Abma achtste op 120 km werd 't een martelgang' spor 43 Remise levert Brugge en Standard weinig op Kelly Goedegebure troeft haar zus af ït mulle zand. foto's Gertha Wessels sieke slijtageslag. „Mentaal is het minstens zo zwaar. Tijdens een van m'n trainingsronden passeer de ik het station van Vlissingen. Toen twijfelde ik even: zal ik de trein naar huis nemen of niet? Uit eindelijk besloot ik toch maar te rug naar Goes te lopen, maar het was wel ontzettend zwaar. Ik was ook benieuwd hoe vandaag m'n lichaam zou reageren. In trainin gen-loop je natuurlijk nooit 120 ki lometer. Het was allemaal nieuw voor me, maar wel een enorme uit daging." Maar hoe kijkt zijn omge ving tegen de monstertochten aan? „Ik krijg wisselende reacties maar over het algemeen is ieder een wel positief Er zijn wel eens mensen die meewarig het hoofd schudden, maar de meesten reage ren enthousiast." Bijkomend voordeel voor Joziasse is dat hij in zijn vrouw Anita het perfecte trainingsmaatje heeft. Zijn gezin staat achter hem. „Zo'n tripje naar Texel is voor ons een fa milieuitje. Het was de bedoeling om samen de 120 kilometer te doen, maar helaas raakte Anita ge blesseerd tijdens de kwalificatie wedstrijd, waarbij je honderd kilo meter loopt op de atletiekbaan." Voor de 250 ronden op de baan had hij destijds negen uur en tien minuten nodig. „Maar de omstan digheden zijn totaal niet te vergelij- ken met die op Texel." H oewel de 120 van Texel voor Joziasse in een decep tie eindigt, zit hij niet bij de pakken neer. „Ik ben er wel van overtuigd dat ik het moet kunnen, dus ik denk dat er wel een revanche komt. Ik heb in het begin dan ook enorm geno ten en het is jammer dat dat nu is overschaduwd door het feit dat ik niet gefinisht ben. Er waren veel uitvallers dus dat geeft wel aan dat de omstandighe den enorm zwaar waren. Ik durf wel te zeggen dat het par koers zwaarder is dan de Kustmara- thon. Daarnaast is het natuurlijk ook nog een stuk langer." door Maurice Steketee texel - Jan-Albert Lantink was gisteren oppermach tig in de 120 van Texel. Hij won de wedstrijd in een tijd van negen uur 43 minuten en twee seconden. De inwoner van Borne was ruim een uur sneller dan de Belg Peter Palmans, die tweede werd. Piet Abma uit Oud-Vossemeer kwam als achtste over de finish. Over de 120 kilometer deed hij 12.30.07. Sharon Gay ter uit Engeland was de snelste bij de vrouwen in 12.24.03. Elf van de 26 deelnemers haalden de finish niet. De zestig kilometer werd een prooi voor de erkende marathonloper Luc Krotwaar uit Eindhoven. Drievou dig Kustmarathonwinnaar )an van der Marei legde be slag op de zesde plaats. Snelste Zeeuw was Edward de Leng uit Koudekerke. Hij liep de zestig kilometer in 4.52.27 en werd daarmee tiende. Vlak achter hem finishte Patrick Vervaet (Sint-Jansteen): 4-53-42. Anita Joziasse was de snelste Zeeuwse vrouw. Ze kwam als zevende over de finish, nadat ze lange tijd op de twee de plaats had gelegen. Haar tijd was 6.04.22. Overige Zeeuwen: Vrouwen. Ingrid IJsebaert (Hulst): 6.30.49, Jacqueline van Os (Poortvliet): 6.50.51. Mannen. Herman Kuijer (Terneuzen): 6.06.52, Rinus Reijn- goudt (Terneuzen): 6.38.59, Ton van Os (Poortvliet): 6.50.52. brugge - Club Brugge en Standard Luik zijn gisteren weinig opgescho ten in de Belgische titelstrijd. De twee ploegen hielden elkaar in de play-offs om het landskampioen schap op 1-1. Brugge, getraind door Adrie Kos ter, nam in de tweede helft wel een voorsprong door een treffer van Jeroen