eenzijdig karakter' maximinicampings zeeland 119 Tweede Nix Games op strand in Domburg Straattennis donderdag 28 april 2011 en mensen uit christelijke organisaties Prijs voor Houterman en Sakkers Wethouder Molenaar hoopt die al lemaal te hebben afgewikkeld voor 1 oktober van dit jaar. Daar is extra deskundigheid voor ingehuurd, waaronder een 'full-timer met een stevige juridische achtergrond'. Om zich aan juridische problemen te ontworstelen, heropende Veere voor kampeerboeren de mogelijk heid om uitbreiding van hun mini- camping aan te vragen. Tot 9 maart konden nieuwe aanvragen worden ingediend. Die moesten dan wel concreet zijn. Er kwamen on verwacht veel nieuwe aanvragen binnen: in totaal 31. Daarvan zijn er inmiddels veertien afgewezen omdat niet werd voldaan aan de voorwaarden. De rest is nog in be handeling. Van de oude aanvragen zijn er ook nog twaalf in behande ling. Daar zitten 'enkele lastige dos siers' tussen. Nog 29 aanvragen wachten dus op een beslissing, ter wijl de afgelopen jaren al bijna 45 vergunningen zijn vergeven. domburg - In het zwembad aan de Babelweg in Domburg is woensdag een 75-jarige Duitse toerist uit het water gehaald. De man was met zijn kleinkinderen in het zwembad. Hij heeft mogelijk zijn achterhoofd gestoten toen hij van de glijbaan gleed, waarna hij even buiten be wustzijn is geraakt. De man is met een uit het water gehaald en kwam snel weer bij kennis. De ambulance heeft hem ter controle meegeno men naar het ziekenhuis in Goes. MIDDELBURG - J. N. Houterman uit Middelburg en H. Sakkers uit Kou- dekerke hebben de Cultuurfonds- prijs 2011 van de Heemkundige Kring Walcheren gewonnen voor 'hun betekenisvolle bijdrage aan 11 mil i'IMWWWWMWillmii unlaw—g de geschiedschrijving van Zeeland, in het bijzonder Walcheren, in de Tweede Wereldoorlog. Daarmee is recht gedaan aan in de nationale geschiedschrijving onderbelichte gebeurtenissen', aldus de jury. gel een lintje. Verder zijn de auto matismen verdwenen, aldus Els Verhage die bij de gemeente Mid delburg de KO's 'doet'. Ze geeft aan dat tijdens het vooronderzoek maar hoogst zelden blijkt dat ie mand geen onderscheiding wil. Schouwenaar: „Mensen zijn vaak tweemaal zo blij met een lintje dan ze laten blijken. Terecht. Want een lintje krijg je niet voor niets." Het is volgens hem een erkenning van iemands daden voor de ge meenschap. Hij vervolgt dat de geheimzinnig heid rondom een lintje ook niet voor niets is. „Een aanvraag voor een lintje kan geweigerd worden. Door er niet over te praten, voor kom je teleurstelling." Een straf blad kan bijvoorbeeld een reden zijn voor een weigering. In een vo rige gemeente maakte Schouwe naar het mee dat hij jarenlang te vergeefs een verzoek indiende voor een alom bekende bewoner. Telkens kreeg hij van het Kapittel voor de Civiele Orden te horen kreeg dat die man veroordeeld was voor heling. Pas toen die veroorde ling verjaard was, kreeg die inwo ner zijn KO. Iemand komt pas voor een lintje in aanmerking als hij of zij mini maal vijftien jaar vrijwilligerswerk heeft gedaan. Verhage: „Alleen on der heel bijzondere omstandighe den wordt van die eis afgeweken. Bijvoorbeeld de winnaar van een gouden olympische medaille of de aanvoerder van een succesvol Ne derlands elftal." Verhage houdt een verzoek voor een lintje soms wel eens enkele ja ren in portefeuille tot de tijd rijp is om hem in te dienen. Want ze wil niet dat Middelburg bij het kapit tel bekend staat als een