zeeland 119 'comfortabel verwateren' Dansmarathon moet geld opleveren voor bouw school in Oost-Congo Speuren naar kunst in de 'Zak' ÜflÉ rü Museum spaart voortvarend voor restauratie Belgen gepakt met wiet, hasj en paddo's Militairen en jeugd bij dodenherdenking donderdag 28 april 2011 Vivier Le Petit Pêcheur heeft niet alleen schelpdieren, maar onder meer ook krabben (fo to), kreeften en langoustes. Witte venusschelpen hebben een smaak die lijkt op de Spaanse almeja, die in paëlla wordt gebruikt. Umami-oesters, die een dieet krijgen van speciale algen en zeewiersoorten, worden uit het bassin getild. foto's Ronald den Dekker YERSEKE - De stichting die spaart voor de restauratie van het schilde rij Gezicht op de haven van Yerseke van Vaarzon Morel, heeft al bijna 35.000 euro bij elkaar. De restaura tie kost echter 46.000 euro. De ac tie 'restauratie schilderij', waarin mensen voor 25 euro of een veel voud daarvan, een stukje van- de restauratie kunnen adopteren, loopt daarom nog door. Tijdens Koninginnedag wordt daar nog eens extra aandacht aan besteed in het Oosterscheldemuseum in Yer seke, dat op die dag het zomersei zoen opent. Van 10.00 tot 16.00 uur mogen bezoekers gratis naar bin nen. Er worden verse wafeltjes ver kocht ten bate van de restauratie. door Frank Balkenende GOES - Drie uur lang lekker de heu pen losmaken in masterdasses zumba, body jam, streetdance en hiphop. Goed voor het lijf en je steunt er nog een goed doel mee ook: de bouw van een school in de Oost-Congolese stad Bukavu. De 'dansmarathon' die Fitland en Stichting Adavoc zondag 15 mei in Fitland Goes houden, is een ver volg op een zumbaworkshop voor hetzelfde doel. Dat swingende feest vond 30 oktober vorig jaar plaats en trok tachtig deelnemers. Het was een avond met een co pieus Afrikaans buffet. Dit maal zijn er wel hapjes, maar is het accent op lekker eten min der zwaar. Blaise Safari, de drijven de kracht achter Adavoc, zegt dat de deelnameprijs met 30 euro een drempel vormt. „Daarom is het in schrijfgeld dit keer 10 euro. Deelne mers kunnen zich vervolgens door familie, vrienden of bedrijven la ten sponsoren. Al dat geld gaat rechtstreeks naar de bouw van de school in Bukavu." Safari kreeg door eerdere acties vol doende geld bij elkaar om een nieuw sanitairgebouw neer te zet ten voor schoolkinderen die tij dens de gruwelijke burgeroorlog wees zijn geworden. Nu wil ze in stapjes een nieuwe school laten bouwen voor in totaal 500 leerlin gen. Met een klasgrootte van 80 leerlingen vergt dat de bouw van negen lokalen. Safari wil voorzich tig beginnen met drie lokalen. Ze hoopt dat de fundering deze zo mer kan worden gestort. De drie uur durende dansmara thon staat onder leiding van gere nommeerde dansinstructeurs uit alle hoeken van Zeeland. Voor kin deren zijn er ook tal van activitei ten en spelletjes. Aanmelden kan via: www.stichtingadavoc.nl Meer informatie is verkrijgbaar bij Fitland Goes: 0113-215733 door Frank van Cooten HEINKENSZAND - De Open Atelier- route 'Kunstspeuren in de Zak' is inmiddels een begrip in de Zak van Zuid-Beveland. Een groot aantal kunstenaars doet zaterdag en zondag mee aan de edi tie 2011. Dit jaar zijn veertien loca ties te bezoeken, die redelijk ver spreid liggen in het gebied. In Hoedekenskerke is aan de Kerk straat 38 bij 'Theetuin Pleister plaats Boerhaave' de overzichtsten toonstelling ingericht. Van de deel nemende kunstenaars en hun gas ten is in de theetuin een werk te zien. Diverse kunstvormen zijn te zien zoals schilderijen, keramiek, beelden in steen en glaskunst. Op enkele plaatsen zijn demonstraties. Onder de deelnemende kunste naars zijn enkele nieuwe gezichten zoals Kees Ingelse„ Nelly Boon en Evelien Apeldoorn. De deelnemers houden ook dit jaar weer een inzameling voor het goede doel. Ze doen dat nu voor de bestrijding van armoede in Noord Ghana door de stichting Onyame. Deze stichting wil men sen (met de nadruk op vrouwen) die leven onder de armoedegrens, mondiger en sterker maken. De open atelierroute is zaterdag en zondag van 11.00 tot 17.00 uur. www.kunstspeurertindezak.nl GOES Op de Middelburgsestraat in Goes heeft de politie dinsdagavond twee Belgen aangehouden en verder ge stuurd met een boete van elk 400 euro. Een 24-jarige man uit Roesela- re had ruim 9 gram wiet en 30 gram paddo's. Zijn 26-jarige maat uit Wez-Velvain had 4,5 gram wiet en ruim 5 gram hasj. KAPELLE De jaarlijkse herdenking van de do den op 4 mei in Kapelle begint om 18.30 uur bij het station met een de- filé van scouts, militairen en mu ziekverenigingen. Om 19.00 uur be gint een bijeenkomst in de her vormde kerk, die wordt afgesloten met een stille ommegang, twee mi nuten stilte en kransleggingen. De nieuwe Kia Sportage ZC MODI KAN 7 JAAR GARANTIE ZÜN U Ajfë s? Sóc^ae Vö&r €'32.595. - Auto Vermeulen Goes 0113-5618121 a <KÏA>

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 39