Onmachtig Tjoba komt goed weg 441 sport Wesseling grijpt zege in Ronde van Rilland VILDKORFBAL Petra de Ridder helpt TOP Arnemuiden aan knappe zege Gunst zesde in nieuwelingenkoers Smerdiek bezorgt koploper nederlaag Zege Theo Rabout in Paaskustloop Vrouwen Oostkapelle ruiken de titel Mager weekeinde hockeyteams Rapide Dartsclub Ambiance naar hoofdklasse dinsdag 26 april 2011 Tjoba-speler Patrick de Bruine (midden) probeert nog bij de bal te komen. Ploeggenote Esmee Walraven kijkt van uit de achtergrond toe. foto Willem Mieras door Jaapjan Ritsema GOES - De Zeeuwse korfbalploe gen hebben zaterdag goede zaken gedaan. Door een knappe overwin ning heeft TOP Arnemuiden vol op kans zich direct veilig te spelen in de overgangsklasse. Door de nar row escape van Tjoba (10-9 tegen Dijkvogels) en de remise van For ds consolideren beide Zeeuwse ploegen hun hoge positie in de eer ste klasse. TOP-Antilopen 18-17: Na de in drukwekkende demarrage van An tilopen (van 8-10 naar 9-16) was de Arnemuidse hoop op een goe de afloop langs de lijn fors ge slonken. In het veld daarentegen brak een uiterst vruchtbare perio de aan voor de thuisploeg. „Mis schien kwam het ook wel een beet je door onderschatting van An tilopen, maar vooral het geloof in eigen kunnen bleef overeind", zei de trotse trainer Edwin Coppool- se. Invalster Petra de Ridder, die lang aan de kant stond vanwege een knieblessure, stuwde TOP naar de gelijkmakende 17-17, waarna jeani- ne Marijs de winnende binnen prikte. Coppoolse realiseert zich maar al te goed de waarde van de ze twee punten en de motiveren de werking die er vanuit gaat met. Scores TOP: Corné Bezemer en Jeani- ne Marijs 5, Nelleke van Belzen 3, Rem- co Bezemer en Wilma de Ridder 2, Leon van Belzen 1 Tjoba-Dijkvogels 10-9: Als de scherpte er niet is, is het resultaat heilig. Zo dacht men er bij koplo per Tjoba over. De ploeg uit 's-Heer Hendrikskinderen liet te veel kansen onbenut en kwam daardoor op een veilige voor sprong. Verdedigend stond het wel zo goed, dat de hekkensluiter in de eerste zestig minuten slechts zes keer kon scoren. Aan' het einde brachten twee ingebrachte A-ju nioren van Dijkvogels de spanning nog even terug. Scores Tjoba: Dirk-Jan Westmaas 5, Jo- hanneke Vleugel en Dennis Broerse 2, Kristian Huisman 1. Fortis-HKC 16-16: In het eerste door Wim de Vos rilland - Hij staat niet direct be kend als een winnaarstype maar toch heeft Marco Wesseling dit jaar inmiddels al twee wedstrijden op zijn naam geschreven. Enkele we ken geleden won de wielrenner uit Halsteren in Rijsbergen en zaterdag in de Ronde van Rilland was Wes seling in een spurt zijn Zeeuwse op ponenten Johnny van der Klooster en jacq Schuit te snel af Het leek wel of de renners zaterdag geen hinder ondervonden van de hoge temperaturen. Er stonden maar liefst 158 deelnemers (ver deeld over de verschillende catego rieën) aan het vertrek en er werd erg hard gereden. Bij de amateurs werd de TMZ-wed- strijd afgeraffeld met een gemiddel de snelheid van 44 kilometer per uur. Daardoor kon het overgrote kwartier viel alles binnen. Daarna speelden persoonlijke fouten Fortis parten, waardoor de 'Sou- burgse eersteklasser tegen een 8-n-ruststand aankeek. In de twee de helft liet de spanning de gevoel stemperatuur nog hoger oplopen. Steeds moest de thuisploeg een punt achterstand wegpoetsen. Coach Robin Wisse: „Het had twee kanten op gekund en dus zijn beide kampen tevreden met een punt." Scores Fortis: Remco Crucq 6, Niels Bebelaar 4, Elze Blankenburgh en Pa trick Koppejan 2, Esther Kasse en Rens van den Driest 1. Ondo-Swift 9-11: Ondo kwam in de Middelburgse derby in de twee de klasse een stuk beter voor de dag dan in de uitwedstrijd. De ploeg leidde halverwege met 6-5. Na rust profiteerde Swift van het langzaam dovende kaarsje van On do. De beslissing na drie kwart wedstrijd met drie