81 buitenland O ba ma overweegt sancties tegen Syrië workshops Duitsers voeren actie tegen kernenergie "Een inleiding op Social Media 03 DeStem PZC OPSTAND Leger schiet met scherp op demonstranten willen actie Rosenthal Studiedag: "Een inleiding op Social Media Kom naar de workshop: dinsdag 26 april 2011 DEN HAAG - Coalitiepartij CDA en oppositiepartij Christenunie zijn kritisch over de manier waarop mi nister Uri Rosenthal van Buiten landse Zaken reageert op het ge weld in Syrië. Hij onderneemt volgens de twee fracties te weinig om het regime in Damascus veroordeeld te krijgen door de VN-Veiligheidsraad. Hij moet daarvoor harder ijveren via de Europese Unie of zelfs bij de VN, aldus CDA en CU. Ook de PvdA en de SP willen dat Nederland zich inzet voor een ver oordeling door de Veiligheidsraad. Een internationaal militair ingrij pen in Syrië zoals de Navo nu doet in Libië is volgens de Kamerfrac ties echter niet haalbaar. Daartoe oproepen zou volgens de PvdA de internationale verdeeldheid alleen maar verhogen. De Europese Unie schort de ge sprekken op over het associatiever drag met Syrië. Met zo'n verdrag worden de banden tussen de EU en een ander land steviger aange haald. Nederland wil verder dat het Euro pese hulpprogramma voor Syrië wordt stilgelegd. Het land zou via dit programma 130 miljoen euro krijgen. Zolang het geweld tegen burgers doorgaat en er geen politie ke hervormingen komen, hebben de Syrische autoriteiten geen recht 'op dat hulpgeld, aldus minister Rosenthal. Obama noemt manier waarop wordt opgetreden tegen beto gers onacceptabel. 120 doden bij botsingen tus sen demonstranten en orde troepen in het weekeinde. Human Rights Watch wil on derzoek naar geweld. WASHINGTON - De Verenigde Sta ten overwegen sancties te treffen te gen Syrië vanwege de hardhandige manier waarop protesten de kop in worden gedrukt. Dat heeft het Wit te Huis gisteren gezegd. De regering van president Barack Obama buigt zich volgens een ver klaring van de Nationale Veilig heidsraad over een reeks maatrege len, waaronder gerichte sancties, om zo de regering van de Syrische president Bashar Assad duidelijk te maken dat de manier waarop wordt opgetreden tegen betogers onacceptabel is. De verklaring was de eerste keer dat de Amerikaanse regering in het openbaar heeft verklaard dat sanc ties tegen Syrië mogelijk zijn. Bij de opstand tegen het regime van Assad zijn sinds maart rond de driehonderd mensen om het leven gekomen. De afgelopen dagen hebben de VS steeds krachtiger de onderdruk king van protesten door de Syri sche regering veroordeeld. Deson danks is het overheidsgeweld steeds meer toegenomen. Syrische veiligheidstroepen open den gisteren het vuur op buitenwij ken van de hoofdstad Damascus en op de zuidelijke stad Daraa. Syri sche tanks en soldaten vielen Da raa binnen, waar zij het vuur open den. Zeker elf mensen kwamen om het leven. In Douma, een buitenwijk van Da mascus, legden militairen een kor don aan rond de wijk, waarna zij het vuur openden. Beide gebieden stonden de afgelopen tijd in het te ken van geweld tussen demon stranten die het vertrek van presi dent Bashar Assad eisen en orde troepen. Bij confrontaties tussen demon stranten en ordetroepen kwamen vrijdag en zaterdag zeker 120 men sen om het leven. De veiligheids diensten hebben zondag bij inval len tientallen mensenrechtenacti visten gearresteerd. Dat zegt Am- mar Qurabi, voorzitter van de Na tionale Organisatie voor Mensen rechten in Syrië. Minder dan een week geleden maakte president Bashar Assad een einde aan de noodwetten in het land. Die werden decennia lang gebruikt om mensen zonder aanklacht op te kunnen pakken. „Deze mensen zijn niet op een le gale wijze gearresteerd. Ze zijn ont voerd", zegt Qurabi. Volgens hem hadden de agenten in burger g£en arrestatiebevelen bij zich. In de stad Homs werden zeker twintig mensen