Simaeys. Nog geen mi nuut later tekende Aloys Nong voor de gelijkmaker. Na het eerste puntenverlies in de play-offs moet Standard de twee de plaats afstaan aan Anderlecht, dat zondag met 2-1 bij Lokeren won. Racing Genk, dat zaterdag AA Gent met 3-0 versloeg, voert de ranglijst aan met 41 punten. Ander lecht heeft één punt minder, Stan dard staat op drie punten. Club Brugge is met 33 punten vier de. t dinsdag 26 april 2011 door Esther Minnaard vlissingen - In een bloedhete sporthal werkten 160 turnsters zich zaterdag in het zweet tijdens het Zeeuws kampioenschap tur nen. In twaalf categorieën waren medailles te verdienen, verdeeld naar leeftijd en niveau. Van 's och tends kwart voor negen tot 's mid dags vijf uur kon het publiek ge nieten van sprongen, schroeven, salto's en andere turnkunsten op de vloer, brug of balk. Zo'n vier honderd mensen kwamen op het Zeeuwse turnonderonsje af De allerkleinste deelneemsters, die het spits mochten afbijten, trokken het meeste bekijks. In de eerste divisie bij de jongste turn sters was Daniek Witlox van Turn school Zeeland, door een goede routine op de balk, te sterk voor haar tegenstandsters van GV Del ta Sport Zierikzee. Ook in het middagprogramma lieten de turn sters van Turnschool Zeeland kwa litatief goed turnen zien. Zo was er een gouden plak voor Diona van Herwijnen, al was dat niet he lemaal onverwacht. „Ik ben de enige Zeeuwse turnster in mijn leeftijdscategorie die op eredivisie niveau turnt, dus ik heb vandaag helemaal geen tegenstandsters", vertelde de achtjarige deelneem ster uit Schore. Toch vond ze het leuk om aan wedstrijden mee te doen, ook al ging het op de balk net even mis. „Ik raakte uit balans en ik viel le lijk op mijn gezicht." Turnschool Zeeland had naast Van Herwijnen nog meer talent dat uitkwam in de eredivisie. De tweeling Wendy en Kelly Goede gebure turnde bij de junioren op het hoogste niveau. Zij namen het op het Zeeuws kampioenschap te gen elkaar op. „Dat gebeurt heel vaak, omdat we de enige twee ju nioren in de eredivisie uit Zee land zijn. De ene keer wint zij, de andere keer win ik", vertelde Wendy nadat ze had ingeturnd op de vloer, haar laatste onderdeel van de dag. Uiteindelijk mocht Kelly zich Zeeuws kampioen noe men. Op alle onderdelen, met uit zondering van de brug, was zij za terdag sterker dan haar zusje Wen dy. De sport is er bij de zusjes Goede gebure uit 's Heer-Hendrikskinde ren met de paplepel ingegoten, want zowel vader als moeder heeft op hoog niveau geturnd. De dertienjarige tweeling traint zo'n 22 uur bij trainer Koos Hamels. „We worden na school opgehaald en gaan dan tot een uur of zeven turnen. Op maandag zijn we vrij." De Zeeuwse meiden doen in juni ook mee op het Nederlands kam pioenschap in Heerenveen, maar daar zijn wel goede tegenstand sters. Vorig jaar eindigden ze in de middenmoot en ook dit jaar zal het weer lastig worden. De coach van de meiden zet daarom in op de toestelfmales, die op 19 juni zijn. „Ze moeten zich daar voor eerst kwalificeren tijdens éen halve finale. Op de onderde len vloer en sprong kunnen ze al lebei goed uit de voeten", aldus Hamels. Turnschool Zeeland moest op het Zeeuws kampioenschap bij de se nioren in de tweede divisie overi gens wel haar meerdere erkennen in Delta Sport Zierikzee. In die ca tegorie was Marieke Padmos de beste. De turnzusjes Wendy (links) en Kelly Goedegebure hebben op zijn minst el kaar als tegenstandster. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 63