241 sport Lione Messi dee t mokerslag ïomas Dekker toch welkom bij Garmin Vooronderzoek na videobeelden Arena Robben pleit voor versterkingen Schweertman wint met Oranje op EK Tommie Hartogs weg als bondscoach CHAMPIONS LEAGUE Barcelona deelt een flinke tik uit aan Real Madrid. De Catalanen winnen met 0-2 in het hol van de leeuw. Lionel Messi maakt beide treffers. Petacchi sprint naar zege in Turkije Thomas Dekker donderdag 28 april 2011 ZEIST De aanklager betaald voetbal van de KNVB heeft een vooronderzoek ingesteld naar het vertonen van beelden van de wedstrijd Feye- noord-PSV in het stadion van Ajax. De aanklager wil weten waarom de Amsterdamse club dat initiatief heeft genomen. Hij vraagt zich ook af waarom het verzoek van de vier de official om te stoppen met het uitzenden van de doelpunten van de Rotterdamse club niet is opge volgd. Ajax heeft tot 2 mei de tijd om de vragen te beantwoorden. MUNCHEN Arjen Robben hoopt dat Bayern München zich in de aanloop naar het nieuwe seizoen met twee of drie goede gezichtsbepalende spe lers versterkt. „Dit seizoen heeft aangetoond dat we die nodig heb ben", zei hij gisteren in een inter view met Bild. „Ik weet niet hoe veel versterkingen de clubleiding voor ogen heeft, maar ik heb het over basisspelers. Niet over voetbal lers die in aanmerking komen voor de twaalfde tot en met achttiende positie van onze selectie." ESPOO De Nederlandse squashers zijn het Europees kampioenschap begon nen met een zege op Duitsland. De ploeg van bondscoach Lucas Buit was tijdens de eerste groepswed strijd in het Finse Espoo met 3-1 te sterk voor de Duitsers. Dylan Ben nett haalde het laatste punt binnen voor Oranje. Sebastiaan Weenink ging in de eerste partij hard onder uit Laurens Jan Anjema bracht Oranje weer op gelijke hoogte Piedro Schweertman uit Koudeker-" ke won met 3-1 van Rudi Rohmüller. ZOETERMEER 'El Clasico' was gisteravond toe aan deel drie in een serie van vier krakers binnen achttien dagen. Tommie Hartogs vertrekt na vijf jaar als bondscoach van de Neder landse ijshockeyers. De nationale bond (NIJB) heeft besloten het aflo pende contract met Hartogs (41) niet te verlengen. Het bestuur van de bond wil met het aantrekken van een nieuwe bondscoach een impuls geven aan de nationale ijs- hockeyploeg. Hartogs, die verrast was door het besluit van de NIJB, eindigde eerder deze maand met Oranje als vierde op het wereld kampioenschap in de divisie 1. PAMUKKALE Alessandro Petacchi heeft gisteren de vierde etappe in de Ronde van Turkije gewonnen. De Italiaanse wielrenner was in een rit over 207 kilometer van Marmarïs naar Pa- mukkale de snelste in de sprint. De 37-jarige routinier troefde de Pool Bartosz Huzarski en de Rus Alexan der Efimkin af. Huzarski mocht zich ondanks zijn tweede plaats wel in de leiderstrui hijsen. Hij nam het tricot over van Manuel Belletti die dinsdag zege vierde in Marmaris. Vandaag is de langste etappe van de rittenkoers. Lionel Messi was gisteravond de man van de wedstrijd. De Argentijnse aanvaller van Barcelona scoorde twee keer tegen Real Madrid. foto Manu Fernandez/AP door Kees van Dalsem alkmaar - Thomas Dekker is toch welkom bij Garmin. De komst van de 26-jarige renner uit Dirkshorn naar de Amerikaanse ploeg werd een paar weken geleden nog ten stelligste ontkend, maar nu lijkt de coureur toch op weg naar het team van Jonathan Vaughters. Dekker mag op 2 juli weer koersen na een schorsing van twee jaar voor het gebruik van epo. „Een co meback maken bij een topteam is een droom", zegt de Noord-Hol lander in een verklaring op de site van zijn management. „Ik hoop dat ik een tweede kans krijg." Woordvoerster Marya Pongrace van de Amerikaanse ploeg schreef enkele weken geleden het woord 'no' zelfs met hoofdletters in het antwoord op de vraag of Dekker in beeld was bij Garmin. Nu blijkt de vroegere wonderjongen van het Nederlandse wielrennen wel welkom. Hij heeft in ieder geval nog geen contract getekend, zegt Pongrace in een nieuwe verklaring. „Er is ook nog niet onderhandeld. Wil len we Dekker vastleggen voor de opleidingsploeg Chipotle, dus niet het profteam, dan moet hij een se rie intensieve fysieke tests onder gaan waaruit blijkt of hij helemaal schoon is. Die tests zijn nog niet uitgevoerd. Daarnaast moet hij contact zoeken met het internatio nale antidopingagentschap Wada en ze toezeggen alle medewerking te verlenen als er vragen komen over zijn verleden. Pas als aan die voorwaarden is voldaan gaan we overwegen Dekker aan te trek ken." Dekker zegt bezig te zijn met de tests die de relatie meten tussen zijn kracht, de zuurstofcapaciteit en de bloedwaardes. „Hopelijk la ten de tests zien dat ik schoon wedstrijden kan rijden." Hij heeft inmiddels aan één van de voorwaarden van Garmin vol daan. „Ik heb een brief gestuurd naar de Wada en heb daarin mijn volledige medewerking toege zegd." Ploegleider Jonathan Vaughters zegt op de website Cyclingnews dat hij Dekker een tweede kans wil geven. „We hebben een open-deurbeleid. Als de proeven succesvol zijn, dan overwegen we Dekker te testen in het continen- talteam Chipotle." „Het is een langzaam proces", al dus Vaughters. „Maar het verleden heeft uitgewezen dat het geen goed idee is om een atleet na een schorsing meteen weer terug te brengen op topniveau zonder een afgemeten rehabilitatieperiode." Dekker is het met de oud-prof eens. „Ik snap dat ik er niet kom met een simpele vraag om verge ving, waarna ik weer op het hoog ste niveau kan wielrennen. Ik moet het verdienen, langzaam en met geduld. Ik wil laten zien dat ik een positieve kracht kan zijn in het wielrennen." Geboortedatum: 6 september 1984. Ploegen: 2003-2004: Rabobank TT3 2004-2008: Rabobank 2009: Silence-Lotto Beste prestaties (top 20) 6e Luik-Bastenaken-Luik (2007) 8e Ronde van Lombardije (2007) 11e WK (2007) 18e UCI ProTour (2007) Zege Tirreno-Adriatico (2006)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 24