meegenomen. In Douma zijn vijf mensen opgepakt. Eerder zondag meldden tien Syri sche mensenrechtengroeperingen al dat de autoriteiten Daniel Saoud hadden gearresteerd. De prominen te mensenrechtenactivist is voorzit ter van de Commissies voor de Ver dediging van de Democratie, Vrij heden en Mensenrechten. De men senrechtenorganisatie Human Rights Watch riep de VN op een onderzoek in te stellen naar het hardhandige optreden van de Syri sche veiligheidsdiensten. zie onze website:buitenland De demonstranten maakten beelden van de tanks in Daraa BERLIJN - Duizenden mensen heb ben gisteren gedemonstreerd bij verschillende Duitse kerncentra les. Ze eisten een snel einde aan het gebruik van kernenergie. Op twaalf plaatsen in Duitsland wer den protestacties gehouden. Veel Duitsers zijn sterk gekant te gen het gebruik van kernenergie. De kernramp in Japan heeft de Duitse weerstand tegen kernener gie nog eens versterkt. De Duitse regering bevroor na de ramp met de Fukushima Dai-ichi-centrale plannen om Duitse kerncentrales langer open te houden. Vandaag wordt de kernramp in Tsjernobyl herdacht. Gisteravond waren er om 23.23 uur in Goes en Middelburg herdenkingsdiensten, op de minuut af 25 jaar na de ramp. Daarbij kwam toen een enorme wolk radioactief materiaal vrij. In grote delen van Europa kwamen deze deeltjes vervolgens neer. Honderdduizenden in Oek raïne, Wit-Rusland en het westen van Rusland moesten huis en haard achterlaten. De ramp in Tsjernobyl werd pas na enkele da gen bekend, omdat de Sovjetrege ring lange tijd de ramp probeerde stil te houden. Programma: 13.30 -14.00 Ontvangst 14.00-14.15 Introductie door dagvoorzitter 14.15 -15.00 Inleiding op Social Media door Jeroen Wilmes van Syntens 15.00-15.25 Pauze 15.25-16.15 Linkedln 16.15 -17.00 Twitter 17.00 -18.00 Sluiting en gelegenheid tot netwerken Steeds meer ondernemers zien de waarde van sociale netwerken in, maar weten niet goed hoe te beginnen en hoe ze deze in kunnen zetten. In een 45 minuten durende inleiding maakt u kennis met de beginselen van social media. In korte sessies praat Syntens u vervolgens bij over Twitter en Linkedln. Zo leert u hoe u Linked-ln effectief in kunt zetten voor uw eigen bedrijf en hoe u uw profiel kunt optimaliseren. Tijdens de speciale sessie over Twitter krijgt u uitleg over de moge lijkheden van Twitter en aandacht voor de werking van het dashboard waarmee u Twitterberichten kunt monitoren. Deze studiedag is bedoeld voor alle ondernemers uit het MKB die meer willen weten over Social Media (beginnersniveau) De prijs per deelnemer bedraagt €125,- (exci btw) De studiedag gaat door bij 50 aanmeldingen Voor aanmelding gaat u vóór 7 juni 16.00 uur, respectievelijk vóór 22 juni 16.00 uur naar: www.pzc.nl/workshops. Bij vragen kunt u een mail sturen naar: workshops@pzc.nl Deze studiedag wordt georganiseerd door De Ondernemer in samenwerking met Syntens. Datum en locatie: 15 juni 2011, RBC stadion Roosendaal of 30 juni 2011, van der Valk hotel Middelburg Beide workshops zijn van: 13.30 uur -18.00 uur Over Syntens Syntens is op 1 januari 1998 opgericht op initiatief van het Ministerie van Economische Zaken. Een netwerk van gedreven adviseurs (landelijk 250) die weten hoe en waarmee je succesvol innoveert. Syntens helpt ondernemers vandaag om morgen zelf verder te groeien. Bovendien zijn de advieskosten voor rekening van de overheid en dus kosteloos voor Ondernemers. Die 250 adviseurs hebben gemiddeld 15 jaar advieservaring en zijn vooral afkomstig uit het MKB. Dagvoorzitter: i 55 J 15 juni: Paul Verlinden, chef redactie BN DeStem 30 juni: Maurits Sep, chef van de regioredactie Walcheren De Ondernemer is een uitgave van onder andere: Deze workshop wordt mede mogelijk gemaakt door: BRABANTS DAGBLAD www.syntens.nl www.bndestem.ni www.brabantsdagblad.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 8