overwinningen nog kans op titel w sport 41 RCS zet stap richting lijfsbehoud Belangrijke zege vrouwen Oostkapelle dinsdag 26 april 2011 'Je schaamt je kapot Ik had ze het liefst allebei willen wisselen.' Hendriksen over Constancia en Coban door llja Hilhorst vlissingen/tilburg - VC Vlissin- gen heeft zaterdag en gisteren een sterk inhaalprogramma gespeeld. De Brabantse ploegen Jeka en Lon- ga werden aan de zegekar gebon den, maar dat ging niet zonder slag of stoot. Er was onenigheid in de selectie. Roy Hendriksen maakt een bewo gen seizoen door. De trainer van Vlissingen kreeg zijn ploeg niet aan het voetballen in de eerste pe riode, zag de KNVB punten afpak ken in de tweede en is in de derde periode de succestrainer die zijn ploeg naar een plek leidt die recht geeft op promotiewedstrijden. De volgende episode in het boek dat Hendriksen over dit seizoen kan schrijven is de openlijke ruzie tussen smaakmakers lonathan Constancia en Sinan Coban, die zich gistermiddag voltrok. Aan het einde van de gewonnen uitwed strijd in Tilburg kregen de aanval lers het aan de stok toen eerstge noemde vond dat hij de bal te wei nig kreeg. Iedereen kon zien hoe de spitsen minutenlang met elkaar stonden te bakkeleien. Hendriksen was na afloop furieus: „Je schaamt je kapot. Het is de eer ste keer dat ik dit meemaak, maar ook gelijk de laatste keer. Ik vind het onrespectvol en een flinke smet op een perfect paasweek end", brieste hij. De 42-jarige oefenmeester had zijn ploeg even daarvoor verdiend zien winnen van Longa. De sterk spe lende kemphanen voorin maakten vanaf het begin goed gebruik van de slordigheden van de Tilburgers. In de 41e minuut versierde Con stancia een penalty. Aanvoerder Bjom Langeveld schoot hem recht door het midden: o-i. Na rust kwamen de Brabanders Maandag. Oostkapelle-WC'68 1-4: Tot aan de twintigste minuut kon Oostkapelle goed mee in het tempo van de titelkandidaat. Daar na deed WC-spits Bart Vane Oost kapelle de das om. Hij profiteerde van een klutsbal voor het doel en schoot even later vanaf twintig me ter de 2-0 in het net. Na rust deed hij er nog twee goals bij en bracht zijn totaal op vier. Een kwartier voor tijd redde Stefan Coppoolse de eer van Oostkapelle door de 1-4 binnen te knikken. SSV'65-De Noormannen 2-2: De eerste helft was voor SSV. Via goals van Salim Sandee en Christi- aan Boon nam de thuisploeg een ruime 2-o-voorsprong. Maar na rust kantelde de wedstrijd. Niels Dominicus bracht De Noorman nen terug in de wedstrijd door een vrije trap van Mark Minder- houd binnen te tikken. De num- S mer twaalf van de competitie rook een gelijkspel en kwam uiteinde- op 1-1. Na een vrije trap zag de ver dediging er slecht uit toen Imad Karichef vogelvrij kon intikken. De tandem Coban-Constancia zorgde voor de beslissing. In de 64e minuut zette Constancia voor en Coban zorgde voor het tweede doelpunt. Afgelopen zaterdag zorgde Con stancia tegen Jeka al na vijf minu ten voor een goede start van het lange weekend. Ook in die wed strijd kwam er een tegengoal door onoplettendheid in de verdediging van Vlissingen. Randy de Dreu werd matchwin ner door in de 89e minuut een prachtige goal te maken. De Dreu moest er vanwege een schop, die hij incasseerde tegen Jeka, eerder af in Tilburg, maar was tevreden met de punten: „We staan nu ze ven punten voor op de nummer vier. Dat is toch geweldig? Aan de hoofdklasse durf ik nog niet te denken." Het lijkt erop dat Hendriksen zijn tijd bij Vlissingen sterk gaat afslui ten, voordat hij naar RKC vertrekt. „Qua punten hebben we een top- weekend gehad. Als je met zo'n kleine groep derde staat, doe je het gewoon goed. Zo hoog staan is fan tastisch." Het is te hopen dat de trainer de ego's in de groep de kop in kan drukken voor de volgende wed strijd tegen Nemelaer. Longa-VC Vlissingen 1-2 (0-1). 