Twijfel over 'Zeeuws' overleg in Den Haag de stille diplomatie binnenland 17 Uitrukken voor loos alarm bij brand wordt aangepakt Bekendmaking dinsdag 26 april 2011 amsterdam - Net iets minder dan de helft van de kiezers, 47 procent, vindt het niet kunnen dat premier Mark Rutte en PW-leider Geert Wilders een gesprek hebben ge voerd met het Zeeuwse Statenlid Johan Robesin. Diens stem kan van groot belang zijn voor het ka binet bij de Eerste Kamerverkiezin gen op 23 mei. Een bijna even gro te groep, 45 procent, heeft echter geen probleem met dit gesprek dat is gevoerd in het Torentje. Dat blijkt uit een zondag gepubli ceerde peiling van Maurice de Hond. Robesin is voorzitter van de Partij voor Zeeland in de Zeeuwse Staten. Zijn stem is ge wild omdat de Senaatsverkiezing en een nek-aan-nekrace lijken te worden tussen coalitie en opposi tie. Rutte zei vrijdag dat het voor de hand ligt dat hij zich als WD-leider en premier inzet om voor het kabinet de steun van een senaatsmeerderheid te verwerven. Het minderheidskabinet van WD en CDA met gedoogsteun van PW is ongeveer een half jaar op weg en alleen de liberalen staan op winst in een andere peiling die Maurice de Hond zondag publi ceerde. De WD zou 36 zetels in de Tweede Kamer krijgen als er nu verkiezingen zouden zijn. Dat zijn vijf zetels meer dan de partij nu in werkelijkheid heeft. De PW komt uit op 21 zetels en dat" betekent een verlies van drie plekken in de Kamer. Het CDA zakt van 21 naar 14 zetels. De coalitie van WD, PW en CDA heeft in de peiling geen meer derheid meer en zou nu uitkomen op 71 zetels. Momenteel hebben de drie partijen met 76 van de 150 Max van der Stoel (links), toen minister van Buitenlandse Zaken, ontving in 1976 zijn Amerikaanse collega Henry Kissinger. Van der Stoel (86) over leed zaterdagavond na een kort ziekbed. foto ANP In 1958 werd hij internationaal se cretaris van de PvdA, een functie waarin hij gedurende vijfjaar vele mondiale contacten opbouwde. In tussen werd hij in i960 benoemd tot lid van de Eerste Kamer, waar hij destijds met z'n 36 jaar een jon ge verschijning was. Toen de PvdA in 1965 na acht jaar oppositie weer mocht regeren (het kabinet-Cals), kreeg hij de post van staatssecretaris van Buiten landse Zaken, als rechterhand van de al vele jaren aan het roer staan de KVP'er Joseph Luns. Helaas voor Van der Stoel was het kabi- net-Cals geen lang leven bescho ren. Na anderhalf jaar werd de rooms-rode coalitie in de befaam de Nacht van Schmelzer opgebla zen. Van der Stoel belandde in de T\veede Kamer en bleef daar tot mei 1973, toen een nieuwe rege- ringstaak hem wachtte. In het moeizaam tot stand gekomen kabi net-Den Uyl werd hij minister van Buitenlandse Zaken. Als Kamerlid - en begin jaren ze ventig tevens lid van het Europees Parlement - had hij toen al zowel binnen als buiten de landsgrenzen naam gemaakt met zijn protesten tegen onrecht. Wat Europa betreft, beijverde hij zich vooral voor ac ties tegen het Griekse kolonelsregi me (hij zorgde er bijna in z'n een tje voor dat Griekenland uit de Raad van Europa werd gezet) en het hernieuwde Russische juk dat Tsjecho-Slowakije na de Praagse Lente van 1968 was opgelegd. Ook verzette hij zich met hand en tand tegen de opvatting van de Nieuw-Linkse beweging in zijn partij dat dictaturen van linkse sig natuur minder verwerpelijk waren dan rechtse dictaturen en dat bij voorbeeld de DDR best door Ne derland als 'normale staat' zou mo gen worden erkend. Als minister ging Van der Stoel op deze weg voort, waarbij voor zijn daden va ker vanuit het buitenland applaus opklonk dan in eigen land. Z'n be scheidenheid, gedegenheid en ernst staken schril af tegen de re belse of lichtvoetige karakters die veel van zijn collega-bewindslie den in die tijd tentoon spreidden. In een interview met het week zetels een nipte meerderheid. In de oppositie staan alleen SP, D66 en de Partij voor de Dieren (PvdD) op winst na een half jaar met dit kabinet. De SP is gegroeid van vijftien naar negentien zetels, D66 van tien naar vijftien plekken in de Kamer en de PvdD wint met drie zetels één plek. De partij van Jan Nagel, soPlus, komt als nieuw komer binnen met twee zetels. De PvdA is de verliezer in de oppo sitie. De sociaaldemocraten zou den 23 zetels halen, terwijl ze er nu 30 hebben. Van de ondervraagden in de peiling zegt 44 procent te willen dat het minderheidskabinet met gedoogsteun van de PW de rit uitzit tot aan de verkiezingen in 2015. Bijna een op de drie kiezers hoopt dat het kabinet nog dit jaar valt. den haag - Een brandmelder met automatische alarmering van de brandweer is straks in minder ge bouwen verplicht. Een dergelijke brandmelder blijft wel verplicht voor gebouwen met bijvoorbeeld mensen die zichzelf moeilijk kun nen redden, zoals peuters in crèches en ouderen in verzorgings huizen. Maar het wordt een stuk minder voor met name horecapan- den. Minister Piet Hein Donner (Bin nenlandse Zaken) wil zo het aan tal loze alarmeringen terugdrin gen. Dat heeft een woordvoerder van Donner zaterdag bevestigd na een bericht hierover in NRC Han delsblad. Volgens de zegsman is nu 98 pro cent van de meldingen bij de brandweer loos alarm. „Dat is frus trerend voor de brandweer