461 sport 58 Wild verlengt abonnement op Van Coethem grijpt naast winst EPZ OMLOOP VAN BORSELE Kirsten Wild wint in 's-Heerenhoek voor de vier de achtereenvolgende keer. De aankomst op de Anne Eversdijk uit KaPelle is met Kuijpersdijk is ideaal voor de sprintster uit Zwolle. die de eindstreep haait Kim 't Hooft met Hotak in finale NK Hoondert onderuit met rugbyteam Driemaal goud voor renners van X-treme Stefan Colijn is de beste snelschaker Zeeuwse handballers succesvol in België dinsdag 26 april 2011 haar 58e plaats de enige Zeeuwse Kirsten Wild (tweede van links) wint de sprint voor Charlotte Becker (rechts), Marianne Vos (links), Elisabeth Armitstead (tweede van rechts). foto Robert de Jonge HOOGERHEIDE Kim 't Hooft heeft met Hotak'68 uit Hoogerheide de voorjaarsfinale om de Nederlandse tafeltennistitel bereikt. De tweede halvefmalewed- strijd tegen Bultman/Smash werd met 1-6 gewonnen. Het eerste duel was al met 5-2 binnengehaald, 't Hooft, afkomstig uit Middelburg, won haar twee wedstrijden van Mariette Holterman en Susanne Docter. De finale wordt op 21 mei in Vee- nendaal gespeeld. Hotak'68 treft Dozy/Den Helder. AMSTERDAM Arko Hoondert, die zijn carrière be gon bij de Goese rugbyclub Tovaal, leed met het Nederlands team op nieuw een nederlaag in de Europe an Nations Cup 1B. Oranje verloor in Amsterdam met 18-30 van Bel gië. De zuiderburen traden aan met veel spelers die als semiprof uitkomen in Frankrijk. Hoondert kwam in de tweede helft binnen de lijnen, maar hij kon alleen met een gevaarlijke break voor gevaar zorgen. Zaterdag speelt Nederland uit tegen Moldavië. NIEUWKUIJK Mountainbikster Aimee Schoe (Vrouwenpolder) heeft de jaarlijk se paasbikewedstrijd in Nieuw- kuijk gewonnen. Ze kwam uit in de categorie meisjes 11/12 jaar. Bij de jongens (11/12 jaar) ging Joppe de Vries (Wilhelminadorp) met de overwinning naar huis. Didi de Vries (Wilhelminadorp) was de sterkste bij de meisjes van 13/14 jaar. Het was een zware wedstrijd, mede door het warme weer. Toch voelden de drie renners van moun tainbikevereniging X-treme zich in hun element. r OOST-SOUBURG Het open Zeeuws snelschaakkam pioenschap eindigde in een zege voor Roosendaler Stefan Colijn. Met zestien punten uit achttien duels was de speler van De Pion net iets beter dan Goes-speler Joey Grochal. Halverwege gingen Colijn en Gro chal aan kop. Waar men dacht dat Colijn nog wel eens af kon haken, was het echter Grochal die averij opliep. Jos Kuijpers bracht Grochal een nederlaag toe. Colijn kon hier door de titel grijpen. IZEGEM De Zeeuwse handbalselectie tot 13 jaar heeft in Izegem de eerste plaats op het drielandentoernooi veroverd. In een categorie hoger, tot 15 jaar, eindigden de Zeeuwse afgevaardigden als elfde. De jon- gens tot 17 jaar werden vijfde. De Zeeuwse meisjes (tot 15 jaar) lie pen net een podiumplaats mis en werden vierde. Aan het toernooi deden ploegen uit Nederland, België en Frankrijk mee. De Zeeuwse selecties werden samengesteld uit de ploegen EMM, Olympus, Delta Sport en GSC. door llja Hilhorst koewacht - Met nog een ronde van dertien kilometer rondom Koewacht te gaan had Sluiskillen- aar Brian van Goethem een mooi gaatje naar zijn acht achtervolgers, maar de Zeeuwse wielrenner van Dommelstreek kon het niet bol werken. Thom van Duimen van Rojo-Specialized demarreerde wél op het goede moment en won zon dag solo de sensationele wedstrijd om de Wim Hendriks Trofee. De finale begon met een kopgroep van 27 man, waaruit er dertig kilo meter voor het einde negen van wegsprongen. De sterke groep, met onder anderen Peter Merx, Roy van Heeswijk, Thom van Dui men en Brian van Goethem zou uiteindelijk niet meer gepakt wor den door de achtervolgers. Op de kasseien van de Waterhuisstraat, met nog achttien kilometer te gaan, besloot Van Goethem te de marreren. „Ik moest wel", zei hij na afloop. „Mijn ketting begon vast te lopen dus een eventuele sprint -zou ik niet winnen. Dan maar op deze manier." Aanvanke lijk leek dat te gaan lukken; de acht keken naar elkaar en vrij ge makkelijk kon de Zeeuws-Vlaming zeven seconden pakken. Het pu bliek zag hem in zijn eentje langs komen bij de laatste doorkomst in Koewacht, maar met minder dan tien kilometer te gaan raapte de groep-Merx hem toch op. Daarop was het de beurt aan de 26-jarige Thom van Duimen. Nie mand kon volgen, ook Van Goethem had te veel krachten ver speeld. Solo kwam Van Duimen over de streep in de Eikenlaan. „Ik had al bedacht waar ik weg wilde springen en dat kwam precies uit", zei de blije winnaar. Ook Van Goethem was, ondanks zijn finish als zevende, tevreden: „Ik heb de hele dag in de eerste groep geze ten. Hoewel er geen wind stond heb ik een sterke wedstrijd gere den, maar ik kon hem (Van Dui men) echt niet volgen." Buiten de Wim Hendriks Trofee werd er ook gestreden om punten voor de clubcompetitie en de kas- seienprijs. Die laatste werd met overmacht gewonnen door Peter Merx van de Hepro Kunst stof-ploeg. De nummer twee in de wedstrijd, Roy van Heeswijk (Wie lervereniging Schijndel), is de nieu we leider in de clubcompetitie. De Zeeuwse ploeg van Theo Middel kamp maakte geen moment aan spraak op een prijs of podium plek; slechts twee van de zes ren ners wisten te finishen, beiden bui ten de top zestig. Bij de nieuwelingen won de zes tienjarige Nino Honigh van wieler vereniging De Jonge Renner. Hij pakte in de sprint al zijn zevende overwinning van dit seizoen. De bijna 190 nieuwelingen maak ten er zaterdag een enerverende 'Wim Hendriks' van. De Britse deelnemers maakten de 76 kilome ter lange koers hard, waardoor er slechts 104 aan de finish kwamen. De eerste doorkomst in Koewacht, tevens finishplaats, was nog in een compleet peloton. Een van de rede nen daarvoor w'as dat het de hele dag windstil was. Na de eerste doorkomst brak het peloton in een aantal stukken door het jagen van de Britse selectie. Twaalf kilometer voor het einde ontstond er een kopgroep van vijf man. Deze bestond uit de Engels man Tao Geoghehan Hart, Nino Honigh, Stef Krul, Jasper Bugter en Jorrit Lind. 'El Nino' bleek in de sprint het sterkst. Stef Krul (Olympia) werd tweede en pakte ook de kasseienprijs. ■SSJEBSM

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 52