Omloop van Borsele sport 47 Vroege valpartij kan Rens Pyfferoen niet uit zijn evenwicht brengen Schweertman loopt landstitel mis met club dinsdag 26 april 2011 Kirsten Wild werd net als in de vorige drie jaren na haar overwinning gefeliciteerd door 'Ome Sjaak' van Wijk. Ome Sjaak is vermoedelijk de oudste fan van de 28-jarige Wild. Hij is 96. Wild schonk haar overwinningsbloemen aan Ome Sjaak, die daar zeer verguld mee was. door Koen de Vries 'S-HEERENHOEK - Winnen verveelt nooit, ook niet in 's-Heerenhoek. Daarom stak wielrenster Kirsten Wild zaterdag op de Kuijpersdijk haar armen net zo hoog de lucht in en spoot ze de champagne net ze enthousiast over de schietgrage fotografen als de vorige keren. Wild schreef voor de vierde ach tereenvolgende keer de EPZ Om loop van Borsele op haar naam. Net als in 2008, 2009 en 2010 was haar krachtige sprint al haar mede- vluchsters te machtig. „Ik vind het nog steeds even leuk om hier te winnen", lachte Wild vlak voor de huldiging haar parelwitte tan den bloot. „Maar misschien gaat het Marianne wel een beetje verve len?", vroeg ze met een kwinkslag aan haar buurvrouw Marianne Vos. „]a, toch wel een beetje", er- kende de veelvoudig wereldkam pioene. „Ik was er drie van de vier keer bij dat Kirsten won en had dat liever zelf gedaan. Maar ver geet niet dat ik hier ook drie keer gewonnen heb en dat Kirsten er toen ook bij was. En toen vond zij het niet zo leuk", grapte Vos ge vat. En toch, toch zijn de gevoelens wel iets anders dan in de eerste ja ren dat Vos en Wild de Omloop van Borsele wonnen. Beide we reldtoppers streden zaterdag in de laatste kilometers voor de finish niet voor eigen eer, maar probeer den ploeggenoten naar voren te schuiven. Ze waren in de slotfase van de koers over 120 kilometer door de Zak van Zuid-Beveland met z'n el ven op kop gekomen. Marianne Vos (Nederland Bloeit) had team genote Sarah Düster mee, Kirsten Wild (AA Drink/Leontien.nl) kon rekenen op Lucinda Brand. De knechten probeerden verschil lende keren weg te komen, waar bij hun kopvrouwen afstoppend werk deden. „Mijn ploeggenoten knappen zoveel werk voor mij op dat ik graag iets voor ze terug doe", gaf Wild toe. Vos hoorde die woorden knikkend aan. Het gewenste resultaat bleef bij beide partijen echter uit, waarop de sprint de beslissing moest brengen. Aanvankelijk leek het in de laatste rechte lijn van achthon derd meter tussen Wild en Elisa beth Armitstead te gaan. De Brit se wereldkampioene op de baan viel kort voor de finish echter stil, waardoor de zege voor Wild was en de Duitse kampioene Charlot te Becker (tweede) en Marianne Vos (derde) nog een podium plaats konden veroveren. Voor Vos, afgelopen woensdag Uitslag Omloop van Borsele 1Kirsten Wild 120 kilometer in 3 uur en 39 seconden. 2. Charlotte Becker (Dui), 3. Marianne Vos, 4. Elisabeth Armitstead (GBr), 5. Sara Mustonen (Den), 6. Katie Col- cluogh (GBr), 7. Amy Pieters, 8. Vera Koedooder, 9. Iris Slappendel, 10. Sarah Düster (Dui) op 13 se conden, 11. Lucinda Brand op 24 seconden, 12. Loes Gunnewijk op 2 minuten, 13. Suzanne de Goede, 14. Melanie Hessling (Dui), 15. Lu cy Martin (GBr), 16. Claudia Kos ter, 17. Emilie Moberg (Nor). I Kirsten Wild is dankzij haar zege de nieuwe koploper in de Top- competitie. Ze neemt de leiding over van de Duitse Ina Yoko Teu- tenberg, die in 's-Heerenhoek niet aan de start kwam. nog afgetekend winnares van de Waalse Pijl en