voor de titel Zaamslag veel te sterk voor BKC in derby Theo Rabout pakt ouderwets uit 2 sport i 45 Reynaert verrast door series tegenstander De Bruijn pakt weer titel met topteam Pearle moet nog op zijn tellen passen Ambiance promoveert naar de hoofdklasse Cogito sluit af met een verliespartij Hoek 2 boekt ruime zege op Patrijzen Van Houdt sterk in Hel van Well dinsdag 26 april 2011 'We liggen op koers voor het kampioenschap, hoewel ik niet gedacht had dat we vandaag zo makkelijk zouden winnen' Brigith de Waele door Henk van de Voorde BRESKENS - In de vijfde klasse van de landelijke tenniscompetitie ver sloeg De Boskreek in Breskens met 7-1 Roosendaal 3 waardoor de koppositie werd verstevigd. Aan voerster Brigith de Waele (25) won met duidelijke cijfers van de 18-jarige Kelly Gorissen: 6-3 6-0. „In het begin moest ik er nog wat inkomen, maar vervolgens ging het van een leien dakje. Kelly heeft een mooie techniek, maar ze laat meestal met veel tempo. Door te ontregelen ging ze fouten maken", zei De Waele. In de tweede partij verloor de Kay Wisse (19) uit Groede met 6-4 7-5 van de 16-jarige Eva Marechal. De Roosendaalse is met speelsterkte 4 iets hoger ingeschaald dan de Zeeuws-Vlaamse (5-status). Wisse tennist zowel met fore- als back hand behoorlijk aanvallend, maar maakt daardoor ook iets te veel fouten. Daar profiteerde Marechal van, die doorgaans de ballen ge woon terugbrengt. Richard Arens uit Biervliet boekte een stevige winst op Joost Mol: 6-1 6-2. De van het Oostburgse Ludo et Emergo overgekomen Jordy En gelaar kende alleen in het eerste bedrijf problemen met Marc van Loon: 7-6 6-2. In het vrouwendub- bel waren Kay Wisse en de Schoondijkse Annoes Willemsen met 6-2 6-1 superieur aan Eva Ma rechal en Merel van Geel. Bij de mannen klopten Richard Arens en Arne Riemens uit Schoondijke met 6-2 6-4 Joost Mol/Jules van Zundert. In de eer ste mixed was het koppel Willemsen/Riemens met regelma tige cijfers te sterk voor Gorissen/Van Zundert: 6-2 6-3. In de tweede mixed zegevierden De Waele en Engelaar met twee keer door JaapJan Ritsema TERNEUZEN - In de onderste helft van de vierde klasse deden de korf ballers van Zaamslag wat ze aan hun stand verplicht waren. Op het ziedend warme kunstgras in Zaam slag won het de Zeeuws-Vlaamse broederstrijd tegen BKC kinderlijk eenvoudig en ontworstelde zich daarmee aan de laatste plekken. Zaamslag-BKC 18-4: Beide ploe gen waren zich bewust van het krachtsverschil en dus was het wachten op de hoogte van de uit slag. Zaamslag-coach Richard Olle- fers was vooral benieuwd naar de discipline en de drive van zijn spe lers om een aansprekende score neer te zetten, terwijl BKC-coach Mare Kolijn zijn hoop beperkte tot het herkennen van een aantal ge trainde situaties. „Er zat al meer idee in ons spel dan in de vorige 6-4 over Van Geel/Van Loon. „We liggen op koers voor het kampioen schap, hoewel ik niet gedacht had dat we vandaag zo makkelijk zou den winnen. We gaan ervoor, al is ook Yerseke redelijk sterk", ver klaarde De Waele. Naast De Boskreek en Yerseke (dat 't Halve Maantje bedwong) heeft ook Vogelvlucht zich in de boven ste regionen genesteld. Het team uit Vogelwaarde versloeg na twee gelijke spelen, op de derde speel dag met 7-1 Souburg 2. Vicky Her mans won in twee sets van Naomi Franke, terwijl captain Joyce Wau- ters een derde set nodig had om zich te ontdoen van Vivian Corré. Verder bedwongen Daniel Aude- naerdt en Krijn de Vries in twee sets respectievelijk Eelco Franke en Roeland Alders. Ook beide dub bels gingen eenvoudig naar Vogel vlucht. In de tweede mixed scho ven Nicole Burggrave en Krijn de Vries het Oost-Souburgse koppel