sport 139 nieuwe inzichten in drie dagen tijd Terneuzense Boys pakt kostbaar punt bij CPC Kloetinge wacht heftig slot van de competitie tegen Rijsoord en LRC Wilson en Van Hoyweghen naar Hoek ma I'> Zaterdagvoetbal verliest in Hoek een stamgast www.pzc.nl dinsdag 26 april 2011 Hoek heeft voor volgend voetbalseizoen twee nieuwe spelers aangetrokken. Fabian Wilson komt over van Temeuzen, terwijl David van Hoyweghen de overstap van Sint Niklaas maakt. De twintigjarige Wilson heeft zich bij Temeuzen sterk ontwikkeld en wil bij Hoek doorgroeien. Hij wordt voor de rechtsbackpositie gehaald. Met de 35-jarige Van Hoy weghen haalt Hoek routine binnen. De Belg is een centrale verdediger die in het verleden zijn sporen bij Beveren, AA Gent, Roeselare en Eendracht Aalst verdiende. Hij heeft 300 wedstrijden in de eerste klasse achter zijn naam staan. door Jan Dagevos hoek - De grote verliezer van dit voetbalseizoen kan ooit weer de kampioen van de toekomst zijn. Bij Hoek blijven ze onverminderd ambitieus, maar de club kiest wel voor de weg van de geleidelijk heid. „We hebben ons leergeld be taald", sprak voorzitter Bennie Langeraert zaterdag schuldbewust. Hoek werd het voorbije jaar in de topklasse door schade en schande wijs. De club begon vol bravoure aan het avontuur op het hoogste amateurniveau, riep lange tijd dat alles wel op zijn pootjes terecht zou komen, maar kwam uiteinde lijk veel tekort. „En niet alleen op het veld", zei Langeraert. „Op het gebied van accommodatie, organi satie, technische zaken en sponso ring moeten we nog grote stappen maken. Het is één groot leerjaar ge weest. En we weten nu wat nodig is voor dit niveau. Daarom moeten we gaan bouwen en proberen bin nen twee, drie jaar terug te komen op dit niveau." „Het is ook niet reëel om te gaan roepen dat je meteen na een jaar wilt terugkeren", zei interim-trai ner Ruud Pennings zaterdag na de wedstrijd tegen Lisse. „Zoiets kan alleen als alle zaken optimaal zijn. Neem nu alleen maar de accom modatie. Als je die topklassewaar dig wilt maken, heb je de mede werking van de overheden nodig. En iedereen weet dat dat trage pro cessen zijn." Daarnaast zal er op het technische vlak een en ander moeten verande ren bij Hoek. Het opportunisme zal overboord gezet moeten wor den. De eerste selectie wordt na de degradatie aardig uitgehold en dus moeten weer veel nieuwe spelers worden gehaald, maar Hoek mag in de toekomst niet langer een doorgangshuis zijn. Daarnaast zal de scouting geprofessionaliseerd moeten worden en moet Hoek zich niet langer leiden door ondui delijke makelaars met middelma tig materiaal als handelswaar. Lan geraert: „Ik zou graag gaan samen werken met de JVOZ (de jeugdop leiding van de gebroeders De Nooijer en Dolf Roks). Zij leiden op voor de betaalde voetbalclubs, maar er zijn ook jongens die dat ni veau net niet kunnen halen en misschien wel van waarde voor ons kunnen zijn. Ik zou het best mooi vinden als er ook jeugd van 1VOZ bij ons op de accommodatie zou kunnen trainen, dus dat we ze onderdak bieden, zeg maar een soort filiaal van de JVOZ." Ruud Pennings mag komend sei zoen aan de wederopbouw van Hoek gaan werken. De Vlissinger, die dit seizoen na het ontslag van Gaby Demanet tot hoofdtrainer werd gebombardeerd, kon de laat ste weken de degradatie natuurlijk 1- *1 HOEK FC LISSE Van Nieuwenhuijzen De Vries De Loof Weeber-* Van Nieuwstadt - (70. Moudou) Dildick Weijers Koné Zoontjes Schot** De Goede (78. Devinick) Rauws Mahieu Supusepa Van Brabander Beunk** Pinas-* y (60. Fokkema) - (67. Bouzambou) Van Éeuwijk Alfons Ramic Mendes-* Vermeulen (87. Dawn) - (81.VanWieringen) Doelpunten 77. Ramic Kaarten Hoek: Van Brabander, Alfons. FC Lisse: Weeber, De Goede. Scheidsrechter R. van de Rest (Dordrecht). Aantal toeschouwers 1 400. I niet meer voorkomen, maar hij maakte wel indruk met zijn bena dering, opvattingen en trainingen. „Er is hier wel wat mogelijk met Ruudje", zei doelman Jörg van Nieuwenhuijzen zaterdag. De goalie, die naar zondag-topklas- ser FC Lienden vertrekt, legde za terdag na de verloren wedstrijd te gen Lisse de vinger nog eens op de zere plek. „Dit was een goed voor beeld van hoe het seizoen is verlo pen. Het is elke week hetzelfde. We scoren zelfs van één meter af stand nog niet en vervolgens .ge ven we zelf een doelpunt weg." Hoek had de opponent Lisse zater dag voor rust in zijn greep. John Schot was wederom de draaischijf op het middenveld en zorgde met enkele splijtende passes voor drei ging. De kansen waren echter niet aan Regilio Pinas besteed. Een kop bal werd over getikt door de doel man, vervolgens kwam hij een teenlengte tekort en in de 36e mi nuut schoot hij de bal in het zijnet. De tweede helft was van een minder gehalte. Het leek een remise te worden, totdat Dwayne Dildick in de 77e minuut een hoge bal verkeerd beoordeelde. Jasman Ramic profiteerde: 0-1. „We zijn zelf verantwoordelijk voor de degradatie", zei Van Nieu wenhuijzen. „Als je elke week zo de kansen weggeeft en ook zelf niet scoort, kom je tekort voor dit niveau. Verder was de mentaliteit ook niet goed. Ik hoef geen namen te noemen, maar de mensen voor in zijn lang niet altijd kapot van het veld gekomen. Dat is puur ge makzucht." Daar kon zelfs een opgetrommel de psycholoog, halverwege het sei zoen, niks aan veranderen. „Dat was één grote grap", stelde Van Nieuwenhuijzen. „Nee, we moe ten zeifin de spiegel kijken en con cluderen dat we veel te weinig heb ben gebracht." door llja Hilhorst vlissingen - „Nacompetitie is het hoogst haalbare", zei spits Marco Faassen van Terneuzense Boys za terdag na de wedstrijd tegen GPC Vlissingen. Zijn ploeg speelde als een echte degradatiekandidaat, maar nam wel een waardevol punt mee uit Vlissingen: 0-0. Samen met Bruse Boys vecht het team van interim-trainer Arie Dek ker om de tweede nacompetitie- plek in de eerste klasse C van het zaterdagvoetbal. Plaats elf lijkt bui ten bereik en Dauwendaele is al ge degradeerd. Dat betekent dat de ene ploeg direct zal degraderen, de andere kan in de eerste klasse handhaven door middel van na- competitie. Het zag er zaterdag lange tijd niet naar uit dat de Terneuzenaren goe de zaken zouden doen. GPC nam het initiatief. Terneuzense Boys liet zich terugzakken op eigen helft en loerde op een counter. In de 21e minuut hadden de Zeeuws-Vlamingen geluk toen de scheidsrechter een handsbal uitleg de als onopzettelijk. Na een corner van de thuisploeg kon keeper Mick Heyman de bal ternauwer nood uit de doelmond krijgen, waarna de bal verder verwerkt werd door de Boys-verdediging. Volgens GPC dus met de hand. De bal ging niet op de stip. De eerste helft kabbelde na dit du bieuze moment rustig voort. Met de nadruk op rustig. Zo waren er vanwege de warmte twee drink- pauzes ingelast. In een laag tempo probeerden de bezoekers het domi nerende GPC tegen te houden. Aan het einde van de eerste helft veerde Terneuzense Boys kortston dig op. De ploeg kreeg twee cor ners en daar kwam een dot van een kans uit voort. Middenvelder Randy van Overmeeren miste met het hoofd. Arie Dekker was niet ontevreden met het vertoonde spel: „We wilden graag compact spelen, dat ging eerder goed tegen VVGZ. Ik vond dat het ook van daag prima in orde