401 sport Kemphanen bezorgen Vlissingen Arnemuiden maakt na zege op AZW Terneuzen neemt leiding over van Goes VC Vlissingen houdt aan het paasweekeinde zes punten over. De ploeg van Roy Hendriksen wint van Jeka en Longa. dinsdag 26 april 2011 middelburg - De voetballers van zondag-tweedeklasser Goes zijn de grote verliezers van het paas weekeinde. De ploeg van Gérard de Nooijer verloor zaterdag van Aardenburg en gisteren van Uni- tas. Terneuzen is de nieuwe koplo per. De Goesenaren leden zaterdag een onverwachte nederlaag. Het eerste doelpunt van Aardenburg was om streden en werd terecht aangevoch ten door de Goesenaren. Bij een duel trok aanvaller lelie de Vreeze aan de arm van Gert Jan van Lei den. De aanvoerder wachtte op het fluitsignaal en bleef staan. Scheidsrechter H. Tempelaar liet echter doorspelen, waarna De Vreeze een vrij veld voor zich had en door de benen van de Goese doelman Sven Wolkenhauer scoor de. De balvaardige Goesenaren speelden een goede eerste helft, kregen kansen via Niels Paardekoo- per, Kyle Doesburg, Lunven Ver meer en Van Leiden, maar keken bij de rust tegen een r-o-achter- stand aan. Na rust speelde Goes slordiger en stuitte de ploeg van Gérard de Nooijer ook op een uit stekende doelman Sander Tazelaar die schoten van Rick de Punder en invaller Yves Nyemb pareerde. In de slotfase kopte invaller David van Kerschaver uit een vrije trap van Steven de Croock de stand naar 2-0. De zondag-tweedeklasser verloor gisteren voor de tweede keer in drie dagen. Dit keer was het Gor- cumse Unitas de voormalige koplo per de baas: 2-0. „Onze achter stand op Terneuzen is nu vier pun ten", rekende trainer Gérard de Nooijer voor. „Met nog drie wed strijden te gaan hebben we de titel uit ons hoofd gezet." In het uitduel creëerde Goes nau welijks kansen. De ploeg kwam nauwelijks in de buurt van het vij andelijke doel. „Er is één keer een bal van ons van de lijn gehaald. Voor de rest zijn we niet dicht bij een doelpunt geweest", zei De Nooijer. Voor rust kwam midden moter Unitas op voorsprong door een knappe vrij trap (binnenkant paal) van Joost Veuger. Na rust ver dubbelde Rob van Poppel de mar ge. Terneuzen is nu de nieuwe koplo per. Na een heel seizoen in de ach tervolging te hebben gezeten, profi teerde Terneuzen. Voor het eerst dit seizoen pakten de rood-zwar- ten de koppositie. Terneuzen, dat zaterdag door twee treffers van Bert den Hamer het eerder bij een o-2-voorsprong ge staakte duel tegen acht man van Oosterhout met 0-4 won en giste ren in Roosendaal een lastige klip omzeilde (0-3), ligt op titelkoers. De ontlading na de winst op het sterke Roosendaal was groot. „Het was spannend", bekende trainer Diederik Hiensch. „Roosendaal ging na de rust opportunistisch voetballen. We hebben vooral veel strijd geleverd." Dat gebeurde ook al voor aanvang van het duel, dat na veel discussie op kunstgras werd gespeeld. Hiensch: „Ik heb ge zegd: jongens, zet je eroverheen." Dat deed Terneuzen, dat door een kopbal van Erik-Ian Naudts op 0-1 kwam. Na rust hielden beide teams elkaar meer in evenwicht Nadat Roosendaal de lat had ge raakt, sloeg Terneuzen met twee uitvallen toe. Dominique Verlinde en Robin Dekker scoorden. ZONDAG EERSTE KLASSE Vlissingen wint voor de zevende maal op rij (uitgezonderd de 33 minuten tegen Nuenen). door Tom Vennink middelburg - Arnemuiden is met