bruisend Terneuzen zeeland 115 Raad praat toch over gokhal 'Voor friet komen ze zelfs van Lillo' 26,95 stadscentrum van 'regiostad' AFWEZIG VERF? ALTIJD VOORDELIGER. ikke 15 Volg het PZC videonieuws via www.pzc.nl/video dinsdag 26 april'2011 z door Wout Bareman TERNEUZEN - De gemeenteraad van Terneuzen laat zich binnenkort toch uitgebreid informeren over de plannen voor vestiging van een 'eigentijdse speelautomatenhal' in het stadscentrum. De Christoffel Groep uit Middel burg (Loontjens Automaten bv) bepleitte die voorziening twee maanden geleden in een brief aan het gemeentebestuur. Onder im puls van de de raadsfracties van Top/Gemeentebelangen en het CDA licht de directie van Loont jens de plannen nog voor de zo mer toe. )os Verdurmen van Top/GB: „Wij waren als fractie tot nu toe geen voorstander van meer gokautomaten in de gemeente, maar alles is aan verandering on derhevig. Als Loontjens met plan nen komt, die een meerwaarde zijn voor Terneuzen, dan moeten we onze ogen daar niet voor slui ten. Een automatenhal in combina tie met bijvoorbeeld bowlingba nen en een biljartcentrum zou een aanwinst voor de stad kunnen zijn." CDA-fractievoorzitter Henk Sierse- ma pleitte eerder dit jaar in de raadscommissie Bestuur al voor nieuw beleid: geen nieuwe auto matenhallen, maar wel een her schikking. Die is mogelijk door het vrijkomen van de vergunning voor 40 automaten in het Vlaande- rencomplex in Sas van Gent en door de wens van de exploitant van 1VH Gaming in Axel (15 auto maten) te verhuizen naar Terneu zen. Siersema nu: „De hele situatie vraagt om een nieuwe discussie. Wij als fractie hebben veel vragen over deze materie. Mogelijk wor den die beantwoord tijdens een in formatieve bijeenkomst, waar Loontjens z'n zienswijze en plan nen toelicht." Siersema denkt dat het 'uitsterfbeleid', dat de gemeen teraad jaren achtereen hanteerde, achterhaald is door de tijd. „Kijk naar Sluis en Hulst, maar ook naar Middelburg, Vlissingen en Goes. Daar staan moderne automaten hallen, die aan alle mogelijke eisen voldoen." Lontjens wil zo'n hal graag in het stadscentrum. van): „Zorg voor gezelligheid in het centrum, ouderwetse gezellig heid, zodat de mensen het leuk vinden in Terneuzen rond te wan delen, er dingen te kopen, een hap je te eten en iets te drinken. Is dat eenmaal geregeld, dan investeren de ondernemers vanzelf weer." Natuurlijk weten de drie dat de gemeente vaart probeert te zetten achter projecten als de Veerhaven, de Markt, de Kop van de Noordstraat en de invulling van Kennedylaan-west. Het zou goed zijn als die binnen nu en vijf jaar zijn verwezenlijkt. Maar in de tus sentijd kunnen via verhoudingsge wijs kleinere investeringen óók leu ke resultaten worden geboekt. Die- leman: „De herinrichting van de Markt bijvoorbeeld is helemaal niét zo duur, maar heeft ongetwij feld direct effect. En gooi die ver kwaliteitsimpuls. foto Mark Neelemans pauperde Kop van de Noordstraat alvast tegen de vlakte. Creëer daar tijdelijk een leuk parkje, bijvoor beeld." En wat zo langzamerhand is uitgegroeid tot hun stokpaardje: het water moet terug in de binnen stad. Volgens de drie is 'bevaarbaar water aan het Schuttershof en de Herengracht lang zo duur niet als door verantwoordelijk wethouder Frank van Hulle wordt beweerd. „Dat blijkt uit onderzoek dat nu wordt uitgevoerd. Het eindresul taat verwachten we binnenkort." Het is al bijna een open deur: Ter neuzen moet de band moet het water versterken. En dus zeker ook de mogelijkheden van de Scheldeboulevard maximaal benut ten. Ook de aanpak van de boule