441 sport Korfballers TOP tonen BC Vlissingen houdt zicht op promotie Oost-Souburg blijft meedoen om de titel Tennissers De Schelde te sterk voor MLTC Jesse van der Zanden zorgt voor ontlading bij hockeyers Vlissingen dinsdag 26 april 2011 drachten - De basketballers van BC Vlissingen hebben in Drachten de eerste promotiewedstrijd tegen Penta met 64-63 verloren. Deze mi nimale nederlaag biedt voldoende perspectief om aanstaande zondag in de thuiswedstrijd de promotie veilig te stellen. Gesteund door een flink aantal supporters begon BC Vlissingen sterk aan de wedstrijd. Dit resul teerde in een 13-23-voorsprong. Penta kwam daarna op stoom en bij 25-25 kwamen de Friezen langs zij. BC Vlissingen was even van slag, waardoor de thuisploeg ging oost-souburg - De tennissers van Oost-Souburg zijn in de vierde klasse van de landelijke gemengde competitie nog altijd in de race voor het kampioenschap. De Wal- cherse derby thuis tegen De Schel de eindigde in een 5-3-overwin- ning voor Souburg. Na de enkelspelen was de stand nog 2-2. Mandy Wolfert en Bianca Zwanenburg versloegen namens Souburg respectievelijk Stephanie Vermeulen (6-3 6-2) en Eva Har- t°g (7-5 6-4). Rogier van Housselt en Abe Kuijl konden bij de man- nenenkels niet voor punten zor gen. Sven Bakker was namens De Schelde met 6-2 6-4 te sterk voor Van Housselt en Sven Vermeulen versloeg Kuijl met 6-0 6-1. Het der de punt voor de Vlissingers werd behaald in het gemengddubbel- spel van Sven Vermeulen en Step hanie Vermeulen die in de super tiebreak de winst binnensleepte te gen Wolfert en Ronald van den Broek. door Sven Bakker vlissingen - De Walcherse tennis- derby in de hoofdklasse van de dis trictscompetitie tussen de tennis sers van De Schelde en MLTC is in een 4-2-zege geëindigd voor het team van De Schelde. Daarmee herstelden de Vlissingers zich enigszins van de onverwachte ne derlaag van vorige week in Sas van Gent tegen Drive (1-5). Het team van De Schelde was de eerste tegenstander van formaat voor MLTC, dat de eerste drie speeldagen van de drie degradatie kandidaten had gewonnen (Vogel vlucht, ASOC en Yerseke). MLTC kon tegen De Schelde al na de enkelspelen fluiten naar voort zetting van hun 'winning streak' want drie van de vier enkelspelpar tijen gingen naar De Schelde. Voor al de wedstrijd tussen Ferry Sonne- mans en Michiel van Kuijk was een kraker. In de warme zon moes ten Sonnemans en Van Kuijk, die elkaar nog goed kenden van de jeugdtoernooien, tot het uiterste gaan. Sonnemans bleek uiteinde- KORFBAL Swift wint Middelburgse derby van Ondo rusten met een 37-30-voorsprong. Na de pauze kwam BC Vlissingen weer dichterbij tot 41-37, maar ver volgens drukte Penta via een serie driepunters door naar 58-43. BC Vlissingen gaf zich echter niet ge wonnen en knokte terug tot 60-58. In de slotminuten waren er nog winstkansen voor BC Vlissin gen, maar Penta trok met 64-63 aan het langste eind. Scores: Dorde Karadzic 15, Dennis de Paauw 10, Michel Bosters 10, Stefan Schrier 8, Ailard de Jong 8, Sjors van de Poel 5, Benjamin Steenbeek 4, Raylin Ji menez 2 en Emilio Jangbahadoer 1. De andere gemengddubbelpartij ging met 7-5 7-5 naar Souburg. Kuijl en Luciënne van den Broek wonnen van Bakker en Stephanie van der Eijk. In het vrouwendub belspel waren