gemeente die niet serieus genomen moet worden als het gaat om verzoeken. Schouwenaar vervolgt dat hij, ach teraf wel spijt heeft dat hij in som mige gevallen niet geadviseerd heeft een graad hoger te gaan. „En in een enkel geval een graad lager." Als burgemeester stuurt hij name lijk alle verzoeken door, aangevuld met een advies. Soms raadt Schouwenaar wel eens Middelburgers aan om een lintje aan te vragen voor iemand. Hij maakt het namelijk nog steeds mee dat sommigen denken, 'dat is toch niets voor ons soort mensen'. Het gaat dan vaak om mensen die zich jarenlang inzetten voor een vereniging, werk op de achter grond doen. „Maar er wel voor zor gen dat een organisatie blijft draaien", aldus de Middelburgse burgemeester. MIDDELBURG - Op de Markt in Middelburg konden kinderen van 5 tot 12 jaar gisteren straattennissen. Het initiatief van de gemeente en tennisvereni ging MLTC was bedoeld als promotie van de tennissport en het 'Thermphos Challenger Zeeland'-tennistoernooi op 25 juni. „En het is ook gewoon heel erg leuk", zegt tennisleraar Remco Maandag. foto Ruben Oreel ii wiiii'ii HIMIWI door Annemarie Zevenbergen domburg - Liefhebbers van kite- surfen, kajakken en golfsurfen kun nen zaterdag en zondag hun hart ophalen tijdens de tweede editie van de Nix Games op het strand bij Domburg. Bij overgang Noordduine, aan de Schelpweg, biedt de Nix kite- school een uitgebreid programma van wedstrijden en workshops op het gebied van watersport. Beide dagen geven ervaren instructeurs om ït.oo clinics golfsurfen, kajak ken, stand-up-paddling en kitesur- fen. In anderhalf uur worden de principes van de sport uitgelegd. Daarna gaan de deelnemers zelf het water op of in om de door hen gekozen sport te beoefenen, 's Mid dags doen nationale en internatio nale sporters mee aan de zoge noemde Expression Sessions, de monstratiewedstrijden waarin de deelnemers binnen een bepaalde tijd zo veel mogelijk indruk moe ten maken op een jury. Verder zijn er diverse demonstra ties en kunnen de bezoekers mate riaal te testen. Een dj zorgt voor de muzikale omlijsting van het ge heel. De games worden georgani seerd door de kiteschool, samen met Badpaviljoen Noordduine en Sportshop Domburg. Inschrijven kan via de website en op de dag zelf vanaf 10.00 uur. www.nixgames.nl renlang vogels ringde voor weten schappelijke doeleinde .werd in 2008 benoemd tot Lid in de Orde van Oranje Nassau. Tjeu van Mier- lo van de Zeeuwse Milieu Federa tie erkent dat koninklijke lintjes bij zijn organisatie geen item zijn. „Daar zijn we niet mee bezig." Een reden daarvoor heeft hij niet echt. „Misschien omdat wij bescheiden mensen zijn." Schouwenaar geeft direct toe dat de Middelburgse lijst een wat een zijdig karakter heeft en dat hij het zou toejuichen als meer mensen uit een bredere kring worden voor gedragen. Hij benadrukt dat de ge meente afhankelijk is van voor drachten. Vier keer per jaar wordt via een advertentie daartoe opge roepen. „Maar het klopt dat de ene groep wat meer voordraagt dan de ander." Dat heeft volgens hem ook te maken met de intensieve maat schappelijke betrokkenheid van veel mensen met bijvoorbeeld een christelijke achtergrond. „De ge meenschapszin bij hen is groot." Politici en vrijwillige brandweerlie den, na twintig jaar, krijgen als re- foto Ruben Oreel telfort.nl Telfort winkels BelCompany Incl. 16 GB geheugenkaart Toestelprijs 19,- Werkt in je voordeel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 19