wil het DNA van alle honden in zijn ge meente opslaan in een databank. Op die manier is naderhand vast te stellen welke hond zijn poep heeft achtergelaten op de stoep. Baasjes kunnen dan alsnog een boete krijgen. De juridische en fi nanciële haalbaarheid van het plan wordt nu onderzocht. sche kokkelvisvergunning heeft ge weigerd is ook geen reden om schadegeld uit te keren, meent de Raad. De mechanische kokkelvis sers vinden het vreemd dat er wel compensatiegelden kwamen na de algehele sluiting van de Wadden zee. Toen kregen de kokkelvissers 123 miljoen euro compensatie. De kokkelvissers hadden de 15 mil joen euro willen gebruiken om al ternatieve winmethodes te onder zoeken. Daarvoor zullen ze nu an dere geldbronnen moeten vinden. Chagrijnig worden van de zon? De zomerdepressie is een nog onbekend verschijnsel in de psychiatrie, maar komt steeds vaker voor. KORTINGEN OP TOPMERKEN ALLE ACCESSOIRES 25% KORTING GIMBRÈRE MODE LANGE DELFT 16 MIDDELBURG BOBBE MODE WALSTRAAT 199 VLISSINGEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 3