Zwanenburg en Van den Broek te sterk voor Hartog/Van der Eijk (6-2 6-4) en bij de mannen klopten Van Hous selt en Van den Broek het duo Bakker/Danny Verschoore met 5-7 6-4 6-4. Op tennisvereniging MLTC deed zowel het eerste als tweede ge mengde team goede zaken. Het eerste team won met liefst 7-1 van CC uit Dordrecht en doet nog al tijd mee in de race voor de titel. Het eerste team van MLTC speelt echter in een andere poule dan het tweede team, dat samen met onder meer Souburg en De Schel de is ingedeeld. MLTC 2 deed giste ren goede zaken in de strijd tegen degradatie met een 5-3-winst te gen United Service uit Hellevoet- sluis. lijk nipt de sterkste: 4-6 6-1 6-4. Rogier van Housselt en Dimitri Ka- ijser wonnen hun partijen van res pectievelijk Ramon de Jong (6-3 6-3) en Arjan Jonkman (6-2 7-6). Alleen Dmitri van Hoof won zijn enkelspel namens MLTC door Sven Bakker met 7-5 6-3 te ver slaan. Ook in het dubbelspel was Van Hoof samen met Michael Joos- se goed voor een punt. Met de duisternis reeds ingevallen en de verlichting aan, kwamen Van Hoof en Joosse laat op de avond uiteindelijk als winnaars van de baan tegen Bakker en Ruben Hen- drikse: 7-6 5-7 7-5. De Walcherse confrontatie viel in het voordeel uit van De Schelde dankzij winst van Van Housselt en Sonnemans die met 5-7 6-2 6-3 Jonkman en Van Kuijk versloegen. In de eerste klasse blijft: het twee de team van De Schelde mee draaien voor het kampioenschap na een 4-2-winst op 't Halve Maan tje. In de andere poule in de eerste klasse won het Vlissingse team van DOS met 4-2 thuis van Jacoba van Beieren. Een speelster van Swift zoekt naar een afspeelmogelijkheid in de derby tegen Ondo. foto Ruben Oreel door Peter Snelders terneuzen - De oogst was wisse lend voor de Zeeuwse hockey teams. Het vrouwenteam van Rapi- de keerde in de tweede klasse met een punt huiswaarts van het moei lijke uitduel tegen Goirle. De vrouwen van Vlissingen verlo ren een klasse lager in een vreemd duel met 3-0 van koploper HOCO. Het mannenteam van die vereni ging klopte in de vierde klasse DDHC met 3-2. Derde klasse. HOCO-Vlissingen 3-0 (2-0): Op het oog een nederlaag tegen de koploper waarmee Vlissingen zou kunnen leven. Toch was dat niet helemaal zo. De thuisploeg liep binnen twintig minuten wel uit naar 2-0, maar daarna deed Vlissin gen goed mee. In de tweede helft bood Vlissin gen nog meer tegenstand, maar juist toen het greep op de wed strijd kreeg drukte de arbitrage de aanvallende impulsen van Vlissin gen de kop in. Dat gaf het beeld van de wedstrijd een gekleurd ka rakter. Na een kwartier in de twee de helft werd het 3-0. Mannen Vierde klasse Vlissingen-DDHC 3-2 (1-0): Vlis singen was in de eerste helft beter dan de thuisploeg. Toch leverde dat in die periode slechts een mini male voorsprong op. In de 27e mi nuut scoorde Maarten Reijnierse op een voorzet van Boudewijn Ja gers. Na de doelwisseling waren de teams meer aan elkaar gewaagd. Toch zorgde Boudewijn Jagers via een fraaie solo voor een meer rust gevende 2-0. Toen DDHC kort daarna 2-1 scoorde was het weer een wedstrijd. Acht minuten voor tijd werd het zelfs 2-2. In de slotminuut zorgde Jesse van der Zanden met een fraaie sleep- push voor de ontlading bij de thuisploeg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 92