41. Björn Langeveld 0-1, 46. Imad Khari- chef 1-1, 64. Sinan Coban 1-2. Gele kaarten: Murat Er, Imad Kharichef (Lon ga). Aantal toeschouwers: 120. Scheids rechter: E. Busseniers (Bree). VC Vlissingen-Jeka 2-1 (1-1). 5. Jona than Constancia 1-0, 35. Ennre Ücerler 1-1, 87. Randy de Dreu 2-1. Gele kaar ten: Saïd Bouzambou (Vlissingen), Bart Jansen, Robbert Krzeszewski (Jeka). Aantal toeschouwers: 100. Scheidsrech ter: B. Grilis (Roosendaal). Kjell van der Haeghen loopt juichend weg nadat hij de winnende treffer heeft gescoord tegen RKJW. foto Mario Lawalata door Rogier Veenstra lijk via Menno de Nooijer op gelij ke hoogte. Een slotoffensief van SSV leidde nog tot een schot op de kruising, maar niet tot een doel punt. Pelikaan-Serooskerke 1-2: Tegen de verhoudingen in nam Pelikaan vijf minuten voor rust de leiding via een vrije trap van Remco Aarts. Nog geen twee minuten la ter stond het alweer 1-1 na een chaotische situatie voor het Zuid-Hollandse doel. David Dek ker was er als de kippen bij om de gelijkmaker binnen te schieten. Serooskerke was sterker in de tweede helft en pakte tien minu ten voor tijd definitief de kop toen Marvin Etsburg een blunder in de defensie afstrafte. Diiiveland-Dinteloord 2-2: Jacco de Gast zette de bezoekers op voor sprong, maar Duiveland kwam langszij via Barry Steenpoorte die de 1-1 en 2-1 maakte. Ver in blessu retijd maakte Nicky de Frel gelijk. oost-souburg - Waar veel Zeeuw en tijdens het paasweekeinde ge noten van het mooie weer, was het voor RCS één van de belang rijkste weekenden van het sei zoen. De ploeg van trainer Michel Leonhart had zowel zaterdag als gisteren een wedstrijd op het pro gramma staan met een duidelijke opdracht: punten halen. In de thuiswedstrijd tegen RKJW gaf RCS daar gehoor aan en werd er een knappe 4-3-overwinning ge boekt op een directe concurrent. TVvee dagen later bleef RCS steken op een 1-i-gelijkspel in de uitwed strijd tegen WSC. De kansen om degradatie te ontlopen zijn daar door nog niet verkeken. De eerste klus van het lange paas weekeinde was de thuiswedstrijd tegen RKJW. De ploeg uit Den Bosch stond net als RCS in de ge varenzone en was dus erg gebrand op een goed resultaat. De belan gen voor beide ploegen waren erg groot, maar het leek er op dat de uitploeg dat meer besefte. RCS kwam dan ook niet geheel tegen de verhoudingen in op achter stand toen doelman Lorenzo van Tryp niet goed ingreep na een hoekschop, waardoor de bal mak kelijk ingeschoten kon worden: 0-1 Bij de doelpunten die volgden was het vooral Rafael Vulin die tot tweemaal toe een hoofdrol opeis te. Hij bracht zijn ploeg terug in de wedstrijd door de gelijkmaker te scoren, maar ging een paar mi nuten later in de fout waardoor RCS met een achterstand ging rus ten. Kort na de pauze leek de wedstrijd gespeeld te zijn nadat Jordi Nij- land een overtreding beging in het strafschopgebied en de daaropvol gende penalty benut werd. On danks deze