61 binnenland Meester Riviercruises NEDERLAND DUITSLAND KR AS,NL BOEK ONLINE of bel 0900-9697 |L J Extra jaar voor leverkankerpatiënt Drukte bij onthulling Moluks monument Brand en explosie bij Esso in Botlek Man fotografeert badgasten in hokjes Gaan met die banaan! Man betaalt boete met geld uit onderbroek dinsdag 26 april 2011 Keulen INCLUSIEF 7/13 nachten cruise GA alle maaltijden' aan boord KRAS reisbegeleiding aan boord 1 x live-muziek Nog enkele plaatsen vrij op deze populaire zomercruises! Wilt u deze zomer nog genieten van een onbezorgde vaarvakantie? Dan heeft u geluk, want wij hebben nog enkele plaatsen vrij op 2 populaire routes. U boekt al een 8-daagse reis vanaf slechts 599, inclusief alle maaltijden en KRAS reisbegeleiding aan boord! Reserveer snel, voordat het te laat is. MS ALLEGRO* dit schip is in 2011 geheel gemoderniseerd. Het beschikt over bar, restaurant, lift, zonnedek, sauna, solarium, wellness- en beautysalon. waarom zou je meer betalen NEDERLANDSE DUITSE RIJN v.a. 599 Vertrek: 21/5, 9/7* en 13/8 Dag 1-2: inscheping in Lelystad, op naar Deventer. Dag 3-4: ontdek winkelstad Düsseldorf en Königswinter. Dag 5-6: tijd voor de wijnstadjes Boppard en Rüdesheim. Dag 7-8: ontscheping Keulen, busreis terug naar Lelystad. vertrek 9/7 cruise van Keulen-Lelystad Zie www.kras.nl/32439 RIJN, MAIN, MOEZEL NECKAR v.a. 1049 Dag 1: busreis naar Keulen, inscheping, vertrek richting Bonn. Dag 2-3: via Königswinter naar Andernach, Rüdesheim. Dag 4-5: op naar cultuurstad Frankfurt en historisch Worms. Dag 6-7: tijd voor sfeervol Heidelberg en Eberbach. Dag 8-11: van Mannheim naar Boppard, Cochem en Zeil. Dag 12-14: via Koblenz naar eindpunt Keulen, busreis terug. Zie www.kras.nl/32441 Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reservermgskosten en Calamiieitenfonds. UTRECHT Een nieuwe behandeling kan er voor zorgen dat uitbehandelde pa tiënten met leverkanker gemid deld een jaar langer blijven leven, zo heeft een woordvoerster van het Universitair Medisch Centrum Utrecht gisteren bevestigd. Bij de behandeling worden radioactieve bolletjes met een katheter via de lies en de leverslagader recht streeks in de lever ingebracht. WESTERBORK De onthulling van het Moluks mo nument op het terrein van het Her inneringscentrum Kamp Wester- bork is zaterdagmiddag door ruim vijfhonderd mensen bijgewoond. Het monument, bestaande uit raamdelen van authentieke barak- delen, herinnert aan de twintigjari ge bewoning van het kamp door Zuid-Molukkers vanaf 1951. Het kamp heette toen Schattenberg. ROTTERDAM Bij de Esso-raffmaderij in het Bot- lekgebied heeft gisteren brand ge woed. Die ging met een explosie gepaard, aldus een woordvoerster van de Veiligheidsregio Rotter dam-Rijnmond. De brandweer had het vuur snel onder controle, er vielen geen gewonden. Volgens Es so ging het om een brand in een ontzwavelingsunït. Er zijn geen ge vaarlijke stoffen vrijgekomen. ZANDVOORT De politie heeft zondagmiddag een 23-jarige man uit Haarlem aange houden in een zwembad in Zand- voort. Hij werd betrapt toen hij met zijn mobiele telefoon stiekem opnames aan het maken was van vrouwen en kinderen die zich in kleedhokjes aan het omkleden wa ren. De man zit vast op het politie bureau voor nader onderzoek, zo maakte de politie gisteren bekend. SCHIEDAM - Yvonne van der Horst (33) wordt geverfd terwijl ze een banaan eet. Ze deed gisteren in Theater aan de Schie in Schiedam mee aan een wedstrijd voor het Nederlands Kampioenschap bodybuilding. Haar geheim: veel groenten en 1,4 kilo vis per dag eten. En géén doping. „Ik ga door tot ik alles op een natuurlij ke manier uit mijn lijf heb gehaald", zegt ze. Gisteren hield ze zich een beetje in. Volgende week moet ze im mers in Oslo opnieuw aan de bak, en twee keer 'pieken' in één week kan volgens haar niet. foto David van Dam Compleet verzorgde 8-/14-daagse riviercruises per MS Allegro* GORICHEM - Een 36-jarige Leide- naar kon gisteren niet langer vol houden dat hij een openstaande boete voor zijn Rotterdamse vriend niet kon betalen toen er op het politiebureau ruim 1000 euro uit zijn onderbroek viel. Het twee tal was op het bureau beland na een autoritje in Gorinchem. Tijdens dat tochtje werd de Rotter dammer aangehouden, omdat hij nog een boete van 160 euro moest betalen. Hij zei dat hij niet genoeg geld op zak had en moest mee naar het bureau. Zijn vriend, die naast hem in de au to zat, zei dat hij evenmin genoeg geld bij zich had. Het tegendeel bleek toen er, vermoedelijk tijdens het fouilleren, ruim 1000 euro uit de onderbroek vandaan kwam. De politie onderzoekt waar het geld vandaan komt. Toen de vrienden de openstaande boete hadden be taald, mochten zij het bureau verla ten. door Dick van Rietschoten Gedurende zijn lange car rière - hij verzette tot ver na zijn pensione ring nog bergen werk - ontving Max van der Stoel tal van nationale en internationale onder scheidingen. In Athene en Thessa loniki is zelfs een straat naar hem genoemd en in 1999 was hij kandi daat voor de Nobelprijs voor de Vrede. In 1982 ontving hij in Mid delburg de Four Freedoms Award voor de vrijheid van meningsui ting. De kundige en ingetogen Van der Stoel was een meester in de stille diplomatie, wiens naam voor al tijd verbonden zal blijven met de strijd voor de mensenrechten, waar ook ter wereld. Nederland leerde de gematigde PvdA'er Van der Stoel pas goed kennen toen hij minister van Bui tenlandse Zaken was in het kabi net-Den Uyl (1973-1977), maar in feite was hij toen al twee decennia in de politiek werkzaam. Van der Stoel, geboren op 3 augus tus 1924 in Voorschoten, studeer de rechten in Leiden. Zijn eerste schreden in de politiek zette hij in 1953. in het tijdperk van 'Vader Drees', als medewerker van het we tenschappelijk bureau van de PvdA, de Wiardi Beckmanstich- ting. Internationale verdragen, ont wikkelingshulp en mensenrechten hadden toen al zijn belangstelling.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 6