sport 139 nieuwe inzichten RCS verslaat concurrent en staat rode lantaarn af Terneuzen aan kop na droomweekeinde Gérard de Nooijer zet titel uit zijn hoofd Wilson en Van Hoyweghen naar Hoek ram I lllülf.UI» dinsdag 26 april 2011 Hoek heeft voor volgend voetbalseizoen twee nieuwe spelers aangetrokken. Fabian Wilson komt over van Terneuzen, terwijl David van Hoyweghen de overstap van Sint Niklaas maakt De twintigjarige Wilson heeft zich bij Terneuzen sterk ontwikkeld en wil bij Hoek doorgroeien. Hij wordt voor de rechtsbackpositie gehaald. Met de 3 5-jarige Van Hoy weghen haalt Hoek routine binnen. De Belg is een centrale verdediger die in het verleden zijn sporen bij Beveren, AA Gent, Roeselare en Eendracht Aalst verdiende. Hij heeft 300 wedstrijden in de eerste klasse achter zijn naam staan. door Jan Dagevos hoek - De grote verliezer van dit voetbalseizoen kan ooit weer de kampioen van de toekomst zijn. Bij Hoek blijven ze onverminderd ambitieus, maar de club kiest wel voor de weg van de geleidelijk heid. „We hebben ons leergeld be taald", sprak voorzitter Bennie Langeraert zaterdag schuldbewust. Hoek werd het voorbije jaar in de topklasse door schade en schande wijs. De club begon vol bravoure aan het avontuur op het hoogste amateurniveau, riep lange tijd dat alles wel op zijn pootjes terecht zou komen, maar kwam uiteinde lijk veel tekort. „En niet alleen op het veld", zei Langeraert. „Op het gebied van accommodatie, organi satie, technische zaken en sponso ring moeten we nog grote stappen maken. Het is één groot leerjaar ge weest. En we weten nu wat nodig is voor dit niveau. Daarom moeten we gaan bouwen en proberen bin nen twee, drie jaar terug te komen op dit niveau." „Het is ook niet reëel om te gaan roepen dat je meteen na een jaar wilt terugkeren", zei interim-trai ner Ruud Pennings zaterdag na de wedstrijd tegen Lissé. „Zoiets kan alleen als alle zaken optimaal zijn. Neem nu alleen maar de accom modatie. Als je die topklassewaar dig wilt maken, heb je de mede werking van de overheden nodig. En iedereen weet dat dat trage pro cessen zijn." Daarnaast zal er op het technische vlak een en ander moeten verande ren bij Hoek. Het opportunisme zal overboord gezet moeten wor den. De eerste selectie wordt na de degradatie aardig uitgehold en dus moeten weer veel nieuwe spelers worden gehaald, maar Hoek mag in de toekomst niet langer een doorgangshuis zijn. Daarnaast zal de scouting geprofessionaliseerd moeten worden en moet Hoek zich niet langer leiden door ondui delijke makelaars met middelma tig materiaal als handelswaar. Lan geraert: „Ik zou graag gaan samen werken met de ]VOZ (de jeugdop leiding van de gebroeders De Nooijer en Dolf Roks). Zij leiden op voor de betaalde voetbalclubs, maar er zijn ook jongens die dat ni veau net niet kunnen halen en misschien wel van waarde voor ons kunnen zijn. Ik zou het best mooi vinden als er ook jeugd van 1VOZ bij ons op de accommodatie zou kunnen trainen, dus dat we ze onderdak bieden, zeg maar een soort filiaal van de JVOZ." Ruud Pennings mag komend sei zoen aan de wederopbouw van Hoek gaan werken. De Vlissinger, die dit seizoen na het ontslag van Gaby Demanet tot hoofdtrainer werd gebombardeerd, kon de laat ste weken de degradatie natuurlijk 1 1 HOEK FC LISSE Van Nieuwenhuijzen De Vries De Loof Weeber Van Nieuwstadt (70. Moudou) Dildick