zeeland 115 aan de haak te slaan 'Voor friet komen ze zelfs van Lillo' 26,95 goede kans op strand van Blankenberge Huiselijke twist in woning Scherpenisse Oost-Souburgse wint bij Miljoenenjacht KH VERF? ALTIJD VOORDELIGER. Wielrenner gewond bij aanrijding BRIIIMQBS dinsdag 26 april 2011 Caspers. „We maken elkaar geen verwijten als er een keer iemand wat minder vangt, want dan leg je alleen maar druk op elkaar." "I X e vissers, lid van Visclub Lil Goes maar tijdens het v .1.S kampioenschap uitko- f mend voor De Edelkarper in Ber- t gen op Zoom, worden gesponsord door Kees Hamelink uit Biervliet. Hij is eigenaar van een vis- en hen- gelzaak en heeft het team min of meer geformeerd. Hamelink zorgt ook voor het materiaal. Die samen werking bevalt. „Kees is niet zo'n pusher, hij weet dat je niet alles in de hand hebt", zegt De Visser. Want hoe goed het materiaal ook is, geluk blijft ook een grote factor. Caspers: „Het weer heeft grote in vloed. Hoe staat de wind, is er lage of hoge druk, sta je bij een golfbre ker of niet, dat soort dingen. Som- RILLAND - Een 63-jarige Belgische wielrenner is zondag rond 11.00 uur gewond geraakt bij een aanrij ding met een motor. Een 63-jarige motorrijder uit Bavel reed over de Oude Rijksweg toen ter hoogte van de kruising met de Oesterdam plotseling een wielrenner de weg overstak. Hij probeerde die nog te ontwijken, maar dat mislukte. migen kunnen het water lezen en zien als het ware waar de vis zit. Maar bij het WK wordt geloot om de plaatsen, dus als je pech hebt sta je precies verkeerd." Bij het wereldkampioenschap gaat het erom welk team uiteindelijk het meeste gewicht aan vis heeft bovengehaald. Er wordt drie dagen achter elkaar van half tien tot half twee gevist op een parcours van tweeënhalve kilometer. Dat is ver deeld in vijf vakken, in elk vak staan twintig man. Er wordt gevist op zeebaars, kabeljauw, wijting, tarbot, paling, schol en tong. De vangst wordt volgens de Belgische tabel beoordeeld; hoe langer de vis, hoe meer punten. Ook levert de ene vis meer punten op dan de andere. Vissen vanaf vijftien centi meter tellen mee, ondermaatse vis wordt teruggegooid. „We vissen allemaal met een vijf- meterhengel en daarnaast heb je nog allerlei spullen mee", zegt Cas pers. De Visser lacht: „Ze zeggen weieens dat vissen ontspannend is, maar het is soms behoorlijk sjouwen." De vijf, geen onbekenden in de scene, vissen alle maal al lange tijd. Maar vervelen doet het nooit, zegt Cas pers. „Het is altijd fascinerend wat er boven komt. Sommige vissen zijn van nature heel nieuwsgierig, door trucjes als een kraal aan je draad kun je hun aandacht trek ken." Het is tijdens de wedstrijd niet toe gestaan met elkaar te bellen of an derszins te communiceren om door te geven hoe het ervoor staat. „Maar daar hebben we ook wat op gevonden", grijnst Caspers. Zoals gezegd, geeft het team zich zelf een goede kans op de titel. Het zal in dat geval voor het eerst zijn dat een Zeeuws team wereld kampioen kustvissen wordt. En het gaat om de eer, want (geld-)prijzen zijn er niet aan ver bonden. „Het kost eerder geld", weten Caspers en De Visser. „Vo rig jaar was het WK bijvoorbeeld in Brazilië, dan moet je daar dus op eigen kosten naartoe." Niet dat ze dat zouden hebben gelaten als ze zich vorig jaar hadden gekwalifi ceerd. „Zoiets maak je maar één keer mee." www.sportvisserijnederland.nl SCHERPENISSE - In Scherpenisse moesten agenten zaterdagavond om 19.15 uur uitrukken voor een huiselijke twist. In een woning in de Pyruslaan troffen zij een gezin aan waar de gemoederen behoorlijk verhit wa ren doordat een man bedreigingen had geuit naar zijn vrouw. De man is aangehouden door de agenten en meegenomen naar het politiebureau. Door de agenten werden getuigen gehoord en ook werd de verdachte gehoord. Omstreeks 00.30 uur bleek dat er geen aangifte tegen de man werd gedaan, dus deze man is weer in vrijheid gesteld. Het anders zo doodse spookdorp Doel werd zaterdag overspoeld door 'sym pathisanten', die afkwamen op de gratis friet. foto Camile Schelstraete door Wout Bareman DOEL - De Heikantenaar op de dijk van polderdorp Doel wees zater dagavond op de afgeladen veer pont, die aanmeerde aan de aanleg steiger en grinnikte: „Voor gratis friet doen die Belgen alles. Kijk, die komen allemaal van Lillo." De pont vaart in het seizoen heen weer tussen het treurige, ten dode opgeschreven dorp Doel op de lin keroever en het historische, gekoes terde dorp Lillo aan de overkant. Allebei middenin het havengebied van Antwerpen, de één verwend met dikke subsidies, de ander stief moederlijk in de steek gelaten. Duizenden Doelenaren hebben de afgelopen jaren Doel verlaten. Ze kregen een oprotpremie en een an dere woning elders. Een Doelen aar zaterdagavond: „Ik denk dat we nog met z'n vijfendertigen zijn. Plus veel krakers en kunste naars." De acties voor behoud van het dorp kunnen rekenen op veel sympathie. Meer dan 3500 sympa thisanten wezen Doel in een pei ling aan als 'dorp dat wel een frie tje verdiende'. En daarom reed za terdagavond de Frietmobiel van fri tuurolieproducent Vandemoorte- le, met de drumband voorop, het dorp binnen. Dat was voor even overbevolkt. Meer dan duizend 'sympathisanten' stonden uren lang in de rij voor een gratis frie tje. Straatacts en muziek maakten het lange wachten wat dragelijker. OOST-SOUBURG - Janny Meerman uit Oost-Souburg heeft zondaga vond 265.000 euro gewonnen in het tv-programma Postcodeloterij Miljoenenjacht op RTL4. In de door Linda de Mol gepresenteerde show kiezen kandidaten een kof fer. Daar kan een bedrag van maxi maal vijf miljoen euro inzitten. Daarna moeten ze de resterende 24 koffers één voor één openma ken. Hoe langer ze weten te voor komen dat de hoge bedragen uit het spel verdwijnen, des te hoger wordt het bod van de bank op de koffer van de kandidaat. - SIKKENS RUBBOL AZ PLUS Hoogglanslak voor buiten op basis van een nieuwe generatie alkydharsen. Van 4 7,- voor Bergen op Zoom Van Konijnenburgweg 13 (0164) 27 44 77 Goes Marconistraat 13 (0113) 22 41 12 www.tmcwoonwinkels.nl foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 69