veerkracht sport 145 Linda Siereveld zet de kroon op het werk Boot regeert in Vlissingen De Stormvogel verspeelt derde plaats in competitie Weeiruiters zijn superieur dinsdag 26 april 2011 door JaapJan Ritsema GOES - Met nog vier wedstrijden te gaan hebben de Zeeuwse korf balteams goede zaken gedaan. Na een knappe overwinning is TOP weer helemaal in de race voor be houd in de overgangsklasse. Door de ontsnapping van Tjoba en de re mise van Fortis consolideren beide ploegen hun positie in de eerste klasse. TOP-Antilopen 18-17: Na de in drukwekkende demarrage van An tilopen (van 8-10 naar 9-16). was de Arnemuidse hoop op een goe de afloop langs de lijn fors geslon ken. In het veld daarentegen brak een uiterst vruchtbare periode aan voor TOP. „Misschien ook wel een beetje onderschatting van Antilo pen, maar vooral het geloof in ei gen kunnen", overzag een trotse coach Coppoolse de inhaalslag van zijn ploeg. Invalster Petra de Rid der stuwde TOP naar de gelijkma kende 17-17, Jeanine Marijs prikte de winnende binnen. Scores TOP: Comé Bezemer en Jeani ne Marijs 5, Nelleke van Belzen 3, Rem- co Bezemer en Wilma de Ridder 2, Leon van Belzen 1 Tjoba-Dijkvogels 10-9: Als de scherpte niet optimaal is, is het re sultaat heilig. Tjoba miste te veel kansen om de veilig geachte marge van drie doelpunten te bewerkstel ligen. Verdedigend stond het zo goed dat Dijkvogels in zestig minu ten slechts zes keer scoorde. De op luchting bij Tjoba over de twee punten was groot. Met Rust Roest blijft Tjoba de koppositie delen. Scores Tjoba: Dirk-Jan Westmaas 5, Jo- hanneke Vleugel en Dennis Broerse 2, Kristian Huisman 1. Fortis-HKC 16-16: Vanaf de eerste minuut een wedstrijd vanaf het puntje van de stoel. In het eerste kwartier viel alles binnen. Daarna speelden persoonlijke fouten For tis parten waardoor het tegen de 8-11-ruststand aanliep. In de twee de helft liet de spanning de tempe ratuur nog hoger oplopen. Steeds moesten de Souburgers een punt achterstand goedmaken. Coach Ro bin Wisse: „Het had twee kanten op gekund en dus zijn beide kam pen tevreden met een punt." Scores Fortis: Remco Crucq 6, Niels Be- belaar 4, Elze Blankenburgh en Patrick Koppejan 2, Esther Kasse en Rens van den Driest, 1 Ondo-Swift 9-11: Zoals te ver wachten viel vooral veel spanning in de Middelburgse, derby. Ondo kwam een stuk beter voor de dag als in de uitwedstrijd en nam hal verwege de leiding (6-5). Na rust profiteerde Swift van het lang zaam dovende kaarsje van Ondo. De beslissing viel in vier minuten tijd, waarin de bezoekers op drie kwart wedstrijd met drie treffers de winst forceerden. Swift resteert vier freewheelende wedstrijden, Ondo zal nog vol aan de bak moe ten voor een langer verblijf in de tweede klasse. Scores Ondo: Ronald Wisse 4, Jeroen Mesu 2, Robbie Mesu, Thomas Mesu en Annemieke Koppelaar 1. Scores Swift: Mathijs Pagé en Vera Kui per 3, Roel Klootwijk en Paul van den Berg 2, Richard Geldof 1 Togo-Stormvogels 11-15: Togo overrompelde koploper Stormvo gels in de eerste twintig minuten (6-1). Verdedigend bij de les en een aanvallende omzetting verder maakte de achterstand het beste in Stormvogels los. Bij rust (8-8) was de schade hersteld. Vanaf de kente ring hielden de Westkappelaars To go in een conditionele houdgreep en bewees het zichzelf een mooie dienst door de deur naar de twee de klasse op een iets grotere kier te zetten. Scores Togo: André Goossens 5, Jan-Kees Goossens en Corné van Rooijen 2, Anouk Hazelaar en Wietse de Munck 1. Scores Stormvogels: Niek Peene 6, Frank Peene 3, Arjen Schoe en Kristian Gabriëlse 2, Loura Kleinepier en Elmar Gabriëlse All Ready-Seolto 9-12: Wakker ge schud door een vroege 3-0-achter- stand, greep Seolto de thuisploeg bij de kladden en stelde nog voor rust (5-7) orde op zaken. De vertra gingstactiek werd vooral door de Vlissingse vrouwen ontrafeld. Dat All Ready tot 8-9 in het kielzog bleef, kwam vooral omdat Seolto