nog drie speelrondes voor de boeg nog steeds kanshebber op het kam pioenschap in de tweede klasse. De nummer drie won zaterdag met 4-r van AZW en zag concur rent Dinteloord maandag punten verspelen bij Duiveland (2-2). Kers verse koploper is WC'68 dat zo wel van Serooskerke (3-2) als van Oostkapelle (1-4) won. Het gat tus sen WC en Arnemuiden, dat een duel minder speelde, is vier pun ten. Zaterdag. SSV'65-Oostkapelle 3-2: Hekkensluiter Oostkapelle nam tot tweemaal toe de leiding in Goes. Anton Kruit knalde de eerste in het net. Dat was in lijn met de krachtsverhoudingen. On der impuls van invaller Urvin van Hekelen kwam SSV beter voor de dag in de tweede helft. Met een prachtige volley mikte Salim San- dee de gelijkmaker binnen. Stefan Coppoolse scoorde nog voor Oost kapelle, maar die treffer werd te nietgedaan door Thomas Matthe- ijer, die in korte tijd twee keer raak schoot en SSV met 3-2 liet winnen. DFC-De Noormannen 1-1: De Noormannen stond lang onder druk, maar vond in de slotminu ten een uitweg. Al in minuut twee was het raak voor DFC via Marvin HooploL Vanaf dat moment stapel den de kansen voor de ploeg uit Dordrecht zich op, maar het bleef 1-0. In de tweede helft kreeg DFC-speler Aaron Perez Maria een tweede gele kaart. Na de overtalsi- tuatie kon Mark Minderhoud met wat geluk de gelijkmaker maken. Arnemuiden-AZW 4-1: Arne muiden hield AZW zonder veel moeite in de" houdgreep. Marinus Baas deelde de eerste klap uit na dat Thijs Roovers hem had vrijge- speeld. Even later werd Baas in het strafschopgebied gevloerd, waarna hij 2-0 scoorde. Joab Ventevogel prikte op slag van rust de 3-0 bin nen. In de tweede helft bloeide de wedstrijd dood en wist alleen Max Roovers nog voor Arnemuiden te scoren. Wouter Boeije had daar voor het enige doelpunt voor AZW gemaakt. WC'68-Serooskerke 3-2: Een op zienbarende aftrap van Seroosker ke gooide bijna roet in het eten van WC. De Walchenaren ston den halverwege namelijk met 1-2 voor tegen de thuisspelende titel kandidaat. Alex Jobse en Alex de Visser maakten de goals voor de nummer elf van de ranglijst. Bart Vane hield WC in de race. Direct na rast scoorde Rick Baay de gelijk maker vanuit een vrije trap en schoot Guido Dijn de Brabanders naar 3-2. Frank Rooze miste daar na een strafschop, waardoor Serooskerke puntloos Halsteren verliet. Internos-Nieuwdorp 3-3: Nieuw- dorp begon ijzersterk en kwam verdiend op voorsprong via Mar tin Smaardijk. Maar kansen op de 0-2 werden verprutst en Rob de Waal schoot vanaf de penaltystip de gelijkmaker binnen. Na rust scoorde Niels Mulder voor Nieuw- dorp, maar maakte Jordi Franken weer gelijk. Internos leek zelfs de zege te kapen toen Bart Lips 3-2 op het bord zette. Na een goede so loactie sleepte Niels Mulder toch nog een punt mee uit Etten-feur. Kevin Joosse raakte in blessuretijd 'vanuit een vrije trap nog de paal namens Nieuwdorp. Pelikaan-Duiveland 1-1: De thuis ploeg kwam na de rust op voor sprong. Daarna ging Duiveland op jacht naar de gelijkmaker. Die kwam er tien minuten voor tijd. Het was opnieuw Barry Steenpoorte die scoorde, zijn derde treffer tijdens het paasweekeinde. Jonathan Constancia passeert Collin Emonts van Jeka. Naast zijn doelpunt van zaterdag bereidde hij maandag ook een goal voor en versierde een penalty tegen Longa. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 88