Kloetinge wacht nog een heftig 401 sport Roda Boys verliest twee keer in Zeeland Tennissers Yerseke wachten met smart op duels met concurrenten 't Halve Maantje blijft in linkerrijtje dinsdag 26 april 2011 door Tom Vennink 10 HOOFDKLASSE ZATERDAG Na verliespartijen tegen achtereenvolgens tegen laagvlieger NSC en koploper GWV moet Kloetinge alle Kloetinse is gezakt naar de tiende pick. Die 00 positie volstaat om de nacompetitie in de zeilen bijzetten om klassebehoud veilig te stellen. strijd tegen degradatie te omlopen. Jaap Esser (tweee van links) probeert bij de bal te komen. Ploeggenoot Arjan van der Smissen zorgt voor assistentie. foto Willem Mieras MIDDELBURG - De tweede seizoens zege van zaterdag-eersteklasser FC Dauwendaele is binnen. Twee maanden na de overwinning op Terneuzense Boys (ï-o) was er za terdagmiddag weer reden voor een feestje op sportpark De Kruit- molen in Middelburg. Vooral na rust imponeerde de ploeg tegen Roda Boys, dat met 5-2 verslagen werd. Zaamslag haalde gisteren uit naar dezelfde ploeg: 7-1. Peter Diele- man scoorde drie keer voor de Zeeuws-Vlamingen. In de overige duels stelden de Zeeuwse voetbalploegen teleur. De derby GPC Vlissingen-Terneu- zense Boys werd een bloedeloze 0-0. Zaterdag. FC Dauwendaele-Roda Boys 5-2 (1-2). Bram de Jong 1-0, Toby Tan, 1-1, Sjoerd Boons 1 -2, Peter van Gorsel 2-2 (strafschop), Peter van Gorsel 3-2,' Da vy Ernest 4-2, Turgut Kizilarslan 5-2. Bruse Boys-Alblasserdam 1-2 (0-0). Thomas Groeneveld 1 -0, John van Krim pen 1-1, Johan de Vries 1-2. GPC Vlissingen-Terneuzense Boys 0-0. Zaamslag-Oranje Wit 1-3 (0-2). Is mail Yilderim 0-1, Hamza Zourakhti 0-2, Ismail Yilderium 0-3, Peter Diele- man 1-3. Rode kaart: 18. Bart Corstan- je (Zaamslag), 87. Ruben Delwel (Oran je Wit, twee keer geel). Maandag. Bruse Boys-Achilles Veen 1-4 (0-4). Roel van Delft 0-1, Rudo van den Berge (eigen doelpunt) 0-2, Roel van Delft 0-3, Sezer Sulun (strafschop) 0-4, Tom Blomaard 1-4. Oranje Wit-GPC Vlissingen 1-0 (0-0). Sven Akkerman 0-1. Zaamslag-Roda Boys 7-1 (3-1). Tom my Tissink 1-0, Joris Rademakers 2-0, Sjoerd Boons 2-1, Jordy Bakker 3-1, Ar jan Hamelink 4-1, Peter Dieleman 5-1, Peter Dieleman 6-1, Peter Dieleman 7-1. door René van Stee KLOETINGE - Vooraf hoopte Kloe- tinge-trainer Cees Houtepen op een stunt tegen koploper GWV. Behoudens de eerste acht minu ten van de wedstrijd zat die er geen moment in, moest ook hij er kennen. De Bevelandse hoofdklas ser kwam zaterdag op alle fronten tekort en leed een kansloze 1-5-ne derlaag. „Een klasseploeg", zei Houtepen over de toekomstige kampioen uit Veenendaal. „Niet WKmatKmmÊÊiÊÊmmmmiHIÊmtmmmmmmtmmti alleen tactisch gezien, maar ook in technisch en fysiek opzicht." Toch had de Kloetingse oefen- meester gemengde gevoelens over het verloop van het duel. In de be ginfase werd een kopbal van Ti nto Jansen van de lijn gekopt. Vlak daarna ranselde GVW-goa- lie Niels Willemse een fraaie ach terwaartse kopbal van Daan Esser uit de rechter "bovenhoek. „Als die ballen erin vallen, heb je een heel andere wedstrijd. En dan stunt je door Sven Bakker YERSEKE - Ook op de vierde speel dag in de hoofdklasse van de dis trictscompetitie is het tennisteam van Yerseke er niet in geslaagd een nederlaag af te wenden. Op de ei gen banen was het team van Drive uit Sas van Gent met 2-4 te sterk. Yerseke heeft nu pas vier punten en daarmee staat het team op een benauwde