daardoor koploper in het wereldbefcerklassement, is de Kuijpersdijk niet de ideale aan komstplaats. „Voor mij is de laat ste rechte lijn te lang", gaf de Bra bantse aan. „Daarvoor kom ik de pure power tekort die Kirsten wel heeft. En de wind stond in de rug. Dat was ook al niet gunstig. Ik heb liever een kortere aankomst waar het op accelleratie en stuur manskunst aankomt." Vos had de koers ondanks de zwa re benen die ze als erfenis van de Waalse Pijl overhad van begin af aan hard te maken. Het overgrote deel van de 176 rensters had het er op de smalle dijkjes moeilijk mee. De grote groep werd, mede door verschillende valpartijen, steeds verder uitgedund. Dertig kilome ter voor de finish was er nog een clubje van 21 koploopsters over en daaruit reden nog elf rensters weg. In geen van beide groepen was het Zeeuwse wielrennen vertegen woordigd. In de derde groep zat Anne Eversdijk uit Kapelle. Kracht om in de eindsprint nog te strijden om de 22e plaats had de Rabo Lady Force renster niet meer. Ze werd 58e en was de eni ge Zeeuwse renster die werd ge klasseerd. Birgit Lavrijssen, Chris tel Janssen, Linda Klein, Esmee Janssen en Suzan Lavooy verdwe nen allen voortijdig uit koers. Ag- nieta Francke ging niet van start. „Ik zag ze wegrijden, maar kon niet mee", was het eerlijke com mentaar van Anne Eversdijk over het moment dat ze halverwege koers de rol met de leiders moest lossen. Eversdijk zit in het derde jaar van een studie medicijnen en traint daardoor niet super veel. „Het ging gewoon te hard. In het begin maakte de ploeg van Marianne Vos veel indruk op me. Ze gaven meteen flink gas." door Esther Minnaard 'S-HEERENHOEK - Rens Pyfferoen kon tevreden zijn. De achttienjari ge renner uit Sluis behaalde zon dag een fraaie derde plaats bij de juniorenkoers van de EPZ Óm- loop van Borsele. „Ik heb lekker ge reden", zei de Zeeuws-Vlaming na afloop. De zege ging naar Tim Kerkhof uit Nistelrode, die in een sprint Hette Cornelisse uit Assen versloeg. De twee waren op twee kilometer voor de finish uit een kleine groep van zeven renners ontsnapt. De ze ge van Kerkhof kwam overigens niet zonder slag of stoot totstand. Cornelisse tekende na afloop pro test aan, omdat zijn medevluchter van zijn lijn zou hebben afgewe ken. Na lang juryberaad kreeg hij echter geen gelijk van de jury en dus werd Kerkhof tot winnaar ge kroond. De junioren vormden zondag het sluitstuk van een driedaags wieler spektakel in 's-Heerenhoek. De jonge renners kregen op de laatste dag van de EPZ Omloop van Bor sele 120 kilometer te verteren. Veer tig teams, goed voor 120 deelne mers, verschenen aan de start. Het was vanaf het begin een keiharde koers en uiteindelijk bereikten slechts 47 renners de finish. Er waren ook enkele valpartijen en bij één ging Rens Pyfferoen uit Sluis onderuit. „Ik was in de eerste ronde betrokken bij een kleine val partij, maar ik heb er gelukkig niks aan over gehouden", vertelde de Zeeuws-Vlaming na afloop. De renner van de Theo Middel kamp-ploeg was tevreden over de koers. „Ik heb lekker gereden, ook al stond er weinig wind. We kon den niet makkelijk uit elkaar rij den, zelfs niet over de dijken. Toch wist ik me samen met ploegmaat Thijs de Lange (zevende plaats) in de kopgroep van zeven renners te rijden." De andere Zeeuwse renners kon den geen rol van betekenis spelen. Boaz Bal moest wegens materiaal- pech voortijdig afhaken. Voorafgaand aan de