sport 145 Mark Boot regeert in Vlissingen en Wemeldinge Weelruiter-combinaties heersen bij De Kroo Team Chaingang 4.0 wint 4-uursestafette Van Liere debuteert in Sub Top met winst 's Lands Welvaren valt buiten het podium BC Vlissingen houdt ondanks nederlaag zicht op promotie dinsdag 26 april 2011 door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Aan de superioriteit van de Weelruiters uit Nisse lijkt geen einde te ko men. Met Piet Huige met Uccello als winnaar in ZZ, Ingrid Jakob- sen met Zsazsa als beste in M en Annelore Willeboer met Wa- trichta als sterkste in L eisten zij zaterdag bij de springwedstrijd van Stal de Kroo in Nieuw- en Sint Joosland alweer een hoofdrol op. Met het oog op de sterke bezet ting had Bram Wattel een stevig parkoers uit de hoge goed geto verd. Desondanks bereikten heel wat combinaties de barrage. Ingrid Jakobsen gaf met Zsazsa in de klasse Z al meteen een vervolg aan de succesreeks van de Weel- ruiters. Met een foutloze rit in 38,67 seconden zette de amazone uit Meliskerke met de Orlan- do-dochter de druk op de ketel. Het was een tijd waar de achter volgers zich op stuk beten. Boy Peels wist met Corona van de Laarseheide wel de nul op de lei te houden. Met de tijd van 43,17 seconden vormde de ruiter uit Zundert met de Coriano Z zoon geen enkele bedreiging voor Jakob sen. „Zsazsa springt al weken su per, maar door foutjes van mij ging het telkens net mis. Vandaag klopte alles." In ZZ stuurde Maxime van der Eij- ken Village Wonder in 40,15 fout loos rond. Het leek voor de amazo ne uit Roosendaal met de Andia- mo-dochter kat in het bakkie. Piet Huige stak daar met Uccello een stokje voor. De stilist uit Nisse reed de Baloubet Du Rouet-zoon als een raket in 35,97 seconden naar een overtuigende overwin ning. „Uccello is een paard met veel kwaliteiten, maar het heeft even geduurd voor het klikte tus sen ons. Nu gaat het uitstekend." Met een foutloze barragerit in 36,78 stak Jan Janse met Zipper van de Favorite in de klasse L als eerste de lont in het kruitvat. Het bleek uiteindelijk voor de Middel burger met Manhattan-zoon goed voor de derde plaats. Maurice van Vliet uit Alphen aan den Rijn was met de Cartano-zoon Weidehoe- ve's Bondire anderhalve tel snel ler. Met het mes tussen de tanden stuurde Annelore Willeboer de Sa- ris van 't Gestelhof-dochter Wa- trichta in 34,14 naar de derde dag zege voor de Weelruiters. In M reed Willeboer Attention in 32,05 foutloos rond en leek daar mee de suprematie van de Weel ruiters nog eens extra te onderstre pen. Maar ze werd nog gepasseerd door Anouk Scheurs Chaam, die met Caprilli's Atkinson een halve seconde rapper was. „Jammer, maar ik ben tevreden", zei Wille boer. „Ik rijd deze merrie pas drie weken en ze gaf me het gevoel dat ze een Z-parkoers makkelijk aan kan." BURCH-HAAMSTEDE - Het moun- tainbiketeam Chaingang 4.0 van lohan Oosterhuis, Matthijs Evers- dijk, Thijmen van de Vreede en Ja cob de Roo heeft zaterdag de Cege- lec 4-uursestafette in Burgh-Haam- stede gewonnen. Eerste starter Oosterhuis nam de leiding en zag de anderen daarna de voorsprong uitbreiden. Mark Cosijn, Milan Va der en Daniël Paardekooper (sa men FC Fuentes) werden tweede in de door X-treme georganiseerde wedstrijd. Het Belgische MTB Team Langdorp uit Wespelaar, be staande uit de broers Bart en Wim Feyaerts, legde