Weijers Koné Zoontjes Schot-> De Goede ->(78. Devinick) Rauws Mahieu Supusepa Van Brabander Beunk*^ Pinas >(60. Fokkema) (67. Bouzambou) Van Eeuwijk Alfons Ramic Mendes-> Vermeulen **>(87. Dawn) v- (81Van Wieringen) Doelpunten 77. Ramic Kaarten Hoek: Van Brabander, Alfons. FC Lisse: Weeber, De Goede. Scheidsrechter R. van de Rest (Dordrecht). Aantal toeschouwers J 400. niet meer voorkomen, maar hij maakte wel indruk met zijn bena dering, opvattingen en trainingen. „Er is hier wel wat mogelijk met Ruudje", zei doelman Jörg van Nieuwenhuijzen zaterdag. De goalie, die naar zondag-topklas- ser FC Lienden vertrekt, legde za terdag na de verloren wedstrijd te gen Lisse de vinger nog eens op de zere plek. „Dit was een goed voor beeld van hoe het seizoen is verlo pen. Het is elke week hetzelfde. We scoren zelfs van één meter af stand nog niet en vervolgens ge ven we zelf een doelpunt weg." Hoek had de opponent Lisse zater dag voor rust in zijn greep. John Schot was wederom de draaischijf op het middenveld en zorgde met enkele splijtende passes voor drei ging. De kansen waren echter niet aan Regilio Pinas besteed. Een kop bal werd over getikt door de doel man, vervolgens kwam hij een teenlengte tekort en in de 36e mi nuut schoot hij de bal in het zijnet. De tweede helft was van een minder gehalte. Het leek een remise te worden, totdat Dawyne Dildick in de 77e minuut een hoge bal verkeerd beoordeelde. lasman Ramic profiteerde: 0-1. „We zijn zelf verantwoordelijk voor de degradatie", zei Van Nieu wenhuijzen. „Als je elke week zo de kansen weggeeft en ook zelf niet scoort, kom je tekort voor dit niveau. Verder was de mentaliteit ook niet goed. Ik hoef geen namen te noemen, maar de mensen voor in zijn lang niet altijd kapot van het veld gekomen. Dat is puur ge makzucht." Daar kon zelfs een opgetrommel de psycholoog, halverwege het sei zoen, niks aan veranderen. „Dat was één grote grap", stelde Van Nieuwenhuijzen. „Nee, we moe ten zeifin de spiegel kijken en con cluderen dat we veel te weinig heb ben gebracht." middelburg - In de strijd tegen de gradatie veroverde zondag-eerste klasser RCS in het paasweekeinde belangrijke punten tegen achter eenvolgens RKJW en WSC. Thuis boekten de Souburgers zaterdag een knappe 4-3-overwinning op directe concurrent RKJW. De Walchenaren deden daarmee de rode lantaarn over aan RKJW. Het duel met WSC leverde giste ren nog een punt op: 1-1. VC Vlissingen boekte gisteren de zevende zege op rij. Bij het Tilburg- se Longa werd met 2-1 gewonnen. Zaterdag was leka al met dezelfde cijfers verslagen. Opvallend in het duel met Longa was de openlijke en langdurige ru zie tussen de smaakmakers Jona than Constancia en Sinan Coban. Aan het einde van de wedstrijd kregen de aanvallers het aan de stok toen eerstgenoemde vond dat hij de bal te weinig kreeg. „Het heeft met gunnen te maken!" schreeuwde hij naar Coban. Die reageerde heftig en iedereen kon zien hoe de spitsen minutenlang stonden te bakkeleiden. Hendriksen was na afloop furieus: „Ie schaamt je kapot. Het is de eer ste keer dat ik dit meemaak, maar ook gelijk de laatste keer. Ik vind het onrespectvol en een flinke smet op een perfect paasweek end." Zaterdag. VC Vlissingen-Jeka 2-1 (1-1). Jona than Constancia 1-0, Emre Ücerler 1-1, Randy de Dreu 2-1 rcs-rkjw 4-2 (1-2). Mathieu de Bak ker 0-1, Rafael