141 zeeland Samen sterk voor een Raam Gewonde bij ongeval aan Autrichehaven Jonge dief (14) loopt tegen de lamp Aanhoudingen na vechtpartij centrum Surfers op hun plank van Hoeke naar Sluis Dief van korte broek krijgt berouw ONDERNEMEN Driemanschap pleit voor snelle kwaliteitsimpuls voor almanak Liedjes uit oude doos zijn levenselixer voor 100-jarige Nu bij ons in de showroom! De nieuwe Toyota Verso S CAPPENDIJK TOYOTA dinsdag 26 april 2011 WESTDORPE Bij een ongeval op een bedrijfster rein aan de Autrichehaven bij West- dorpe is gisterochtend omstreeks negen uur een man gewond ge raakt Hij raakte bij werkzaamhe den bekneld. Er rukten twee ambu lances uit Ook de traumahelikop ter werd gealarmeerd, maar die hoefde niet in actie te komen. De gewonde man is overgebracht naar ziekenhuis De Honte. SLUIS Een veertienjarige jongen uit Bel gië is gisterochtend aangehouden wegens diefstal. De jongen had de avond daarvoor uit een restaurant in Sluis waar hij met zijn familie aan het eten was, twee mobiele te lefoons en geld gestolen. Het perso neel ontdekte dat achteraf, maar zag de jongen de volgende ochtend lopen, vatte hem in de kraag en waarschuwde de politie. TERNEUZEN De politie heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag in de Nieuwst- raat in Terneuzen twee negentien jarige mannen en een 39-jarige man uit Terneuzen Schalkhaar aan gehouden voor ordeverstoring. Ze waren betrokken bij een vechtpar tij. Vrijdagavond om elf uur werd in de Rozenstraat een 22-jarige Ter- neuzenaar opgepakt. Hij had een mes en wat hennep op zak. SLUIS Ze baarden zaterdagmiddag enig opzien, de twintig surfers van de club Surfers Paradise uit Knok- ke-Heist die de vier kilometer over de Damse Vaart tussen Hoeke en Sluis aflegden op hun surfplank. Het was hun eerste zogenoemde Standup Peddle Tocht, afgelegd op spiegelglad water bij prachtig weer. De 'surfpeddelaars' finishten aan de Kaai. AXEL - Zijn vrienden begrepen niet wat hem bezielde en keken hem verbijsterd na. De 33-jarige Axelaar was zaterdagmiddag rond het middaguur een sportwinkel in de Passage in zijn woonplaats bin nengestapt om er een korte broek aan te schaffen. Hij trok hem in een pashokje aan, maar in plaats van vervolgens af te rekenen, trok hij zijn eigen broek er overheen en rende de winkel uit. De winkelier belde direct de politie, waarop twee agenten de aangifte kwamen opnemen. De vrienden hadden toen al besloten de broek te beta len. Op dat moment meldde de Axelaar zich beschroomd aan de toonbank. Hij kreeg een boete van 150 euro. door Wout Bareman Ze zeggen het met na druk: „Schilder ons niet af als de drie mus ketiers." Het zijn ge woon drie heren van middelbare leeftijd, die zich ern stig zorgen maken over de toe komst van Terneuzen en dan voor al van het stadscentrum. Dat moet bruisen. Maar het bruist niet. Er ger nog, het centrum van de groot ste gemeente van Zeeland kan nau welijks nog concurreren met bij voorbeeld Middelburg. Gevolg: het eigen volk shopt elders en de toe rist blijft weg. Wim Vrijland, Wim Rouw en Jan Dieleman stellen het bedroefd vast: „Het centrum heeft een drin gende kwaliteitsimpuls nodig wil len we niet nog verder achterop ra ken bij plaatsen als Goes, Middel burg, Sluis en Hulst." Wordt niet snel ingegrepen, dan zijn de gevol gen-rampzalig. „Toenemende leeg stand met als gevolg daarvan een nog ongezelliger centrum en ver schraling van aanbod. En: onderne mers investeren niet, wanneer er geen perspectief is." De bood schap van de drie (Rouw en Diele man zijn bestuurslid van de onder nemerskoepel CentrumManage- ment, Vrijland was er voorzitter Wim Vrijland, Wim Rouw en Jan Dieleman (vlnr) denken dat het stadscentrum alleen gebaat is bij een snelle mmMmwesmmatmmmmmmmMaumasMmmmmmammHmKBmm&KmmtammmmmmammmaKwmmausmmmmmgammmmmmmimmm Tip? redactie@pzc.nl Onze redactie werd gebeld door be woners van de boulevard in Vlissin- gen. Uit hun flat vielen zomaar ra men versplinterd naar beneden. Le vensgevaarlijk! Een verslaggeefster reed er meteen naartoe. Ze glipte naar binnen en belde bij wat mensen aan om te zien wat er aan de hand was. Een dame adviseerde om het bij haar bovenbuurman te proberen. De man was gastvrij en legde uit hoe fijn het juist is datje met dit systeem geen kozijnen nodig hebt. Maar hoe het glas plotseling kon versplinteren? Hij haalde zijn schouders erover op. Suffe architect, concludeerde de ver slaggeefster. De man zei niets terug. Pas toen hij een keer kuchte, bedacht ze ineens welke bekende naam er ook alweer prijkte naast de deurbel. TERNEUZEN - „Ik probeer het nog maar wat te rekken. Ziek ben ik niet en dat je wel eens iets vergeet is op deze leeftijd toch een nor maal verschijnsel". Adriana Kohier - Stoffels genoot zaterdag op haar honderdste verjaardag met volle teugen van de vele felicitaties die ze mocht ontvangen. Er waren natuurlijk de schriftelijke gelukwensen van dé koningin en haar Zeeuwse commissaris Karla Peijs, maar ook burgemeester Jan Lonink van Terneuzen kwam per soonlijk in het verzorgingscen trum Ter Schorre de eeuweling de hand schudden. Adriana Stoffels zag in 1911 het levenslicht in Sas van Gent. In 1937 trouwde ze met Franz Kohier uit Terneuzen. Het gezin met drie kinderen verhuisde in 1950 naar Arnhem waar Franz zijn boterham ging verdienen bij AKU, het huidige AKZO. Adriana nam de zorg voor het huishouden op zich. Vakanties werden ge trouw in Zeeuws-Vlaanderen door gebracht. In 1972 kwamen de Köhlers terug naar Terneuzen om van een welverdiend pensioen te genieten. De creatieve Adriana had nu veel tijd voor haar naaiwerkjes en het ontwerpen van hoedjes. In 1986 overleed Franz. Tien jaar gele den nam Adriana haar intrek in Woonzorgcentrum De Blide en sinds anderhalf jaar verblijft ze in Ter Schorre. Haar zicht en gehoor laten te wensen over. Toch is ze een trouw bezoeker van de zang club. Liedjes uit de oude doos zijn als het ware een levenselixer. Ook bij de kookclub roert ze geregeld nog in de pannen. Adriana Köhler-Stoffels TOYOTA Vanaf 15.990,- Today Tomorroui Toyota Mr.F.J. Haarmanweg 58 TERNEUZEN 4538 AS Terneuzen Tel. 0115-617751 Prijzen inclusief BTW, exclusief kosten njklaar maken en verwfjdenngsbijdrage. Wijzigingen voorbehouden Distributeur Louwman Parqui B V Meer info: bel gratis 0800-0369 of kijk op www.toyota.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 56