opgelegde kansen liet liggen. „We maakten het onszelf onnodig moeilijk, maar boekten een ver diende overwinning", zei coach Harry Kerkhof, die Seolto de top drie zag binnenkomen. Scores Seolto: Chris Mol 3, Daisy Ver kerk, Dennis Goedegebuur, Timme Pro voost, Jolanda Kerkhof 2, Rob Hart- hoorn 1. NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Aan de superioriteit van de Weeiruiters uit Nisse lijkt geen einde te ko men. Met Piet Huige (Uccello) als winnaar in ZZ, Ingrid Jakobsen (Zsazsa) als beste in M en Annelo- re Willeboer (Watrichta) als sterk ste in L, eisten zij zaterdag bij de springwedstrijd van Stal de Kroo in Nieuw- en Sint Joosland alweer een hoofdrol op. Met het oog op de sterke bezetting had Bram Wattel een stevig par koers uit de hoge goed getoverd. Desondanks bereikten heel wat combinaties de barrage. Ingrid Jakobsen gaf met Zsazsa in Z al meteen een vervolg aan de succesreeks van de Weeiruiters. Na een foutloze rit in 38,67 secon den zette de amazone uit Melisker- ke met de Orlandodochter de druk op de ketel. Het was een tijd waar de achtervolgers zich op stuk beten. Boy Peels bleef met Corona van de Laarseheide wel foutloos, maar met de tijd van 43,17 secon den vormde de ruiter uit Zundert met de Coriano Z-zoon geen enke le bedreiging voor Jakobsen. In de ZZ-klasse stuurde Maxime van der Eijken Village Wonder in 40,15 foutloos rond. Het leek voor de amazone uit Roosendaal met de Andiamo-dochter kat in het bakkie. Piet Huige stak daar met Uccello echter een stokje voor. De stylist uit Nisse reed de Baloubet Du Rouet-zoon in 35,97 naar een overtuigende overwinning. „Uccel lo is een paard met veel kwalitei ten, maar het heeft even geduurd voor het klikte tussen ons." Met een foutloze barragerit in 36,78 stak Jan Janse met Zipper van de Favorite in L als eerste de lont in het kruitvat. Het bleek uiteindelijk voor de Middelburger met Manhat- tan-zoon goed voor de derde plaats. Maurice van Vliet uit Al phen aan den Rijn toonde zich met de Cartano-zoon Weidehoe- ve's Bondire anderhalve tel sneller. Met het mes tussen de tanden stuurde Annelore Willeboer de Sa- ris van 't Gestelhofdochter Wa trichta in 34,14 naar de derde dag zege voor de Weeiruiters. In M reed Willeboer Attention in 32,05 foutloos rond en leek daar mee de suprematie van de Weel- ruiters nog eens te onderstrepen. Maar het venijn zat in de in de staart. Laatste starter Anouk Scheurs uit Chaam toonde zich met de Colanderzoon Caprilli's At kinson een halve seconde sneller. door Lucien Roelandt VUSSINGEN - Linda Siereveld schreef met Barona-S zaterdag in Vlissingen de Steketee Mode Gou den Ruif dressuurcompetitie van De Scheldestad op haar naam. Zij bleef Roos de Pagter met Ubouche-Pepe vier punten voor. Roos de Pagter maakte met twee fraai gereden proeven duidelijk dat zij zich niet zonder slag of stoot ge wonnen wenste geven. Nog maar juist gepromoveerd naar Mi was zij met Ibouche Pepe in beide proeven de beste. In de warmloopronde reed ze de met veel afdruk en mooi bergop waarts door de baan gaande Ca- bouchonzoon 67,33 procent naar een overwinning. Zij bleef Anika Roodhart uit Oudelande met de Treno B-dochter Ancora bijna vijf procent voor. In de herkansing stuurde Roos de Pagter de ontke tende bruine ruin met 67,33 pro cent met een straatlengte voor sprong naar zijn tweede overwin ning. Annet Buteijn, bij aanvang van de finale nog één van de kanshebbers voor de eindzege, eindigde met de Stravinkydochter Verona met een achterstand van ruim vijf procent als tweede. Voor de Middelburgse combinatie goed voor derde plaats in het eindklassement. Tegen Linda Siereveld en haar vier voeter in de huidige vorm Barona S en Urona S kan echter niemand op. In de eerste proef van L2 reed ze de Krack C dochter Barona S met de score van 68,33 procent naar de zege. En met Barona's moeder Urona S werd ze tweede (64,57 procent). In de tweede proef reed de amazone uit