was." De tweede helft ging in een moge lijk nog lager tempo van start. GPC probeerde wel aan te vallen, Arie Dekker maar deed dat met zo weinig over tuiging dat de bezoekers makkelijk overeind bleven. Terneuzense Boys kwam er verder echter niet aan te pas. „Ik stond zoals vanouds op een ei landje, zei Marco Faassen. „Het ging de afgelopen weken wel be ter, maar we misten een aantal spe lers die een wedstrijd kunnen open breken. De wil was er wel, maar het kwam er gewoon niet uit," Bij afwezigheid van clubtops corer en broer Tim (hamstringbles sure) stond Marco zaterdag in de spits. Bijna had de ploeg van de Faas- sens de winst nog gepakt. Ruud Hoogesteger creëerde zelf een open kans, maar de nummer ne gen schoot vlak voor tijd veel te slap in. Er werd dus niet gescoord en de wedstrijd ging als een nacht kaars uit. Terneuzense Boys kon niet beter, GPC wilde niet beter. Dekker wees op het improvisatie- werk van de afgelopen week. „We misten een aantal spelers, er doen jongens van zestien mee. Dan denk ik dat je blij mag zijn met een punt tegen GPC." Marco Faassen over het spelbeeld: „Echt een wedstrijd voor dit weer." GPC Vlissingen-Terneuzense Boys 0-0. Scheidsrechter: A. van Drunen (Pa- pendrecht). Aantal toeschouwers: 130. door René van Stee Tommy Tissink (rugnummer 2) kopt Zaamslag naar een 1-O-voorsprong in de wedstrijd tegen Roda Boys. foto Mark Neelemans kloetinge - GVW gaf zater- dag-hoofdklasser Kloetinge een fik se aframmeling. De Bevelandse ploeg ging in eigen huis met 5-1 onderuit. Behoudens de eerste acht minuten, met goede kansen voor Timo Jansen en Jaap Esser, kon Kloetinge nauwelijks een vuist maken. Bovendien werd GVW comfortabel in het zadel ge holpen door de thuisploeg. Want GVW-spits Dennis van Meegdenburg kreeg in de negende minuut veel te veel ruimte bij zijn fraaie rake uithaal van buiten de zestienmeter. Bij de tweede treffer van de bezoekers stond de Kloetin- ge-defensie te schutteren als een stelletje pupillen. In de 27e minuut werd een corner door iedereen en alles gemist, waarna Wilco den Hartog na veel geklungel en geprie gel met zijn hak doel trof T\vee mi nuten later kogelde GVW-aan- voerder Michiel van der Valk net buiten het strafschopgebied raak uit een vrije trap: 0-3. De tweede helft had weinig meer om het lijf. Achtereenvolgens Rod ney Hofman en Dimitri Djollo zorgden toch nog voor de 0-4 en 0-5. [aap Esser scoorde in de 82e minuut tegen namens Kloetinge. Daan Esser, na rust de aanvoerder bij Kloetinge voor de gewisselde Corné Schilperoort, besefte dat zijn ploeg zichzelf in de slotfase van de competitie in een lastig pak ket heeft gebracht. Want ook al heeft Kloetinge alles in eigen hand, tegen de concurrenten LRC Leerdam en Rijsoord zijn vermoe delijk twee zeges nodig om de na- competitie in de strijd om lijfsbe houd te ontlopen. „Onbegrijpelijk. En ook totaal niet nodig", stak hij de hand in eigen boezem. Daarbij ging Essers gedachten vooral uit naar vorige week toen Kloetinge in Nijkerk tegen een 2-0-zeperd opliep tegen hekken sluiter NSC. Die ploeg ging zater dag met 8-0 onderuit tegen Zwalu wen. „Kun je nagaan wat voor wanprestatie we vorige week te gen NSC hebben geleverd. We zijn blijkbaar nog niet volwassen ge noeg." Kloetinge-GVW 1-5 (0-3). 9. Dennis van Meegdenburg 0-1, 26. Wilco den Hartog 0-2, 29. Michiel van der Valk 0-3. 67. Rodny Hofman 0-4, Dimitri Djollo 0-5, 82. Daan Esser 1-5. Scheids rechter: W. O'Niel (Amsterdam). Gele kaart: Timo Jansen, Roy Mulder (Kloe tinge), Rudy van Doorn (GVW). Aantal toeschouwers: 300.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 61