Vlissingen telt de minste ridders Zeeland Weersvoorspelling cio.ooo je leve^' Taakstraf voor handel in cocaïne almanak WALCHEREN 18 en 19 20 en 21 KONINKLIJKE ONDERSCHEIDINGEN In vijfjaar tijd 57 in Vlissingen, 102 in Veere en 129 lintjes in Middelburg Stuifmeel zorgt voor drukte wasstraten e\\ce maa„„ Nog dagen öerest MIDDELBURG - Niet alleen hooikoortspatiën ten hebben last van de extra pollen die door het warme weer en de aanhoudende droogte in de lucht zweven: ook autobezitters zitten ermee opgescheept. De pollen vormen een laagje geel stuifmeel op de auto's. Volgens deskundigen was er nooit eerder zoveel stuif meel in de lucht. De wasstraten in onder ande re Vlissingen hebben het er maar druk mee: de auto's staan bij Carwash Magic Bubbles in Ritthem soms wel twee rijen dik te wachten tot ze gewassen kunnen worden. Ook bij was- straat 'Van der Jagt Willemse' in Vlissingen staat er de hele dag een lange rij. „Voor die mensen vervelend, maar voor ons is het zake lijk gezien natuurlijk goed." foto Ruben Oreel MIDDELBURG Een 24-jarige Middelburger is giste ren door de rechtbank in Middel burg veroordeeld tot een taakstraf van 240 uur en een voorwaardelijke celstraf van vier maanden. De Mid delburger handelde vorig jaar 4,5 maand in cocaïne. Niet alleen lever de hij bij mensen thuis, maar ook vanuit café Chill Out in Middelburg. Hij moet het verdiende geld, 2.250 eu ro, terug betalen. Tip? redactie@pzc.nl Die Vlissingse gebruikt haar smart- phone dagelijks om te surfen op het internet. Vooral een zekere site met weersver wachtingen is favoriet. Altijd handig om te weten of er een bui aankomt voordat je op de fiets naar het werk of naar huis moet. Dezer dagen raadpleegde ze de be richten weer eens en was door het dolle heen toen ze de goede vooruit zichten zag. Ze riep uit: „Het wordt elke dag war mer; 27, 28, 29 en zelfs 30 graden!" Haar vader keek bedenkelijk na deze mededeling en fronste zijn wenkbrau wen. Toen ze zijn gezicht zag, keek ze nog eens goed op het schermpje. „Oeps. dat waren de datums." Donderdag 28 april 2011 Lintjeslijst heeft wat eenzijdig karakter Spoorboekje Koninginnedag 2011 Tip? walcheren@pzc.nl door Emile Calon middelburg - De ongeveer 44.500 inwoners van de gemeente Vlissin gen hebben een heel kleine kans dat ze aanstaande vrijdag worden verblijd met een koninklijke onder scheiding. De afgelopen vijf jaar kregen welgeteld 57 Vlissingers een lintje. In de veel kleinere gemeente Veere met circa 22.000 inwoners werden er in de periode van 2006 tot en met eind vorig jaar 102 uitge reikt. In de gemeente Middelburg (48.000 inwoners) werden er in die vijfjaar 129 opgespeld. Burgemeester René Roep van de gemeente Vlissingen heeft geen verklaring voor het lage aantal. Hij hoopt in de toekomst meer lintjes in zijn gemeente te mogen uitrei ken. De brandweerkorpsen van de drie Walcherse gemeenten haal den de meeste koninklijke on derscheidingen binnen; 92. Dat is niet zo verwonderlijk omdat brandweerlieden na twintig jaar dienst automatisch een lintje krij gen, tenzij ze een strafblad heb ben. Ook politici (21 koninklijke onder scheidingen) zijn goed vertegen woordigd op de lijsten van de Wal cherse gemeenten. Ook zij krijgen na een aantal jaren automatisch een lintje omdat zij de burgemees ter en de commissaris van de ko ningin controleren. Dat zijn juist de mensen die een belangrijke stem hebben bij het toekennen van een onderscheiding. Om wille keur te voorkomen door die ambts dragers krijgen politici na een aan tal jaren automatisch een lintje. Uit het overzicht van de drie ge meenten blijkt ook dat 57 mensen geridderd zijn die zich op de een of andere manier inzetten voor een christelijke of kerkelijke organi satie. Burgemeester Koos Schouwenaar van Middelburg vindt dat niet vreemd omdat 'in dat milieu de ge meenschapszin groot is'. Daar komt volgens de Middelburgse bur gemeester ook nog eens bij dat door hen veel waarde gehecht wordt aan een koninklijke onder scheiding, er een bijzondere band is met het Koninklijk Huis en der gelijke organisaties weten hoe ze een lintje aan moeten vragen. Met 23 koninklijke onderscheidin gen zijn de Walcherse sportvereni gingen ook zeer goed vertegen woordigd op de lijstjes van de ge meenten. Het Nederlandse Rode Kruis 'scoort' met tien geridderden naar verhouding eveneens zeer goed. Het merendeel van die tien kwam terecht bij vrijwilligers die de ge meente Veere wonen. pagina 18: lintjeslijst heeft wat eenzijdig karakter Koninginnedagtrekking 30 april

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 17