snelle treffers van de gasten. Scores Ondo: Ronald Wisse 4, Jeroen Mesu 2, Robbie Mesu, Thomas Mesu en Annemieke Koppelaar 1 Scores Swift: Mathijs Pagé en Vera Kui per 3, Roel Klootwijk en Paul van den Berg 2, Richard Geldof 1 Togo-Stormvogels 11-15: Derde klasser Togo overrompelde koplo per Stormvogels in de eerste twin tig minuten (6-1). Een goede wis sel zorgde voor een ommeslag bij de gasten. Bij rust (8-8) was de schade al hersteld. In de tweede helft stoomden de Westkapellen- aars door. Die komen nu steeds dichter bij promotie naar de twee de klasse. Scores Togo: André Goossens 7, Jan-Kees Goossens en Corné van Rooijen, Anouk Hazelaar en Wietse de Munck 1Scores Stormvogels: Niek Peene 6, Frank Peene 3, Arjen Schoe en Kristian Gabriëlse 2, Loura Kleine- pier en Elmar Gabriëlse 1. All Ready-Seolto 9-12. Scores Seolto: Chris Mol 3, Daisy Verkerk, Dennis Goe- degebuur, Timme Provoost, Jolanda Kerkhof 2, Rob Harthoorn 1Scores All Ready: Jan-Willem van Nieuwen- huijze 3, Bram Bolle en Jacco de Looff 2, Esther Snoek en Manon Torensma 1. deel van de groep nog voor half- koers de hoop op een topklassering al vergeten. Immers, negen sterke coureurs hadden elkaar gevonden en hadden snel een behoorlijke voorsprong bij elkaar gefietst. Bij de negen zaten onder anderen de Zeeuwen Van der Klooster, Schuit, Christian Kik, Dennis Raadtgever, Dimitri Mulder en Rico Kruijt. Met nog iets minder dan twintig ki lometer te rijden gingen Van der Klooster, Schuit en Wesseling er vandoor. Het waren niet de min sten en hoewel de marge nooit erg groot werd, bleven ze vooruit en spurtte Wesseling Van der Klooster en Schuit er uit. De overige zeges waren voor de ver rassende Bobby Balk uit Arnemui den (amateurs B), Ruud Zijlmans uit Oud-Gastel (40+) en Gerard van haaften uit Dirksland (S/P-klas- se). ATTENRODE Davy Gunst, wielrenner van Theo Middelkamp, is gistermiddag bij een nieuwelingenkoers in het Bel gische Attenrode als zesde geëin digd. De Yersekenaar werd derde in de pelotonssprint. Anderhalve mi nuut eerder hadden drie koplopers al om de podiumplekken gestre den. SINT-MAARTENSDIJK De voetbalsters van eersteklasser Smerdiek hebben voor een stunt ge zorgd door koploper DTS Ede met 1-0 te verslaan. Van begin af aan had Smerdiek het beste van het spel. Het onvoorziene overwicht leidde in de tweede helft tot een voor sprong. Anne Hage scoorde uit een voorzet van Marieke Goeree. Het elf tal uit Sint-Maartensdijk kreeg daar na meerdere kansen op de 2-0. BRESKENS De Paaskustloop in Breskens lever de op de 9,9 kilometer een zege op voor Theo Rabout. De Aardenbur ger won gisteren in 37.49 minuten. Hij bleef Benjamin Gerrits (Axel) en Erik Goossen (Temeuzen) meer dan twee minuten voor. Bij de vrouwen zegevierde de Vlis- singse Jannie de Vries. Haar eind tijd was 53.42. GOUDA De vrouwenploeg van Oostkapelle is weer een stap dichter bij de titel in de eerste klasse. Jodan Boys werd zaterdag in Gouda met 1-4 ge vloerd en concurrent DTS Ede ver loor bij Smerdiek. Nadat de thuisploeg vlak na rust op 1-0 was gekomen, zette Oostka pelle de knop om. Annelien van Hecke (3X) en Inge Lugtenberg scoorden. HULST De hockeysters van tweedeklasser Rapide uit Hulst keerden met een punt huiswaarts na het moeilijke uitduel met Goirle. Het bleef 0-0. Bij de mannen is Rapide derdeklas ser en eveneens de hoogst spelen de formatie van Zeeland. De ploeg verloor bij Rosmalen (3-1). David Vons was verantwoordelijk voor de 0-1. SINT JANSTEEN Dartsclub Ambiance speelt het ko mend seizoen in de landelijke hoofdklasse. In een spannende wedstrijd werd zaterdag met 6-4 ge wonnen van The Switch DSWN uit Den Haag. Door de overwin ning werd het team, waarin onder anderen de Zeeuws-Vlamingen Mare de Kesel en Rob Hennissen spelen, kampioen in de overgangs klasse B.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 78