beslag op de derde plaats. door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Dinja van Liere uit Kapelle kon gisteren met Hexagon's Variety bij Stal de Kroo op een uitstekend debuut in de Sub Top dressuur terugkijken. Zij stuurde de Rubiquil-dochter in Nieuw- en Sint Joosland naar haar eerste overwinning. Enkele maanden geleden nam Van Liere bij de Hexagon-stal met succes de plaats in van de naar Is raël teruggekeerde Raz Nitzani. Ze reed yariety in een recordtijd naar de klasse ZZ-licht. In een degelijk gereden warmloopronde reed ze de merrie met 60,34 pro cent naar haar eerste winstpunt en een vijfde plaats. In de her kansing liet ze alle schroom va ren. Zij reed de mooi in balans lo pende merrie met 64,14 procent naar de eerste nationale overwin ning. Zij verwees de winnaar van de eerste proef, Jeffrey Heijstek uit Sint Willebrord met de Sandro Song Westy, naar de tweede plaats. „Variety is een heel fijn paard", zei Van Liere. „Ze kan fantastisch bewegen en denkt goed mee. In de eerste proef reed ik te voorzich tig. De schwung ontbrak. In de tweede proef heb ik er aan gere den en ging het super. Ik ben erg blij met de winstpunten. Nu mag ik ook bij de Young Riders star ten." Bij de junioren had Jeanine Nieu- wehuis een dominante rol. Zij stuurde in beide proeven de in de galop uitblinkende Hexagon's Kyrain naar een overtuigende overwinning. Met TDN's Valencia eiste de amazone uit Serooske in beide manches de tweede plaats op- In de landenproef voor Young Ri ders reed de Yersekse Wilma Salm de Livingstone-zoon Living Legend naar een verdienstelijk tweede plaats. door Herman Heuvink VLISSINGEN/WEMELDINGE - Onder prima weersomstandigheden werd er in het paasweekeinde vol op gecrosst. Zaterdag was in Vlis singen een clubwedstrijd van MSV de Uitlaat, terwijl MC de Sproeier gisteren de gastheer was aan de Oude Polderweg in Wemeldinge. Mark Boot uit Burgh-Haamstede schreef zoals verwacht de senioren klasse in zowel Vlissingen als We meldinge op zijn naam. De meeste tegenstand ondervond hij beide dagen van 'veteraan' Erik van der Wekken uit Zierikzee. Steven Ovaa uit Oost-Souburg kon dan ook de MX 2 klasse in Vlissingen alleen op zijn naam schrijven om dat Boot daar uitkwam in de MX 1 klasse. Jeffrey van Kempen uit Oost-Sou burg reed in Wemeldinge een pri ma tweede manche. De jeugdige bromfietsmonteur eindigde welis waar achter Boot, maar wist Van der Wekken knap achter zich te houden. In Vlissingen won Jochem van den Dorpel beide manches in de 85 cc. Cadeau kreeg hij het daar echter niet, want Lars de Nood was steeds in de buurt. Bij de MX 2 junioren was telkens Guido Boone uit Oost-Souburg de sterk ste. In Wemeldige won Dies Moelker uit Kloetinge bij de mini's. De 65 cc werd een prooi voor Jayden Hoek uit Oost-Souburg. De 85 cc leverde de meeste strijd op. In de eerste manche was Marijn Poot uit Sint Maartensdijk de sterkste Het duel bandstoten tussen Jean Paul de Bruijn (links) en Frédéric Caudron eindigde onbeslist. foto Willem Mieras door Joop van den Oudenhoven KWADENDAMME - Na een heel lan ge biljartdag mocht Cubri/Etikon de kampioensbokaal van de Top- team-eredivisie in ontvangst ne men. Het topteam 's Lands Welva ren vond zich na zaterdag terug op de vierde plaats. Dat het voor 's Lands Welvaren geen feestdag zou worden, werd al vrij snel