Colijns- plaat Barona met 67,00 procent naar de overwinning. Met de Gri- baldidochter Barona eindigde ze met 63,67 procent op de tweede stek. Door het veroveren van het gouden kleinood zette de tandart sassistente de kroon op een sterk indoorseizoen. Met Barona toonde ze zich al de beste in de competitie voor jonge paarden en schreef ze de Zeeuwse titel op haar naam. „Barona is een fijn paard dat alles in zich heeft wat een dressuurpaard nodig heeft. Ze is ook al lang klaar voor M, maar omdat ze nog geen vijf jaar was mocht ik pas in april de overstap maken. Omdat ik er in de ze competitie zo goed voor stond heb ik daar nog even mee ge wacht." door Ko Mechielsen VELDHOVEN - De waterpoloërs van De Stormvogel konden zaterdag niet compleet naar Veldhoven rei zen voor de laatste wedstrijd van de competitie tegen het gedegra deerde Njord 2. Het gevolg was een gevoelige 8-3-nederlaag. Hierdoor verspeelde de Vlissingse formatie de derde plaats en eindig de uiteindelijk als vierde na het de buutjaar in de vierde klasse van de bondscompetitie. De andere Zeeuwse vertegenwoordiger in de ze klasse, De Schelde uit Terneu- zen, kon niet profiteren van de misstap van De Stormvogel. De ploeg speelde met 3-3-gelijk tegen Spio en eindigde als vijfde, twee punten achter De Stormvogel. Stormvogel begon zaterdag nog wel goed aan het karwei en nam een o-i-voorsprong, maar zakte vervolgens weg en het was Njord 2 dat al in de eerste periode een 3-1-voorsprong nam. Er volgde een spannende tweede periode waarin De Stormvogel te veel kansen mis te en geen aansluiting kon krijgen. Njord 2 liep uit naar 4-1, maar De Stormvogel bleef wel voor een goed resultaat spelen en gaf ook in de derde periode goed tegenstand: 5-2. In de laatste periode kwam De Stormvogel, waar Sjakko Bek kers en Levy Kort hun eerste wed strijd in de hoofdmacht mochten spelen, tekort en zo won Njord 2 met 8-3. Scores De Stormvogel: Lennard Swen- nen 2 en Pim Bekkers 1. door Herman Heuvink VLISSINGEN/WEMELDINGE - Onder prima weersomstandigheden werd er in het paasweekeinde vol op gecrosst. Zaterdag was in Vlis singen een clubwedstrijd van MSV de Uitlaat, terwijl MC de Sproeier gisteren de gastheer was aan de Oude Polderweg in Wemeldinge. Mark Boot uit Burgh-Haamstede schreef zoals verwacht de senioren klasse in zowel Vlissingen als We meldinge op zijn naam. De meeste tegenstand ondervond hij beide dagen van 'veteraan' Erik van der Wekken uit Zierikzee. Ste ven Ovaa uit Oost-Souburg kon dan ook de MX 2 klasse in Vlissin gen alleen op zijn naam schrijven omdat Boot daar uitkwam in de MX 1 klasse. Jeffrey van Kempen uit Oost-Sou burg reed in Wemeldinge een pri ma tweede manche. De jeugdige bromfietsmonteur eindigde welis waar achter Boot, maar wist Van der Wekken knap achter zich te houden. In Vlissingen won [ochem van den Dorpel beide manches in de 85 cc. Cadeau kreeg hij het daar echter niet, want Lars de Nood was steeds in de buurt. Bij de MX 2 junioren was telkens Guido Boone uit Oost-Souburg de sterk ste. In Wemeldige won Dies Moelker uit Kloetinge bij de mini's. De 65 cc werd een prooi voor Jayden Hoek uit Oost-Souburg. De 85CC le verde de meeste strijd op. In de eerste manche was Marijn Poot uit Sint Maartensdijk de sterkste voor Aron van der Veer. In de tweede manche bleef het span nend tot aan de laatste bocht. Bei de kemphanen wilden van geen wijken weten en ze gingen letter lijk schouder aan schouder de laat ste bocht in. In dit duel kwam uit eindelijk Poot ten val. Ook Lars Geuze wist hiervan nog te profite ren. (ochem van den Dorpel won de clubklasse. Hij kende in de tweede manche enig geluk toen één van zijn sterkste concurrenten, Daniel le van Kempen uit Oost-Souburg, op moest geven met machine pech. Mykel van de Goor wist de vetera- nenklasse te winnen. Lars de Nood kwam zaterdag in Vlissingen in actie in de 80cc-klasse. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 93