teleurstelling gaf RCS zich niet verloren en ging de ploeg met veel passie en lef op zoek naar de aansluitingstreffer. De ene na de andere kans werd gecreëerd en in het laatste halfuur boog RCS de achterstand om in een 4-3-over- winning. De matchwinner was Kjell van der Haeghen die vlak voor tijd het winnende doelpunt op zijn naam schreef Door de zege reisde de ploeg uit Oost-Souburg gisteren met veel vertrouwen af naar Waalwijk voor de wedstrijd tegen WSC. Deze keer nam RCS het heft in handen en speelde een prima eerste helft. De Souburgse formatie kwam op voorsprong door een vroeg doel punt van Besar Xhoxhaj, waardoor er met een i-o-voorsprong gerust ging worden. Na de pauze was goed te zien dat een aantal RCS-spelers op hun tenen liepen na de loodzware wedstrijd van twee dagen terug. WSC nam dan ook het initiatief en scoorde de te rechte gelijkmaker. Uiteindelijk kon RCS het punt vasthouden en was trainer Michel Leonart na af loop tevreden met de resultaten. „Voorafhad ik hiervoor getekend. Het geloof is bij iedereen terug en we zijn de laatste weken teruggeko men uit een verloren positie. Het wordt erg spannend, maar de kan sen zijn nog niet verkeken." RCS heeft na dit weekend de rode lantaarn overgegeven aan RKJW en heeft de aansluiting met de ploegen boven weer gevonden. Handhaving is nog lang niet zeker, maar de eerste stappen in de goe de richting zijn gezet. RCS-RKJW 4-2 (1-2). 30. Mathieu de Bakker 0-1, 40. Rafael Vulin 1-1, 43. Younes Hadouir 1-2, 49. Mathieu de Bakker 1-3, 60. Yordi Nijland 2-3, 67. Besar Xhoxhaj 3-3, 89. Kjell van der Haeghen 4-3. Scheidsrechter: J. Benze- mer (Dordrecht). Gele kaarten: Kjell van der Haeghen (RCS), Ronald Vrolijk, Wim Trum, Donovan Teffer RKJW). Rode kaarten: Nicky van Bijsterveld (RK JW 2x geel). Aantal toeschouwers: 200 WSC-RCS 1-1 (0-1). 6. Besar Xhoxhaj 0-1, 66. IreySadal 1-1. Scheidsrechter: J. Senders (Veldhoven). Gele kaarten: Danilo Verus (WSC), Steven Visser, Rafael Vulin, Besar Xhoxhaj (RCS). Aan tal toeschouwers: 180. door Tom Vennink middelburg - De vrouwenvoetbal- ploeg van Oostkapelle is weer een stap dichterbij de titel in de eerste klasse. Jodan Boys werd zaterdag met 1-4 gevloerd en concurrent DTS Ede verloor bij Smerdiek. De zege in de uitwedstrijd tegen Jo dan Boys kreeg pas gestalte in de tweede helft. Nadat de thuisploeg vlak na rust op 1-0 was gekomen, zette Oostkapelle de knop om. Clubtopscorer Annelien van Hecke werkte voorzetten van Wen dy Raas, Shamila Hamers en Mie- ke Nieuwenhuijse één voor één in het net. Daarnaast schoot Inge Lug- tenberg van grote afstand in de bo venhoek. Onder de lat maakte Kay- lee Dieleman na acht maanden blessureleed een prima rentree. De beslissing in de competitie valt op 7 mei, als Oostkapelle en koploper Ter Leede hun laatste wedstrijd spelen. Smerdiek-DTS'35 Ede 1-0: De voetbalsters van Smerdiek hebben voor een stunt gezorgd door koplo per DTS'35 met 1-0 te verslaan. Van begin af aan had Smerdiek het beste van het spel. Het over wicht leidde in de tweede helft tot een verdiende voorsprong. Anne Hage scoorde uit een voorzet van Marieke Goeree: 1-0. Ondertussen zijn de gesprekken tussen RBC Roosendaal en Smerdiek om vol gend seizoen een gezamenlijk elf tal op te stellen in de dameseredivi sie 'vergevorderd', liet trainer Wim Scherpenisse weten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 89