361 sport Gilbert is niet van zijn stuk Utrecht krijgt met Butter Nederlandse titel doet een gewenste winnaar Dubbeldam terugdenken aan grote tijden LUIK-BASTENAKEN-LUIK Na de Brabantse Pijl, de Amstel Gold Race en de Waalse Pijl schrijft Philippe Gilbert ook Luik-Bastenaken-Luik op zijn naam. Geen renner of ploeg kan tegen de 28-jarige Belg op. Zesde toernooizege Nadal in Barcelona Oud-NOC-voorzitter Idenburg overleden Westwood trotse nummer één Selby: zes centuries en winst op Hendry Ijshockeyers eindigen als vierde op WK dinsdag 26 april 2011 Philippe Gilbert pakt zijn vierde trofee in twaalf dagen. foto Nicolas Bouvy/EPA BARCELONA Rafael Nadal heeft zondag zijn tweede toernooizege op rij ge boekt. De Spaanse nummer één van de tenniswereld pakte na zijn winst in Monte Carlo ook op het gravel van Barcelona de titel. Hij versloeg in de finale opnieuw zijn landgenoot David Ferrer (6-2 6-4) en won het toernooi in Barcelona voor de zesde keer. De Duitse Julia Gorges won verras send het tennistoernooi van Stutt gart. Voor eigen publiek versloeg ze in de finale de Deense nummer één van de wereld Caroline Woz- niacki met 7-6 (3) 6-3. VOORSCHOTEN Voormalig voorzitter van het Ne derlands Olympisch Comité, mees ter Koos Idenburg, is zaterdag in zijn woonplaats Voorschoten over leden. Dat heeft zijn familie zon dag bekendgemaakt. Idenburg leidde het NOC van 1977 tot 1981, daarvoor was hij voorzit ter van hockeyclub HGC en de Ko ninklijke Nederlandse Hockey Bond (KNHB). Idenburg is 85 jaar geworden. SEOUL De Britse golfer Lee Westwood liet gisteren weten dat een gevoel van trots overheerste nadat hij afgelo pen weekeinde de nummer één-po sitie op de wereldranglijst herover de op de Duitser Martin Kaymer. Westwood won de Indonesian Mas ters en moest vervolgens afwachten hoe zijn landgenoot Luke Donald het er op The Heritage vanaf bracht. Donald zou bij winst voor het eer ste de koploper worden maar ging in een play-off met de Amerikaan Brandt Snedeker onderuit. „De kop loper zijn op de wereldranglijst maakt me erg trots", zei Westwood. SHEFFIELD De Engelsman Mark Selby heeft zich gisteren verzekerd van een plaats in de kwartfinales van het WK snooker in Sheffield. Selby leidde zondagavond laat al met 12-4 tegen zevenvoudig wereld kampioen Stephen Hendry uit Schotland en pakte gisteren het nog benodigde frame: 13-4. Selby had zondag al voor een pri meur gezorgd door zes zogeheten 'centuries', een break van meer dan 100 punten, te maken. Dat was nog niet eerder gebeurd in één WK-wedstrijd. BOEDAPEST De Nederlandse ijshockeyers heb ben op de slotdag van het WK in Boedapest (divisie 1) niet de bron zen medaille gekregen. Spanje won weliswaar verrassend van Zuid-Korea (3-2), maar deed dat in de verlenging. De Aziaten hielden derhalve ook nog een punt over aan het duel en eindigden als derde vóór Oranje. De titel, goed voor promotie, ging naar Italië. De Azzurri bleven in de 'finale' Hongarije de baas: 4-3. UTRECHT - Michel Butter heeft giste ren een succesvol debuut gemaakt op de marathon. De 25-jarige atleet uit Beverwijk zegevierde onder tro pische omstandigheden in Utrecht, waar de Keniaan Mutai Kipkorir als tweede finishte en Olfert Mo lenhuis als derde. Butter won in 2.17.36 uur. „Onder deze omstandig heden een heel mooie tijd", aldus de atleet. De marathon in Utrecht gold als 'Dutch Battle', waarbij de strijd tus sen de Nederlandse atleten cen traal stond. De organisatoren ko zen ervoor het prijzengeld onder de Nederlanders te verdelen, het geen ze op veel kritiek kwam te staan. Voor buitenlandse atleten was geen geld beschikbaar. Butter achterhaalde in de laatste halve kilometer de onbekende Ke niaan Kipkorir, die na 31 kilometer alle Nederlanders had achtergela ten maar in de slotfase ineens heel veel terrein prijsgaf De Afrikaanse 'goudzoeker' had zich op het laat ste moment ingeschreven toen hij vernam dat voor een buitenlandse winnaar door een bijdrage van een zakenman een bedrag van 9900 eu ro klaarlag. De eveneens op de marathon debu terende Molenhuis werd in de Dut ch Battle tweede (2.18.21), Rens Dekkers derde (2.19.44). De Neder landse top drie was blij met het ini tiatief, ondanks alle kritiek. „Het is de eerste keer dat we helemaal vooraan in een marathon liepen. Deze wedstrijd was op ons gericht. Dat geeft een extra kick", stelde Dekkers vergenoegd vast. „En dat Michel dan ook nog als eerste fi nisht is helemaal mooi." Ook bij de vrouwen won een debu tante. Pauline Claessen finishte na 2.56.22 uur. M1ERLO - Met BMC Quality Time werd Jeroen Dubbeldam gisteren in Mierlo Nederlands kampioen bij de springruiters. De manier waarop zijn schimmelhengst zon der ervaring over de hindernissen sprong deed de winnaar denken aan oude tijden. „Hij lijkt heel veel op De Sjiem", sprak Dubbeldam. De Sjiem is een van de grote na men uit het hippisch verleden van Nederland. Dubbeldam won met deze schimmel in 2000 in Sydney de olympische titel. In 2001 vero verde de combinatie Aken, 's we relds grootste wedstrijd in deze dis cipline. „Hoe hij springt, zijn nek beweegt, zich gedraagt. Er zijn veel overeenkomsten. Lastig? Ik zou zeggen, een geweldige sport- mentaliteit." Dat schept verwachtingen. Dubbel dam: „Ik ben gek van dit paard. Toen het dier vier jaar was heb ik dat de eigenaren al laten weten. Goed, ze hadden destijds een goe de stalruiter. Vorig jaar december is het dier alsnog mijn kant op ge komen. Ik was daar heel blij mee. Hier heeft hij al iets van zijn kwali teiten laten zien. We zullen zien hoe de ontwikkeling verder gaat. Maar het is veelbelovend." ]ur Vrieling ging overigens als leider van het klassement de laat ste ronde in, maar maakte als laatste starter aan het einde van zijn rit nog twee springfouten. Hij kon zich er één veroorloven om Jeroen Dubbeldam voor te blijven. Nu werd hij met VDL Bubalu vijf de.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 84