Goes wil hbo-opleiding in de stad Arbeidsmigranten in Klooster Zeeland intratuin Raam 'Eggsfactor' in Kortgene Vijf dure auto's gestolen uit Goese showroom 14 en 15 AMBITIES Gemeentebestuur denkt dat stad aangewezen plek is voor opleiding en zorgboulevard BEVELANDEN-THOLEN almanak door Luc Oggei GOES - Goes wil graag een hbo-op- leiding in de stad. Het gemeentebe stuur ziet het stationsgebied en omgeving als ideale locatie voor een hoger onderwijsinstelling. Goes heeft die ambitie kenbaar ge maakt aan het nieuwe provinciebe stuur. Het college van burgemees ter en wethouders signaleert dat te veel jongeren uit Zeeland wegtrek ken voor een vervolgopleiding. Vaak blijven zij daar ook wonen en werken. 'Goes wil jongeren daarom een aantrekkelijk leer- en leefklimaat bieden', schrijven B en W aan Gedeputeerde Staten. 'De veelzijdigheid van het Goese be drijfsleven biedt jongeren ook kan sen om hun carrière dicht bij hun roots te beginnen. Een voorwaar de die daarvoor momenteel ont breekt, is een uitstekend hoger on derwijsaanbod'. Volgens het colle ge heeft Goes de potentie om meer Zeeuwse studenten in Zee land te houden en daarnaast meer instroom vanuit Brabant en Zuid-Holland te genereren. Behalve voor een hbo-opleiding wil het college zich samen met an dere gemeenten en de provincie ook sterk maken voor een regio naal centrum cultuur(-educatie) in Goes. 'Daarmee wordt een vol waardig aanbod aan culturele acti viteiten en voorzieningen voor de inwoners, jeugd en jongeren in het primair en voortgezet onder wijs in de Oosterschelderegio gega randeerd', aldus burgemeester en wethouders. De gemeente heeft meer ambities en wensen. Zo wil Goes dienen als 'proeftuin' voor ontwikkelingen op het gebied van de zorgecono- mie, in de vorm van een zorgdus- ter cq zorgboulevard aan de zuid oostkant van de stad. Die plek is volgens B en W uitermate ge schikt vanwege de toekomstige aansluiting op de A58. Er wordt ge dacht aan een medisch zorg- en be drijvenpark waar plek is voor me dische, wellness- en farmaceu tische bedrijvigheid, in combinatie met het ziekenhuis en Emergis. De niéuwe werkgelegenheid die ontstaat door de 'seniorenecono mie', zo redeneert, het college, biedt een mogelijkheid om vooral jongeren te binden. 'Door de cen trale ligging lijkt Goes een gunsti ge locatie voor zorgvoorzieningen gericht op heel Zeeland'. Het gemeentebestuur wil binnen kort met het provinciebestuur in gesprek over het aanbod. door Luc Oggel RILLAND - Hotel/congrescentrum 't Klooster van Rilland in Rilland wordt omgevormd tot een centra le huisvesting voor arbeidsmigran ten. Dat staat in een brief die De Ja ger Detachering zaterdag heeft ver spreid in het dorp. Het Yersekse uitzendbureau is de nieuwe eige naar van het pand. Volgens directeur Rien de Jager gaat het om te beginnen om ruim honderd werknemers, voorname lijk Portugezen. Het is de bedoe ling hen op korte termijn te huis vesten. De gemeente Reimerswaal en de provincie moeten er nog hun medewerking aan verlenen. Vorige week werd al bekend dat 't Klooster in zwaar weer zit. Tegen vallende bezoekersaantallen bij evenementen en een teruglopen de belangstelling van gasten voor de hotelkamers zijn daar onder meer debet aan. De lager heeft het Klooster vlak voor een dreigend faillissement op gekocht. „We willen kijken of we het personeel kunnen overnemen, want we hebben wel mensen no dig", zegt Rien de lager. Voor inwoners is er morgenavond om 20.30 uur in 't Klooster een in formatiebijeenkomst over de plan nen. Dinsdag 26 april 2011 Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl goes - Tussen zaterdag 18.00 uur en zondag 12.30 uur zijn uit een au tobedrijf op industrieterrein De Poel II in Goes vijf auto's uit de showroom gestolen. Het gaat om vier Mercedessen en een BMW. De dieven hadden de toegang ge forceerd en het pand doorzocht waarna ze er met de auto's van door gingen. Kustvissers hopen wereldtitel aan de haak te slaan Goese Lyceum houdt 24-uursfestival voor drie goede doelen «•«••••••••••••••a Tip? redactie@pzc.nl KORTGENE - Geen zangwedstrijd (X-Factor), maar een eiergooiwed- strijd (Eggs-factor), gisteren in de Hoofdstraat in Kortgene. De bedoe ling was dat teams zoveel mogelijk (afgekeurde) eieren die van een steeds grotere afstand werden ge gooid, vingen. En dat ging uiteraard nogal eens mis. Voor de winnaars was er geen iPad, maar wel een ei-pet. Kinderen mochten na afloop de paashaas met eieren bekogelen. Voor toeschouwers was er een co pieus paasontbijt klaargezet, met - natuurlijk - een lekker eitje. foto Ronald den Dekker Onze redactie werd gebeld door be woners van de boulevard in Vlissin- gen. Uit hun flat vielen zomaar ra men versplinterd naar beneden. Le vensgevaarlijk! Een verslaggeefster reed er meteen naartoe. Ze glipte naar binnen en belde bij wat mensen aan voor info. Een dame adviseerde om het eens bij haar bovenbuurman te proberen. De man was gastvrij en legde uit hoe fijn het juist is dat je met dit systeem geen kozijnen nodig hebt. Maar hoe het glas plotseling kon versplinteren? Hij haalde zijn schouders erover op. Suffe architect, concludeerde de verslaggeefster. De man zei niets terug. Pas toen hij een keer kuchte, bedacht ze ineens welke naam er prijkte naast de deurbel. Deze week: Bacopa en Petunia, potmaat 10,5 cm, diverse kleuren. Van €1,79 NU PER STUK Geldig t/m zaterdag 30 april 2011. Koopavond donderdag en vrijdag,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 67