Dak gaat eraf als Brian i6| zeeland De school loopt uit Bestsellerpakket pzc.nl/webwinkel zeeland in de vorige eeuw dinsdag 26 april 2011 door Rolf Bosboom Het liep al tegen midder nacht toen een memo rabele avond verander de in een legendarische avond. VanVelzen speelde de Queen-klassieker Don't stop me now, toen Brian May op het po dium verscheen om - hoewel voor af was gezegd dat hij niet zou op treden - de gitaarsolo voor zijn re kening te nemen. En daar bleef het niet bij. Solo voerde hij daarna op imponerende wijze Brighton rock uit, waarna hij samen met VanVelzen het dak er definitief af speelde in Tie your mo ther down. May draafde als van ouds over het podium, nam zijn karakteristieke poses in en de grijns op zijn gezicht verried een oprecht genoegen. Een volgepakt Arsenaaltheater besefte dat het een voorrecht was om hier getuige van te zijn. Het was zaterdagavond de climax van een lange avond ter ere van de zesde uitreiking van de Eddy Christiani Award, 's werelds enige oeuvreprijs voor de meesters van de elektrische gitaar. Die is inmid dels zo gewild, dat zelfs de Groten der Aarde zich verwaardigen om naar Vlissingen af te reizen om de prijs in ontvangst te nemen. Waar Steve Lukather vorig jaar dis creet via de zij-ingang naar binnen werd geloodst, wachtte Brian May bij het Arsenaaltheater een helden ontvangst. Zeker een kwartier had hij nodig om de luttele meters tus sen limousine en ingang te over bruggen. Minzaam schuifelde May langs een haag van fotografen, ca meraploegen en vooral diehard fans en zette zijn handtekening op talloze Queen- parafernalia. Een jongeman die al sinds 1998 pro beerde zijn gitaar - een kopie van die van May - te laten signeren 4 prachtige boeken! Houdt u ook zo van lezen? Geniet mee van deze 4 prachtige bestsellers: De gelukkige huisvrouw (Heieen van Royen) Vloed (Susan Smit) Cruise (Suzanne Vermeer) Niets dan de waarheid (David Baldacci) Totaal meer dan 1.200 pagina's! Uitvoering: paperback. Lezersprijs 39,95* exclusief 5,95 verzendkosten. categorie boeken Opnieuw een dorpsgezicht uit de serie kaarten en foto's van Hans Lin- denbergh. Onze vraag: waar is deze foto genomen? We zijn nieuwsgie rig naar de locatie en lezen graag anekdotes of verhalen over deze plek. Stuur uw oplossingen naar: redactie@pzc.nl of stuur een brief naar de PZC, postbus 91, 4330 AB Middelburg. Drie inzenders van goede antwoorden ontvangen een waardebon. Het leek wel of de hele school was uitgelopen toen de fotograaf, ruim honderd jaar geleden, het dorp Sint-Philipsland bezocht. Dat klopt ook wel, want behalve een kerk, stond er aan de Achterweg ook een school. Op de foto zien we deze op de achtergrond. Zo be gint Middelburger Kees Stevense zijn - goede - oplossing van de raadkaart van vorige week. Aloys Sponselee uit Sas van Gent verwondert zich over de leeftijd van de foto. „Deze foto is van om streeks 1905, de kaart is gestem peld op 27-02-1913, bijna honderd jaar geleden!" Volgens Sponselee is Sint-Philipsland - een zogeheten ringvoorstraatdorp - in 1645 als ne derzetting ontstaan en genoemd naar Philips van Bourgondië. A. de Braber uit 's-Gravenpolder kent ook het antwoord op de raad kaart. „Dit is Flipland, de Achter weg met het bekende kerkgebouw van de Oud-Gereformeerde Ge meente, gebouwd in opdracht van dominee P. van Dijke. Links zie je nog een stukje van de landbouw- schuur van familie Verwijs en op de achtergrond de oude school die later gebruikt werd als gemeente opslag. De woning links werd be woond door de familie Reijngoudt en tegenover de kerk stond de bak kerij van Van Dommelen." Kees Stevense weet wanneer school en kerk gebouwd werden. „In 1829 bouwde aannemer Corne lls Geense een nieuwe school voor 2150 gulden. De school werd later verbouwd tot gemeentehuis. In 1885 bouwde aannemer C. Raats voor 22.600 gulden een nieuwe school achter de oude. Rechts staat de in 1871 gebouwde kerk van de Oud-Gereformeerde Gemeen te, waarvan op 20 april van dat jaar de eerste steen werd gelegd door Cornelis Machiel van Dijke, de zoon van de predikant. De bouwkosten van deze kerk - in ge bruik genomen op de laatste zon dag van augustus 1871 - bedroegen 10.000 gulden." Waardebonnen gaan naar: C. Beun-de Kraker in Breskens, P. Heetesonne in Zuidzande en L. Matthijsse in Heinkenszand. Brian May nam bij de ingang van het Arsenaaltheater alle tijd voor zijn fans. Ad Vandenberg reikt de Eddy Christiani Award uit aan de Queen-gitarist. Brian May speelt Tie your mother down WEBWINKEL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 58