i8| eland 'Lintjeslijst heeft wat In Veere nog meer Stadskantoor blijft 's middags open Gameworkshop in Zeeuwse Bibliotheek Sterrenwacht toont expeditie Noord-lerland Automobilist raakt rijbewijs kwijt Winnaars talentenjacht geven pianoconcert CSW-leerlingen in Wiskunde Olympiade Remco van Sabben opnieuw kampioen Gemeente past hekjes fietspad aan na klacht scootmobiels en tandem donderdag 28 april 2011 W tgSSSWiSB^XS^S^S^SB^SSS^ mm^st KONINKLIJKE ONDERSCHEIDINGEN Veel politici, brandweerlieden MIDDELBURG Kinderen van 10 t/m 14 jaar kun nen in de meivakantie leren hun ei gen game te programmeren in de Zeeuwse Bibliotheek. De gamers krijgen in twee bijeenkomsten, op vrijdagochtend 29 april en vrijdag ochtend 6 mei, een korte uitleg over hoe computergames werken. Daarna gaan de kinderen zelf aan de slag. Inschrijven kan via zbjeugd@zeeuwsebibliotheek.nl MIDDELBURG Een groepje medewerkers van ster renwacht Philippus Lansbergen uit Middelburg presenteert morgen avond wat zij beleefden op hun ex peditie naar Noord-lerland. Niet al leen de sterrenkundige waarnemin gen, maar ook de bezoeken aan ver schillende historisch zeer interes sante sterrenwachten passeren de revue. De presentatie begint om 20.00 uur aan de Herengracht 52. VROUWENPOLDER De politie heeft gisteravond laat een 30-jarige automobilist in Vrou wenpolder zijn rijbewijs afgeno men omdat hij met een slok op ach ter het stuur zat. De automobilist werd omstreeks 2.15 uur staande gehouden in de El zenlaan, op verdenking van rijden onder invloed. De man bleek drie keer de toegestane hoeveelheid al cohol gedronken te hebben. VLISSINGEN De winnaars van de MIM Jonge Pia- nistendagen geven morgen een concert in 'het Speelhuus' in Ter Reede in Vlissingen. Zij waren vo rig jaar de besten in een talenten jacht van Muziekinstituut Minge len en wonnen een intensief muzi kaal lestraject. Nu het traject voor bij is laten zij tijdens een concert avond hun vorderingen aan het pu bliek horen. Aanvang: 19.30 uur. MIDDELBURG Peter de Voogd (Gymnasium-3) en Gerard Spaans (VWO-4) van de CSW in Middelburg hebben de fi nale bereikt van de Nederlandse Wiskunde Olympiade 2011. Die is vrijdag 16 september op de Techni sche Universiteit Eindhoven. In to taal deden 799 Nederlandse scholie ren mee aan de tweede ronde voor afgaand aan de finale. Onder hen tien CSW-leerlingen. HEINKENSZAND Remco van Sabben uit Heinkens- zand is opnieuw Nederlands kam pioen geworden met zijn rolstoel danspartner Celestïne Zegers. Tij dens het Hollands Dans Spektakel in Cuijk prolongeerde het paar de titel van 2010 in de Combi Stan daard Klasse 2. In Cuijk werd te vens het wereldkampioenschap ge houden. Daar werden Remco en Celestine vierde in hun klasse. door Emile Calon De makkelijkste ma nier om een konink lijke onderscheiding te krijgen is politicus worden. Wie twaalf jaar lang volksvertegenwoordiger is, krijgt een lintje. Het maakt niet uit of hij of zij gedurende die perio de iets zegt„ iets wezenlijks in brengt. Dat geldt ook voor mensen die acht jaar lang in het dagelijks bestuur van een gemeente of pro vincie zitten. Zij krijgen daarna een lintje, tenzij ze een strafblad hebben. Vrijdag is het weer zover. Dan is het lintjesregen en trekken de bur gemeesters er op uit om inwoners te verrassen. Wie de lijsten met ko ninklijke onderscheidingen van de gemeenten Middelburg, Veere en Vlissingen van de afgelopen vijf jaar bekijkt, ziet dat een aantal groeperingen oververtegenwoor digd is en een aantal niet of nauwe lijks aan bod komt. Op die lijsten staan veel politici en brandweerlie den maar ook veel