laatste positie. Aangete kend moet worden dat pas op de zesde en zevende speeldag Yerseke tegen de twee degradatieconcurren ten Vogelvlucht en ASOC speelt. Zaterdag was het vooral de dag van Boudewijn Ruisaard. Het was pas de tweede keer dat hij meespeelde, maar hij was gelijk goed voor de twee punten. Zijn enkelspelpartij tegen Wesley Raemdonck won hij in drie sets: 4-6 6-4 6-2. Even later versloeg hij samen met Jens de Kos ter Duncan Blackman en diezelfde Raemdonck in het dubbelspel. Het werd 7-6 6-3. Het andere dubbelspel werd vrij kansloos door Yerseke verloren: Jean Dhooge en Dennis Verschuu- re moesten het met 2-6 3-6 afleg gen tegen Dylan en Donovan Blackman. Ook de andere drie en kelspelwedstrijden leverden voor de thuisploeg weinig hoop op. De Koster ging met 2-6 2-6 onderuit te gen Dylan Blackman, Dhooge ver loor met 1-6 0-6 van Donovan Blackman en Verschuure moest met 1-6 3-6 de zege laten aan Dun can Blackman. In de eerste klasse van de districts competitie verloren de tennissers van 't Halve Maantje met 4-2 in Vlissingen van het tweede team van De Schelde. Alleen Jurgen van de Velde kon enigszins met een goed gevoel de terugreis naar Goes maken, want hij was verantwoor delijk voor beide punten van 't Hal ve Maantje. Hij won in zijn enkel spel met 6-1 6-4 van Michel Roelse en in het dubbelspel was Van de Velde samen met Ruurt van der Wel met 6-1 7-5 de meerdere van diezelfde Roelse en Marcel Baljeu. Eric Dohmen, Van der Wel en Mar tin Wissekerke verloren hun enkel spelen in straight sets en Dohmen en Wissekerke waren volledig kans loos in het dubbelspel. Die ging met liefst 6-0 6-0 naar het koppel Sven Vermeulen/Danny Verschoo- re. In de andere poule in de eerste klasse speelde het team van De Bongerd uit Kloetinge in Clinge met 3-3 gelijk tegen het tweede team van Game'78. De drie punten werden gepakt in de enkelpartijen van Marlon Wisse, Erwin de Keij- zer en Jim Remijn. door Sven Bakker GOES - In de landelijke derde klas se bij de mannen staan de tennis sers van 't Halve Maantje nog al tijd in het 'linkerrijtje'. Oftewel, ze staan bij de eerste vier teams. De Goesenaren wonnen gisteren hun thuiswedstrijd tegen Dash'35 uit Dordrecht met 4-2. Harold Schipper en Rinke van Re- mortel legde de basis voor de over winning door de eerste twee enkel spelen te winnen. Beide spelers wonnen in twee sets en Van Re- mortel stond met 6-0 6-0 zelfs geen game af aan zijn tegenstan der. Pascal van Driel sleepte het derde punt binnen in het enkel spel en Rikkert van der Wel ver loor. Het vierde punt kwam op naam van het vaste dubbelkoppel Den nis van 't Westeinde en Harold Schipper, die in straight sets won nen. Het tweede dubbelspel van Bram Meulblok en Ivo Walraven ging in drie sets verloren. Kapelle moest gisteren in en tegen Roosendaal op bezoek bij één van de titelkandidaten en verloor met 5-1. Het enige punt van de dag kwam op naam van het dubbel koppel Emiel Gideonse/Stef Her mus. Het duo trok de wedstrijd eenvoudig met 6-2 6-1 naar zich toe. De enkelspelen van Hermus, Eric Eversdijk, Menno Kole en Remco Paauwe en het dubbelspel van Eversdijk/Kole gingen verloren. Kapelle moet na de nederlaag op passen dat het uit de degradatiezo ne blijft. Op de vierde speeldag, die over twee weken wordt afge werkt, staat de Zuid-Bevelandse confrontatie met 't Halve Maantje op het programma.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 74