en bo vendien gevaarlijk, omdat elke keer met alle toeters en bellen wordt uitgerukt. Dat is een risico in het verkeer en betekent mis schien dat bij een andere melding niet uitgerukt kan worden", aldus de woordvoerder. Volgens de woordvoerder blijven in de horeca wel andere verplich tingen op het gebied van brandvei ligheid gelden, zoals voldoende nooduitgangen. Ook moeten deze uitgangen toegankelijk zijn. Con- trales daarop blijven gewoon be staan. Donner werkt nog aan een aanpas sing van het bouwbesluit om de automatische alarmering van de brandweer voor minder gebou wen verplicht te stellen. Zijn voorstel is nu eerst voorgelegd aan betrokken organisaties in het land en moet nog in de minister raad worden besproken. Wanneer het nieuwe bouwbesluit in wer king moet treden, is nog.onduide- lijk. blad Vrij Nederland sprak toenma lig minister van Defensie Henk Vredeling smalend over het serieu ze 'bekkie' van Van der Stoel. Toen het kabinet-Den Uyl na een tumultueuze kabinetsformatie werd opgevolgd door het kabi net-Van Agt kwam Van der Stoel opnieuw in de PvdA-Kamerfractie terecht. Na vier jaar mocht hij zijn ministersportefeuille weer oppak ken, zij het slechts voor een korte periode. Het tweede kabinet-Van Agt waar hij deel van uitmaakte viel al na een halfjaar. Van der Stoel vertrok naar New York, waar hij was be noemd tot ambassadeur bij de Ver enigde Naties, een functie die hij drie jaar vervulde. Hoewel hij voor het grote publiek meestentijds onzichtbaar was, werkte de rasdiplomaat na het be reiken van de pensioengerechtig de leeftijd, eind jaren tachtig, noest door. Hij was een aantal ja ren lid van de Raad van State, kreeg in 1991 de eretitel Minister van Staat, was VN-rapporteur in zake de mensenrechten in Irak en werkte van 1993 tot 2001 als Hoge Commissaris voor de Nationale Minderheden namens de Europe se Organisatie voor Veiligheid en Samenwerking. En hij bemiddelde achter de schermen bij tal van con flicten. In 2001 voerde hij een delicaat hu zarenstukje uit. In Argentinië voer de hij gesprekken met Jorge Zor- reguieta, vader van prinses Maxi ma, om hem ervan te overtuigen dat het vanwege diens rol in de junta van de jaren zeventig beter was dat hij het huwelijk van zijn dochter met prins Willem-Alexan- der niet zou bijwonen. Aan de uni versiteit van Tilburg gaf hij als deeltijdhoogleraar nog colleges In ternationaal en Europees recht en hij was nog enkele jaren adviseur van Javier Solana, destijds de 'EU-minister' van Buitenlandse Zaken. Van der Stoel zal voortleven in de naar hem genoemde mensenrech- tenprijs die de regering in 2001 in stelde en die elke twee jaar wordt uitgereikt. Rijkswaterstaat Ministerie van Infrastructuur en Milieu Ontgrondingenwet Winnen van schelpen De Staatssecretaris van Infrastructuur en Milieu maakt hierbij op grond van de Algemene wet bestuursrecht bekend dat hij bij besluit van 19 april 2011 met kenmerk WSV/2011/618 de gevraagde vergunning voor het winnen van schelpen aan 'Testamare B.V.' te Yerseke heeft verleend. De aanvraag betrof het tot en met 31 december 2013 winnen van 20.000 m3 (fossiele) schelpen op jaarbasis in de Voordelta van de Noordzee. Winning van schelpen in de Voordelta is gebonden aan een maximum hoeveelheid op jaarbasis. Vergunning wordt verleend op grond van artikel 3, lid i van de Ontgrondingenwet en conform de Beleidsregels ontgrondingen in rijkswateren. Het besluit ligt met bijbehorende stukken van 27 april tot en met 8 juni 2011 tijdens kantooruren ter inzage op het kantoor van de Dienst Noordzee van Rijkswaterstaat, Lange Kleiweg 34 te Rijswijk (ZH). Desgewenst kan men over het besluit en de stukken telefonisch informatie inwinnen bij de heer R de Roo van Rijkswaterstaat Noordzee (070 - 336 67 35). Beroep/voorlopige voorziening Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen het besluit van 28 april toten met 8 juni 2011 beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Geen beroep kan worden ingesteld door een belanghebbende aan wie redelijkerwijs kan worden verweten dat hij geen zienswijzen naarvoren heeft gebracht. Het beroepschrift dient te zijn ondertekend en ten minste te bevatten een vermelding van de naam en het adres van de indiener, de dagtekening van het beroep, een vermelding van het bestuursorgaan dat het besluit heeft genomen en de datum en kenmerk van het besluit, alsmede een opgave van de redenen waarom u zich met het besluit niet kunt verenigen en zo moge lijk een afschrift van het besluit waartegen het beroep is gericht. Tevens kan een verzoek worden gedaan tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de Voorzitter van voornoemde afdeling. Van de indiener van een beroepschrift/verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening wordt een bedrag aan griffiegeld geheven. Omtrent de hoogte hiervan, de wijze waarop en de termijn waarbinnen u dit dient te betalen, kunt u zich in verbinding stellen met de griffie van voornoemde afdeling. Rijswijk, 19 april 2011. De Staatssecretaris van Infrastructuur en Milieu, namens deze, het hoofd van de afdeling Vergunningverlening Rijkswaterstaat Noordzee, A.J.M. Geurts van Kessel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 7