duidelijk. De eerste ont moeting tegen Your Event Live ging namelijk verloren en een der de plaats op de eindrangschikking zat er vanaf dat moment niet meer in. Toch viel er voor de biljartliefheb bers veel te genieten. Schitterende partijen, veel spanning en een mooie ontknoping. De-kampioens wedstrijd tussen Your Event Live en Cubri/Etikon spande de kroon. Patrick Niessen won in het 71/2 ge makkelijk van Raymund Swertz en het wachten was daarna op de re sultaten van Fabian Blondeel en Jean Paul de Bruijn in het bandsto ten en Michel van Sifhout en Hen ri Tilleman jr in het 47/2. Laatstge noemde ging moeizaam van start en verzamelde na vier beurten pas twee caramboles, waar van Silf- hout al op 73 stond. Toen kwam de machine van Tilleman op gang en die stopte pas toen de finish was bereikt (200). Op de andere tafel vocht De Bruijn namens Cubri/Etikon een moeilijk duel uit met de Duitser Blondeel, die de hele partij het initiatief had en op een gegeven moment met 80-66 leidde. De Hulstenaar sloot echter af met 34 en haalde daar mee de titel voor zijn ploeg bin nen. Het was inmiddels zijn vijf tiende in de topteamcompetitie. Het slot van de dag, de strijd tus sen de nieuwe kampioen en 's Lands Welvaren, werd een formali teit omdat er niks meer op het spel stond. Frédéric Caudron en Jean Paul de Bruijn stonden nog wel te genover elkaar in het bandstoten. Het werd een tergend traag duel, waarin beide spelers niet wilde ver liezen. De Bruijn nam alle tijd, in een bepaalde fase zelfs 30 minuten voor 23 punten. De strijd eindigde onbeslist. voor Aran van der Veer. In de tweede manche bleef het span nend tot aan de laatste bocht. Bei de kemphanen wilden van geen wijken weten en ze gingen letter lijk schouder aan schouder de laat ste bocht in. In dit duel kwam uit eindelijk Poot ten val. Ook Lars Geuze wist hiervan nog te profite ren. lochem van den Dorpel won de clubklasse. Hij kende in de tweede manche enig geluk toen één van zijn sterkste concurrenten, Daniel le van Kempen uit Oost-Souburg, op moest geven met machine pech. Mykel van de Goor wist de vetera- nenklasse te winnen. Ron Bos had evenveel punten, maar de Goese- naar kende een slechtere tweede heat. DRACHTEN - De basketballers van eerstedivisionist BC Vlissingen hebben in Drachten de eerste pro motiewedstrijd tegen Penta met 64-63 verloren. Deze minimale ne derlaag biedt voldoende perspec tief om aanstaande zondag in de thuiswedstrijd de promotie veilig te stellen. Gesteund door een flink aantal supporters begon BC Vlissingen sterk aan de wedstrijd. Dit resul teerde in een 13-23-voorsprong. Penta kwam daarna op stoom en bij 25-25 kwamen de Friezen langs zij. BC Vlissingen was even van slag, waardoor de thuisploeg ging rusten met een 37-30-voorsprong. Na de pauze kwam BC Vlissingen weer dichterbij tot 41-37, maar ver volgens drukte Penta via een serie driepunters door naar 58-43. BC Vlissingen gaf zich echter niet ge wonnen en knokte terug tot 60-58. In de slotminuten waren er nog winstkansen voor BC Vlissin gen, maar Penta trok met 64-63 aan het langste eind. Scores: Dorde Karadzic 15, Dennis de Paauw 10, Michel Bosters 10, Stefan Schrier 8, Allard de Jong 8, Sjors van de Poel 5, Benjamin Steenbeek 4, Ray- lin Jimenez 2 en Emilio Jangbahadoer 1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 79