Geweld tegen leraar in doofpot mmm PZC Vandaag aSS bijlage O» Maand Van De Vrijheid ONDERZOEK Mishandelde docenten voelen zich genegeerd door schoolleiding Aarde en zand Bedreiger stuurt Femke Halsema boekenbon Pontje van Sluiskil blijft in de vaart TomTom neemt maatregelen tegen politiegebruik Voorlopig geen databank voor opslag vingerafdrukken 4 Messi maakt het verschil tegen Real Madrid 24 en 25 DONDERDAG 28 april 2011 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 253e jaargang nr. 100 - los nummer 1,55, zaterdag 2,30 WALCHEREN DEN HAAG - Eén op de drie inciden ten met verbaal of fysiek geweld in het voortgezet onderwijs gaat de doofpot in. Van de leraren die de afgelopen drie jaar slachtoffer werden van scheldpartijen, bedrei gingen of lichamelijk geweld zegt 36 procent dat de school geen actie ondernam terwijl daar volgens hen wel reden toe was. Dat blijkt uit onderzoek van Een- Vandaag onder 1700 medewerkers in het voortgezet onderwijs. Vol gens de ondervraagden is de be langrijkste oorzaak voor de doof potmethode dat meldingen slecht zijn voor het imago van de scho len. Vier van de tien slachtoffers heb ben achteraf last van psychische klachten. Dat varieert van stress en een onveilig gevoel voor de klas tot ziekteverzuim en het verlaten van de school. Veel docenten voe len zich niet serieus genomen door hun eigen directie. „Ie voelt je in de steek gelaten", zegt ie mand in het onderzoek. „De direc tie interesseert het niet. Hun reac tie is dat het bij het vak hoort, dat de maatschappij nu eenmaal zo is. De directie denkt alleen aan het ei gen imago en dat van de school. Slechte publiciteit kost leerlingen en geld." De helft van de ondervraagde do centen en personeelsleden heeft te maken gehad met verbaal geweld. Keer op keer worden hen dodelij ke ziektes toegewenst. „Kanker- hoer, teringwijf, dat is heel nor maal", aldus een docente. Maar ook bedreigingen met de dood ko men voor. Een lerares vertelt dat ze door een leerling met een mes werd be dreigd nadat ze deze een onvol doende gaf Aangifte doen werd af SCHEVENINGEN - Op het strand en de boulevard van Scheveningen leggen kunstenaars de laatste hand aan hun zandsculpturen. Dit jaar wordt het Sandsculpture Festival voor de twintigse keer ge organiseerd, onder het motto 'Geef de aarde door'. Met dat thema hopen de organisatoren de campagne te ondersteunen van het Wereld Na tuur Fonds (WNF) om natuur te 'verdubbelen'. De sculpturen, waarin bedreigde diersoorten cen traal staan, zijn vanaf morgen tot en met 27 juni te zien in Scheveningen. foto Valerie Kuypers/ANP geraden omdat dat slecht zou zijn voor de naam van de school. Eén op de tien leraren is slachtof fer geworden van fysiek geweld, zoals slaan, schoppen en het gooien van zware voorwerpen te gen het hoofd. Hoewel de daders meestal leerlingen zijn, laten ook ouders zich niet onbetuigd. Een vijfde van de slachtoffers van ver baal geweld kreeg een scheldende of dreigende ouder tegenover zich. amsterdam - Iemand die eerder Femke Halsema een dreigbrief had gestuurd, heeft haar bij wijze van excuus een boekenbon gegeven. Dat meldde de oud-fractievoorzit ter van GroenLinks gisteren op Twitter. „Wonderlijk land. Anoniem brief je in de bus van iemand die eerder dreigbrief erin gooide en nu spijt heeft (met boekenbon van to eu ro)", zo valt in de tweet te lezen. Later sloot Halsema zich aan bij an dere twitteraars die zich verge vingsgezind toonden na haar be richt: „Het is aandoenlijk en dat is het." sluiskil - Het pontje van Sluiskil blijft varen. De dorpsraad, het actiecomité dat streed voor behoud, de gemeente Terneuzen en Rijkswaterstaat heb ben daarover een akkoord bereikt. Waterstaat draagt de pont over aan een stichting, die de veerver- binding zal exploiteren. De veerpont kwam in 1967 in de vaart na de verbreding van het Ka naal Gent-Terneuzen. RIJSWIJK - TomTom zal licentie- voorwaarden voor zijn navigatie systemen aanpassen om te voorko men dat reisinformatie van klan ten gebruikt wordt door de politie. Dat valt op te maken uit een ver klaring van TomTom-topman Harold Goddijn gisteren aan de klanten. Goddijn reageerde op berichten dat reisinformatie die door het be drijf wordt verzameld en beschik baar is voor gemeenten en provin cie, ook door de politie wordt ge bruikt. Mede aan de hand van die informatie bepalen sommige korp sen waar snelheidscontroles wor den uitgevoerd. „Wij hebben dit soort gebruik niet voorzien en veel van onze klanten zijn er ook niet gelukkig mee, schrijft Goddijn. „We zullen daarom bepalingen op nemen in onze licentievoorwaar- den om dit type gebruik in de toe komst te voorkomen." pagina 3: commentaar pagina 4: ANWB: het is aan TomTom om vertrouwen te herstellen Ik zit tijdens het huwelijk van William en Kate voor de televisie reageer op www.pzc.nl thy mening reacöes: 544 Toerfietsers zijn een gevaar op de weg 71% 29% Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088-013 99 10 1688"555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 1