mensen die op een of andere manier verbonden zijn aan een kerkelijke organisatie en nogal wat die zich inzetten voor sport en sporters. Ook het Ro de Kruis .weet precies de weg om zijn mensen te onderscheiden. Burgemeester Koos Schouwenaar (Middelburg) zegt ook lachend dat sommige organisaties, 'als ze een maal de smaak te pakken hebben, aanvragen in blijven dienen'. Mensen die zich jarenlang ingezet hebben voor bijvoorbeeld natuur en milieu ontbreken nagenoeg vol ledig. Alleen een Vlissinger die ja- door Theo Giele middelburg - Mensen kunnen in de toekomst ook zonder vooraf een afspraak te maken 's middags terecht in het stadskantoor in Mid delburg. Tijdens de besprekingen over de bezuinigingen besloot de gemeen teraad dat er niet bezuinigd mocht worden op de gemeentelijke bijdra ge aan de verkeerseducatie. Om de benodigde 10.000 euro bij elkaar te krijgen stelde een kleine meer derheid in de raad voor om de 'vrije inloop' op het stadskantoor te beperken. Bijvoorbeeld door in de middaguren alleen nog op af spraak te werken. Dit bezuinigingsvoorstel was al in de aanloop naar de discussie over de besparingen door het college van burgemeester en wethouders als ongewenst betiteld. Volgens wethouder Johan Aal- berts (financiën) is een dergelijke drastische maatregel ook niet no dig om het geld voor de verkeers educatie te vinden. Volgens hem kan er met minder ingrijpende maatregelen in de publieksruimte worden volstaan om tien mille te besparen. De gemeente Middelburg laat elk jaar een onderzoek doen naar de tevredenheid van de klanten aan de balie. Die kwam vorig jaar uit op een gemiddelde score van 7,5 op een schaal van 10, staat in de jaarstukken over 2010. door Ruiger Snijder middelburg - De gemeente Mid delburg heeft de hekjes op het fietspad tussen de Stromenweg en de Abeelseweg in Middelburg aan gepast. Volgens passanten was het haast onmogelijk om met een tan dem of scootmobiel tussen de hek jes door te manoeuvreren. „We kregen acht klachten van bestuur ders van scootmobiels en eentje van een tandemrijder", vertelt Wil lem Reijnierse van de gemeente. „Die konden er gewoon niet tus sendoor komen. We hebben nu wat meer ruimte gecreëerd tussen de hekjes zodat iedereen er gemak kelijk doorheen kan komen." De hekjes stonden er om te voorko men dat scooters te hard over het fietspad zouden rijden. Het fietspad tussen Middelburg en Vlissingen werd 31 maart officieel geopend door wethouder Frank Streng. Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto De Middelburgse ambtenaar Els Verhage met lintjes die morgen worden opgespeld. Meest gelezen 1.Catamaran op strand Oranjemolen. 2. Rommelwinkel in Vlissingen. 3. Vlissingen niet extra bezuinigen. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl door Henk Postma domburg - De gemeente Veere moet waarschijnlijk nog zo'n tien tot vijftien minicampings toestem ming geven om uit te breiden. Dat is meer dan verwacht, erkent CDA-wethouder René Molenaar. Aanvankelijk zouden hooguit 45 minicampings mogen uitbreiden: van vijftien naar vijfentwintig staanplaatsen. Allerlei juridische procedures noodzaakten de ge meente dat aantal 'op te rekken'. Zoals het er nu naar uit ziet, komt de teller ergens tussen de 55 en 60 tot stilstand. De gemeenteraad krijgt nog voor de zomervakantie een voorstel om hiervoor ruimte te scheppen. Het zou er op neerkomen dat uit eindelijk niet 450, maar 550 tot 600 extra staanplaatsen worden ge realiseerd. Het exacte aantal is af hankelijk van de beoordelingspro cedures die momenteel nog lopen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 18