Corré/Alders aan de kant. Het eni ge lichtpuntje aan Souburgse zijde was de winst in de super tiebreak van Houmes/Alders op Wauters/Audenaerdt. In de tweede klasse van de landelij ke competitie voor mannen won De Boskreek in Tilburg met 6-0 van de plaatselijke reserves. Het team uit Breskens schiet hier wei nig mee op want nummer 1 TOP uit Papendrecht won voor de der de keer op rij met 6-0, dit keer te gen Rico in Sint-Willebrord. Niet verwonderlijk met vijf spelers in de gelederen met speelsterkte 2. Voor De Boskreek won Koewach tenaar Ruud Martens met 6-4 6-3 van Frank Verlaan. Op r zegevier de de vaste Filip van Duyse met 6-2 6-1 over Michiel Rijn van Alke made. De Belg tennist met veel ge voel en is zo vast als een huis. Ook aanvoerder Pierre van Hyfte en Ro- win Tazelaar verzaakten niet. confrontatie", stelde Kolijn gema tigd tevreden vast. Ondanks de forse uitslag was er geen uitgelatenheid bij Zaamslag. De ploeg toonde zich lamlendig en nauwelijks geïnspireerd. Onge twijfeld een gevolg van de hitte waarin werd gespeeld, waardoor Zaamslag slechts tot veel kortston dig aanvalsspel kwam. BKC miste twee strafworpen en liet meerdere kleine kansen onbe nut. Het werd geen hoogstaande uitvoering, maar na zeventig minu ten bleek de inschatting van beide coaches een juiste: Zaamslag was duidelijk een broek te groot voor BKC. Scores Zaamslag: Pjotr Hamelink en Marco van Reeuwijk 6, Erwin Verhelst 2, Joost Hamelink, Richard Verolme, Marjan Verhage. Debby Cerpentier 1 Scores BKC: Jan-Willem de Groote 2, Marty de Vilder, Ruben van de Sande 1 KWADENDAMME De driebanders Reynaert/dranken Pluym speelden in de vierde divi sie ietwat ongelukkig gelijk tegen 3B-SD Hydrozorg: 4-4. Voor de pauze won Walter Mortier gemakkelijk van John Hatzman, maar ging Florent Rombaut verras send de boot in tegen Suykerbuyk. Rombaut leidde met 18-22 maar kreeg een slotserie van zeven om de oren van zijn tegenstander. Na de thee won Rob Claerhoudt van Sjaak de Visser. Zoon Robin Claerhoudt leidde met 19-23 toen tegenstander Smulder met een se rie van zes alsnog won. KWADENDAMME Na een lange biljartdag won Cubri/Etikon, het team van Jean Paul de Bruijn uit Hulst, de titel in de topteam-eredivisie. 's Lands Wel varen uit Kwadendamme vond zich terug op de vierde plaats. Cubri/Etikon versloeg in de beslis sende wedstrijd Your Event Live. Er werd gespeeld in het 71/2, 47/2 en het bandstoten. In die laatste discipline vocht De Bruijn een moeilijk duel uit met de Duitser Blondeel. Hij maakte de wedstrijd met een serie van 34 uit, waardoor de titel binnen was. Het was de vijf tiende topteamtitel voor De Bruijn. door Fred Rabout BRESKENS - De Paaskustloop bij de Bressiaanse kust leverde gisteren op de 9,9 kilometer zeges op voor Theo Rabout en Jannie de Vries. De hitte en het parkoers met veel stroken rul zand en beklimmingen maakten de wedstrijd zwaar. Na het aanlooprondje van negenhon derd meter hadden Rabout, Erik Cappon (hij liep de middenaf stand) en Benjamin Gerrits al af stand genomen van de rest. Toen Rabout op de eerste zandstrook versnelde, moest Gerrits passen. Dat betekende voor de Axelaar een SPRUNDEL De driebanders van kampioenskan didaat Pearle Opticiens verloren on verwacht van de nummer voor laatst Aartsbouw 1 met 5-3. Eddie van Goethem was kansloos in een slechte partij en Etienne van Damme bleek niet opgewas sen tegen Steven Buelens. Na de thee won de Belgische kop man Leslie Menheer met 1,538 ge middeld. Jens van Dam speelde in een draak van een wedstrijd gelijk. Met nog een ronde te gaan is de voorsprong van de Sassenaren een punt, omdat naaste belager BP Blijenhoek gelijk speelde. SINT