Zeeland PZCU Hansweert krijgt nieuw Maria-Oord Weersvoorspelling BEVELANDEN-THOLEN 20 en 21 18 en 19 Burgemeester brengt licht en lucht in de lindenboom Nog /m dagen e\V.e maa/,^ /tfe rest v 3/7 je jeve^* Rijplaten weg bij bedrijf in Rilland almanak 'Je ziet dat het Leger des Heils een sterk merk is' Donderdag 28 april 2011 Bij Le Petit Pêcheur is het 'comfortabel verwateren' Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl ZORGCENTRUM Zorggroep Ter Weel wil in 2012 met bouw beginnen door Frank Balkenende hansweert - Hansweert behoudt een zorgcentrum voor ouderen. Zorggroep Ter Weel wil pal naast het gedateerde Maria-Oord een nieuw complex neerzetten. R&B Wonen investeert mogelijk in zorg- appartementen naast Maria-Oord. Het van oorsprong katholieke zorg centrum Maria-Oord stamt uit be gin jaren tachtig. Het is naar huidi ge zorgmaatstaven verouderd. De nieuwbouw zou in 2012 moe ten beginnen. Daarin komen 36 verzorgingsplaatsen en 12 verpleeg huisplaatsen. De huidige 45 bewo ners hoeven niet verhuizen tijdens de bouwfase. In een eerste plan zouden bewoners enkele jaren moeten verblijven in het oude zorgcentrum Vredelust in Yerseke, omdat op de locatie van Ma ria-Oord zelf zou worden ge bouwd. Dat idee is verlaten. Er wordt nu pal naast Maria-Oord een nieuw complex neergezet. Om die reden hoeft er ook geen opna mestop plaats te vinden. Elk leeg bed kost Ter Weel immers geld. De plannen van Ter Weel zijn vers en details moeten nog worden in gevuld. Duidelijk is dat de kamers groter en luxer worden. Onder zocht wordt of er in het moderne Maria-Oord voorzieningen voor dorpelingen kunnen komen. Bij voorbeeld fysiotherapie en bewe- gingsactivititeiten voor ouderen. Of een maaltijdvoorziening. Ook wordt gekeken naar dagbesteding en -behandeling voor senioren in het dorp. Op die manier kunnen mensen met bijvoorbeeld sympto men van beginnende dementie langer thuis blijven wonen. In Ma ria-Oord wonen veel ouderen met dementie en/of een psychiatrische achtergrond. R&B Wonen praat met Ter Weel over de bouw van seniorenapparte menten pal naast het nieuwe Ma ria-Oord. Dat zouden er volgens een woordvoerder maximaal twin tig worden. Als dat plan doorgaat, moet een aantal 'bejaardenwonink jes' van R&B Wonen verdwijnen. De gemeente Reimerswaal is blij dat Hansweert de komende decen nia een zorgcentrum behoudt, zegt wethouder Jaap Sinke. In het nieuwe bestemmingsplan voor Hansweert wordt rekening gehou den met de nieuwbouw van Ma ria-Oord. Maandag 9 mei is er in dorphuis Kaj Munk vanaf 19.00 uur een informatie avond over de plannen. V&JSSlÉ, 'S-HEER ARENDSKERKE - Burgemeester René Verhulst van Goes wil zijn gemeente grondig leren kennen. Daarom liep hij gisteren een dagje mee met de afdeling openbare ruimte. Hij werd wijzer gemaakt op het gebied van vuil ophalen, het onderhoud van perken en bermen en hij mocht mee met de bomen- ploeg. Die zorgde ervoor dat Verhulst grondig kennis maakte met een monumentale linde boom voor de brandweerkazerne in 's-Heer Arendskerke. Met eên hoogwerker werd de burgemeester in de kruin getakeld, waar hij met de boomzaag licht en lucht in het lover bracht. foto Ronald den Dekker Koninginnédagtrekking 30 april €10.000 i' iiiiiiwnwiimi video: www.pzc.nl/bevelanden rilland - Bij een bedrijf aan de Sint Martijnsweg in Rilland zijn in de nacht van dinsdag of woensdag dertig stalen rijplaten en een laad- schop gestolen. De dieven verniel den hekken en sloten en braken in in containers en in een kraan. Van de kraan werd het dashbord ge sloopt. De inbrekers namen ook een koffiezetapparaat mee. Tip? redactie@pzc.nl Die Vlissingse gebruikt haar smart- phone dagelijks om te surfen op het internet. Vooral een zékere site met weersver wachtingen is favoriet. Altijd handig om te weten of er een bui aankomt voordat je op de fiets naar het werk of naar huis moet. Dezer dagen raadpleegde ze de be richten weer eens en was door het dolle heen toen ze de goede vooruit zichten zag. Ze riep uit: „Het wordt elke dag war mer; 27, 28,29 en zelfs 30 graden!" Haar vader keek bedenkelijk na deze mededeling en fronste zijn wenkbrau wen. Toen ze zijn gezicht zag, keek ze nog eens goed op het schermpje. „Oeps, dat waren de datums."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 37