wedstrijd van de junioren vond de laatste etappe van de juniorenvrouwen plaats. Ook daar kampten de rijdsters met een bijna windstille koers. De vierde etappe eindigde in een mas sasprint. Ontsnappingen waren er nauwelijks. Het peloton bleef vrij wel de hele wedstrijd als een har monica bijeen. De Nederlandse Anouska Koster van het district Noord Nederland schreef de etap pe op haar naam. De top van het eindklassement was internationaal getint. Winna res van de EPZ Omloop van Borse le werd de Britse Hannah Barnes. De renster van het nationale team van Groot-Brittannië floreerde met name in de tijdrit. De Deense Christina Siggaard werd tweede en de Duitse Lisa Fischer derde. De oranje trui (voor het punten klassement) ging naar de zestienja rige Ashlynn van Baarle uit Zoeter- meer. De renster van Restore Cy cling won de eerste en tweede etappe van de wielerdriedaagse. Het nationale team van Duitsland won het ploegenklassement. Voorzitter van het wielerevene- ment Arno Witkam was tevreden over het verloop van de wedstrij den. „Alles is goed georganiseerd en we hebben veel publiek gehad." Dat was vooral zaterdag het geval toen de elitevrouwen reden. Op zondag viel het een beetje tegen. „Het deelnemersveld van de junio ren mannen is niet zo bekend, er zijn rijders die kiezen voor de wed strijden in België. Op de koers van de junioren vrouwen komen wel veel rensters af ook van internatio nale ploegen. Het is uniek dat zij verspreid over drie dagen kunnen rijden. Daarom zijn wij in trek bij al die ploegen. In de toekomst wil len we de EPZ Omloop van Borse le nog groter maken. De KNWU (wielrenunie) wil een tijdrit aan de EPZ Omloop van Borsele kop pelen. Met het wielercomité zijn we de mogelijkheden hiervoor aan het bekijken. Het zou in elk ge val een goede impuls voor de wie lersport in Zeeland zijn." nummer 99 van de wereld echter niet op tegen de Engelsman Peter Barker, die zevende op de ranglijst staat. Het werd 3-0 voor de Victo- ria-speler: 11-9 11-5 11-5. Daarmee haalde de Rotterdamse formatie het tweede en beslissende punt binnen. Schweertman richt zich nu op het Europees kampioenschap voor lan denteams in Espoo, een voorstad van Helsinki. Daar speelt hij mor gen al de poulewedstrijd tegen Duitsland en donderdag volgen de duels met Schotland en Frank rijk. Vrijdag en zaterdag is de fina leronde. Over een maand doet de Zeeuw ook nog mee aan de individuele Europese kampioenschappen. Dat toernooi staat van 25 tot en met 28 mei op de kalender en wordt in Warschau gehouden. door Roeland van Vliet Na een goed geplaatste demarrage komt Thom van Duimen solo over de finish in Koewacht en wint daarmee de Wim Hendriks Trofee. foto Mark Neelemans UTRECHT - De Koudekerkse squas her Piëdro Schweertman (27) is za terdag met All In Squash de lands titel misgelopen. In de finale van de play-offs verloor de Utrechtse club met 2-1. Desondanks heeft Schweertman een voortreffelijk seizoen achter de rug. In de reguliere competitie eindigde All In Squash als eerste, met liefst negentien punten voor sprong op Victoria. De Walche- naar boekte negen overwinningen (waaronder twee op Dylan Ben nett) en verloor vijf keer. In de halve finales van de play-offs was de Utrechtse forma tie nog veel te sterk voor Maas tricht (3-0). Schweertman won zijn partij van Rick Penders (11-4 11-8 11-3). In de eindstrijd kon de

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 95