JANSTEEN Dartsclub Ambiance speelt het ko mend seizoen in de landelijke hoofdklasse. In een spannende wedstrijd werd zaterdagmiddag met 6-4 gewonnen van The Switch DSWN uit Den Haag. Door de over winning werd het team, waarin on der meer de Zeeuws-Vlamingen Mare de Kesel en Rob Hennissen spelen, kampioen in de overgangs klasse B. In de landelijke hoofdklas se zal de promovendus uit Sint Jan steen het vanaf september moeten opnemen tegen gerenommeerde namen als Jelle Klaasen, Michael van Gerwen en Tony West. vroegtijdige capitulatie. „Het was de eerste keer dat ik echt door het rulle zand moest ploeteren. Een kennismaking die minder goed is bevallen. Op de allereerste versnel ling van Theo had ik geen ant woord en het was gebeurd", vertel de Gerrits. Cappon en Rabout bleven bij el kaar, totdat Cappon na twee ron den finishte. Rabout liep vervol gens vlot zijn slotronde en nam de eerste plaats mee naar Aarden burg. Erik Goossen, met de vorige week gelopen Marathon van Zeeuws Vlaanderen nog in de kui ten, pakte de derde podiumplaats STEENBERGEN Cogito Polka Print, de kampioen van poule vier van de derde divisie driebanden, verloor de laatste wed strijd van het seizoen met 6-2 van Wellse Vaert 2. Voor de pauze was de stand in evenwicht omdat Jo- han de Witte een uitermate slechte wedstrijd verloor en Koen Pöpsel zijn op een na beste partij van het seizoen winnend afsloot (0,697). Na de pauze liep het verkeerd af voor de bezoekers. Meerten Dallin- ga verloor met één punt verschil van Piet van Steen. Jean Paul de Kraker ging kansloos onderuit te gen Michael Zwakenberg. HOEK De reserves van Hoek waren in een oefenduel met 4-1 te sterk voor vierdeklasser Patrijzen. Dat was ge flatteerd, omdat de bezoekers in de eerste helft meer in balbezit waren en diverse kansen om zeep hiel pen. Slechts Alexander Veljanoski kwam tot scoren: 0-1. Na de hervatting waren beide teams aan elkaar gewaagd. Hoek 2, dat zonder spelers van de eerste se lectie speelde, was veel slagvaardi ger. Juriën Dam nam twee treffers voor zijn rekening. De B-junioren Wesley Dieleman en Leroy van Pas- sel scoorden ieder één keer. voor Patrick van Quekelberghe, die een erg snelle slotronde af werkte. Bij de vrouwen had Vlis- singse Jannie de Vries weinig con currentie. Ze leidde de dans van begin tot eind. Op de 6,9 kilome ter ging bij de mannen de winst naar Erik Cappon uit Zuidzande. Kathleen Peirens uit Sas van Gent was op deze afstand de snelste vrouw. Thuisatleet Francois van de Broecke, die maanden uit de roula tie was doordat hij vorige zomer bij het surfen twee pezen had ge scheurd, en Sofia Simons uit het Duitse Königswinter waren de snelsten op de 3,9 kilometer. WELL - Motorcrosser Kevin van Houdt (20) heeft op het circuit van het Noord-Limburgse Well be slag gelegd op de eerste plaats in de klasse Open Nationalen. Op het loodzware zandcircuit, De Goe de Hoop, beter bekend als de Hel van Well was de Terneuzenaar in beide manches de sterkste. De eerste wedstrijd meetellend voor de titel in Den Hout wist de kraanmachinist ook beide man ches winnend af te sluiten. In de tweede wedstrijd in Zijtaart bleef hij puntloos. Met de zege in Well deed de Zeeuws-Vlaamse crosser, die dit seizoen voor het eerst bij de Motorsport Organisatie Neder land rijdt, goede zaken. Hij is weer opgeklommen naar de derde plaats in de stand. Bij de MX 2 jeugd behaalde Gian Carlo Buijs uit Oost-Souburg de vijfde plaats. Boy de Looff uit Kort- gene kende een goede eerste man che met een vierde plaats. De aanvoerder van Zaamslag wacht op een medespeler om een aanval op te kunnen zetten. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 65