Vulin 1-1, Younes Ha- douir 1-2, Mathieu de Bakker 1-3, Yor- di Nijland 2-3, Besar Xhoxhaj 3-3, Kjell van der Haeghen 4-3. Maandag. Longa-VC Vlissingen 1-2 (0-1). Björn Langeveld 0-1, Imad Kharichef 1-1, Si nan Coban 1-2. wsc-rcs 1-1 (0-1). Besar Xhoxhaj 0-1, Irey Sadal 1-1. door Peter van Kouteren roosendaal - Waar zelfs een gebo ren optimist in Terneuzen niet op had gerekend, werd in een in alle opzichten zonnig paasweekend werkelijkheid. Na een heel seizoen in de achtervolging te hebben geze ten, profiteerde Terneuzen van twee uitzonderlijke misstappen van Goes. Voor het eerst dit sei zoen pakten de rood-zwarten de koppositie. Terneuzen, dat zaterdag door twee treffers van Bert den Hamer het eerder bij een o-2-voorsprong ge staakte duel tegen acht man van Oosterhout met 0-4 won en giste ren in Roosendaal een lastige klip omzeilde (0-3), ligt op titelkoers. De ontlading na de winst op het sterke Roosendaal was groot. „Het was spannend", bekende trainer Diederik Hiensch. „Roosendaal ging na de rust opportunistisch voetballen. Toen bij ons bekend werd dat Goes, dat een halfuur eer der was begonnen, had verloren, nam de spanning toe. We hebben vooral veel strijd geleverd." Dat gebeurde ook al voor aanvang van het duel, dat na veel discussie op kunstgras werd gespeeld. Het leidde vooraf op T\vitter tot een tweet van Jarno Waebeke: „Roosendaal wil graag op kunst gras spelen. Ze beseffen nog niet helemaal wie de tegenstander is, denk ik." Hiensch: „Ik heb gezegd: jongens, zet je eroverheen." Dat deed Terneuzen, dat door een kopbal van Erik-Jan Naudts op 0-1 kwam. Na rust hielden beide teams elkaar meer in evenwicht. Nadat Roosendaal de lat had ge raakt, sloeg Terneuzen met twee uitvallen toe. Dominique Verlinde en Robin Dekker scoorden. door Roeland van Vliet Aardenburg-voetballer Jelle de Vreeze houdt de bal onder controle. Reguillo Vandepitte zit in z'n rug. foto Mark Neelemans gorinchem - Zondag-tweedeklas- ser Goes verloor gisteren voor de tweede keer in drie dagen. Dit keer was het Gorcumse Unitas de voormalige koploper de baas: 2-0. „Onze achterstand op Terneuzen is nu vier punten", rekende trainer Gérard de Nooijer voor. „Met nog drie wedstrijden te gaan hebben we de titel uit ons hoofd gezet." In het uitduel creëerde Goes nau welijks kansen. De ploeg - geknakt na de zeperd in Aardenburg - kwam nauwelijks in de buurt van het vijandelijke doel. „Er is één keer een bal van ons van de lijn ge haald. Voor de rest zijn we niet dicht bij een doelpunt geweest", zei De Nooijer. „Unitas was feller en overal een stapje eerder dan wij." Voor rust kwam middenmoter Unitas op voorsprong door een knappe vrij trap (binnenkant paal) van Joost Veuger. Na rust ver dubbelde Rob van Poppel de mar ge- Goes, dat al een periodetitel heeft, gaat zich nu richten op de nacom- petitie. De Nooijer wil hoe dan ook met zijn elftal naar de eerste klasse. „Terneuzen is nu bezig aan een goede serie. Die ploeg speelt aanvallend voetbal, zit in een flow en gaat het denk ik niet meer weg geven. Maar we moeten nu wel zorgen dat we weer aanhaken en goed de nacompetitie in gaan. We moeten niet het PSV van de twee de klasse worden en overal naast gaan grijpen." Goes werd eerder deze maand al schlemielig door VCK uitgescha keld in de districtsbeker.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 73