Kustvissers hopen titel G. van boven 141 zeeland Goese Lyceum houdt 24-uursfestival <EÏ5> Themaweek bij Tropical Zoo So80s90s-party krijgt vervolg in 't Beest Informatiemiddag openbaar vervoer WERELDKAMPIOENSCHAP Zeeuwen geven zichzelf volgende week Motorrijder gewond na valpartij \800Mj/tegen scherpe prijzen! Man vast voor diefstallen uit wegkraampjes dinsdag 26 april 2011 ■■■■■■Mi AutoVermeulen Goes 0113-561S12 autovermeulen.nl KWADENDAMME Berkenhof s Tropical Zoo in Kwa- dendamme houdt deze meivakan tie een leerzame themaweek rond 'kleur camouflage'. Vragen als: waar staat de kleur blauw voor in de dierenwereld, welke insecten lij ken op planten, welke hagedissen zijn ware camouflagekoningen, welke dieren kunnen van kleur ver anderen en waarom doen ze dit ei genlijk, worden beantwoord. Kin deren kunnen zichzelf camoufle ren met echte legerschmink en er is een speurtocht uitgezet. Ook zijn er prijzen te winnen met een ka meleon kleurplatenwedstrijd. Berkenhofs Tropical Zoo is geo pend van dinsdag t/m zondag van 10:00 tot 17:00 uur. www.tropicalzoo.nl GOES Na het succes van de eerste .editie in Ovezande krijgt de So8os9os-par- ty op zaterdag 7 mei een vervolg in 't Beest in Goes. Dl Sandstorm en DJ Wired (met special guest-VJ Da- jo) hebben wederom de handen in een geslagen voor een feest der her kenning De avond begint om 21.00 en duurt tot 02.00 uur. De en treeprijs aan de zaal bedraagt 10 eu ro. In de voorverkoop zijn kaarten te krijgen bij Theater de Mythe in Goes, Stadsschouwburg Midelburg en Cultuurwerf Vlissingen of via www.theaterverkoopzeeland.nl. GOES Buurtvereniging Goes-Zuid en SM- WO houden morgen een informa tiemiddag over het openbaar ver voer voor 55-plussers. Nog dit jaar verdwijnt de strippen kaart. Het is één van de vele wijzi gingen waar reizigers mee te ma ken krijgen. Tijdens deze middag zullen ov-ambassadeurs het reizen met bus en trein stapsgewijs uit de doeken doen. Uitgebreid wordt stil gestaan bij het aanvragen en gebrui ken van de ov-chipkaart. Verder kan iedereen die nog een ov-chip kaart wil aanvragen daarbij hulp krijgen; het is dan wel nodig een pasfoto mee te nemen. Aan de middag, die om 14.00 uur begint, zijn geen kosten verbon den. door Luc Oggel Deelname aan het we reldkampioenschap kustvissen was een halfjaar geleden nog een droom voor Goe- senaren Ad de Visser, Peter Cas- pers, Joop Bouterse, Sjaak Zuidhof en oud-Zeeuw Peter van de Weste- laken. Maar nadat ze in oktober vo rig jaar het Nederlands kampioen schap op hun naam schreven, is die droom ineens werkelijkheid. Volgende week hoopt het team de titel op het strand van het Bel gische Blankenberge binnen te hengelen. Het vijftal geeft zichzelf een goede kans. „De verwachtingen zijn hooggespannen", zeggen Peter Cas- pers en Ad de Visser. „Tijdens het NK hebben we ruim dertig teams verslagen, aan het WK doen er twintig van over de hele wereld mee. Ons voordeel is dat we de lo catie goed kennen. We vissen al ja ren op die stranden en weten hoe we te werk moeten gaan. De bui tenlandse teams zullen moeten wennen aan de weersomstandighe den." De vijf mannen vormen sinds drie jaar een team. Heel belangrijk is de onderlinge klik en die is er, zegt www.pzc.nl VIDEO Kijk voor een video van het enige Zeeuwse paasvuur in Kamperland op www.pzc.nl/video. TIPS NAAR bevelanden@pzc.nl Volg het PZC videonieuws via www.pzc.nl/video GOES Een 77-jarige Belg is zondag rond 12.30 uur gewond geraakt nadat hij bij Goes onderuit was gegaan. Sa men met zijn zoon was hij een toertochtje aan het maken. Vanaf de A58 namen ze de afslag. De zoon reed voorop en zag ineens zijn vader niet meer. Die bleek in de bocht onderuit te zijn gegaan. Het slachtoffer werd overgebracht naar het ziekenhuis in Goes. Daar bleek dat hij een pijnlijke knie had opgelopen. Zijn motor raakte be schadigd en is getakeld. Q /'ruÏmTN Showroomkeukens [SHOWROOM] www.vanbovenkeukens.nl Tramstraat 1-3 (centrum), Koudekerke, Tel. 0118-551681 Vrijdagavond Koopavond (zaterdagmiddag gesraten) Kustvissers Joop Bouterse, Sjaak Zuidhof, Ad de Visser en Peter Caspers (vlnr). Peter van de Westelaken ontbreekt. COES - Het Goese Lyceum houdt van donderdag 28 op vrijdag 29 april onder de noemer 'De 24 uur van het Goese' een festival van een etmaal voor drie goede doe len. Tijdens het evenement is er een discoshow van Radio 538, een Gla zen Huis-constructie met water drinkers die 24 uur spinnen en een kunstwerk schilderen, een panna-toernooi en een slotfeest met .onder ander Nino en Priester. Op donderdagmiddag/avond wordt er in de school voor de buurtbewoners een filmfestival met een fototentoonstelling gepre senteerd. De foto's tonen de ge schiedenis van de wijk en worden aangeleverd door verschillende mensen. Ook is het stadsarchief ge raadpleegd. Drie goede doelen staan centraal tijdens dit 24-uurs festival; stichting layden, stichting KIKA en stichting Bena- res-schoolfonds voor straatkinde ren. Ruim honderd leerlingen heb ben afwijkende lessen verzonnen en er wordt een pannenkoek-eet- wedstrijd voor leraren gehouden. Mensen die de actie willen steu nen, kunnen een bijdrage storten op rekeningnummer 510030912 t.n.v. Stichting scholengroep Noord- en Midden-Zeeland -Goes o.v.v. 24 uur van het Goese. ■■■■■■■■■—■BBaga 11 'i 1 «'■iiih'ihiiiiii KRUININGEN - De politie heeft zater- j dag een 30-jarige man zonder vas te woon- of verblijfplaats aange houden die een zak aardappelen en een geldkistje had gestolen bij een zelfbedieningskraampje aan de Zanddijk in Kruiningen. De man is overgebracht naar het politiebureau. Daar bleek dat hij mogelijk bij nog meer diefstallen uit zelfbedieningskraampjes be trokken is geweest. Toen de man werd aangehouden, reed hij op een zilverkleurige Bata- vus Staccato-fiets. De politie denkt dat het rijwiel gestolen is, al staat hij niet als zodanig geregistreerd. De eigenaar wordt verzocht aangif te te doen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 68