vard staat op het 'korte ter- mijn-lijstje' van de drie. Vrijland: „De aantrekkelijkheid van een stadscentrum als dat van Terneu zen wordt voor een belangrijk deel bepaald door het water, in combi natie met goede horeca. Terneu zen heeft sterke troeven, die direct kunnen worden uitgespeeld. Wij roepen het gemeentebestuur, de ondernemers en de bevolking op er samen de schouders onder te zetten. Want zonder snelle veran deringen heeft Terneuzen geen toekomst, zeker niet als regiostad." Vrijland met een lachje: „Laat het oproer kraaien!" De drie waarschuwen voor de uitvoering van de projecten, die op stapel staan. Geen moder ne, strakke architectuur graag, maar nieuwbouw met karakter, met herkenbare, oude bouwstij len. Want die zorgen voor gezellig heid en een stukje intimiteit. En laat het toverwoord in de eerste plaats 'water' zijn, kwaliteit is min stens zo belangrijk. Rouw: „Daar bij hoort ook het uit de vergetel heid halen van het oudste stukje Terneuzen, pal achter de Noord straat en de Markt. Het Tuinpad, de Vissteeg... Prachtige historie, maar nu nog verstopt." Vrijland, Rouw en Dieleman benadrukken dat megalomane plannen uit den boze zijn. Met ingrepen op kleine re schaal kan al sprake zijn van flin ke kwaliteitsimpulsen. „Voor het centrum is het van levensbelang dat nü wordt gekozen voor een doelgerichte, kwalitatieve en voor al snelle ontwikkeling." G.J.M. Roks en M.C. Vedral Huisartsen te Clinge van 2 t/m 6 mei 2011 WAARNEMING: A t/m G - Dr de Visser Wilhelminalaan 13 Hulst Telefoonnummer 314215 H t/m Q - Dr. van Berkel Nieuwstraat 122 Koewacht Telefoonnummer 361327 R t/m Z - Dr. Helmers Cloosterstraat 72 Kloosterzande Telefoonnummer 683185 Het anders zo doodse spookdorp Doel werd zaterdag overspoeld door 'sym pathisanten', die afkwamen op de gratis friet. foto Camile Schelstraete kregen een oprotpremie en een an dere woning elders. Een Doelen- aar zaterdagavond: „Ik denk dat we nog met z'n vijfendertigen zijn. Plus veel krakers en kunste naars." De acties voor behoud van het dorp kunnen rekenen op veel sympathie. Meer dan 3500 sympa thisanten wezen Doel in een pei ling aan als 'dorp dat wel een frie tje verdiende'. En daarom reed za terdagavond de Frietmobiel van fri tuurolieproducent Vandemoorte- le, met de drumband voorop, het dorp binnen. Dat was voor even overbevolkt. Meer dan duizend 'sympathisanten' stonden uren lang in de rij voor een gratis frie tje. Straatacts en muziek maakten het lange wachten wat dragelijker. 1. Man dood aangetroffen in Hulst 2. Man uit Axel steelt korte broek 3. Vechtersbazen aangehouden STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl door Wout Bareman MEEST CELEZEN DOEL - De Heikantenaar op de dijk van polderdorp Doel wees zater dagavond op de afgeladen veer pont, die aanmeerde aan de aanleg steiger en grinnikte: „Voor gratis friet doen die Belgen alles. Kijk, die komen allemaal van Lillo." De pont vaart in het seizoen heen weer tussen het treurige, ten dode opgeschreven dorp Doel op de lin keroever en het historische, gekoes terde dorp Lillo aan de overkant. Allebei middenin het havengebied van Antwerpen, de één verwend met dikke subsidies, de ander stief moederlijk in de steek gelaten. Duizenden Doelenaren hebben de afgelopen jaren Doel verlaten. Ze www.tmcwoonwinkels.nl SIKKENS RUBBOL AZ PLUS Hoogglanslak voor buiten op basis van een nieuwe generatie alkydharsen. Van 41,- voor Bergen op Zoom Van Konijnenburgweg 13 (0164) 27 44 77 Goes Marconistraat 13 (0113) 22 41 12

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 57