sport 145 ii estafette All Ready blijft lang in het kielzog van Seolto De Weelruiters zetten in Nieuw- en Sint Joosland hun succesreeks voort Linda Siereveld zet met paard Barano de kroon op het werk dinsdag 26 april 2011 dert uit Heinkenszand. ren hebben wat deelnemers thuis gelaten." Waar er vorig jaar nog ruim 120 deelnemers waren, bleef de teller nu steken op 90. Het deelnemers veld was wel behoorlijk internatio naal, want naast Nederlanders en foto Ronald den Dekker Belgen was er ook een team uit Luxemburg. Het duo George Beckene en Cornelia Weller onder brak er zelfs de paasvakantie voor. „Het is een aantrekkelijk evene ment. We hebben er van geno ten", zei Weller. door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Aan de superioriteit van de Weelruiters uit Nisse lijkt geen einde te ko men. Met Piet Huige (Uccello) als winnaar in ZZ, Ingrid [akobsen (Zsazsa) als beste in M en Annelo- re Willeboer (Watrichta) als sterk ste in L, eisten zij zaterdag bij de springwedstrijd van Stal de Kroo in Nieuw- en Sint Joosland alweer een hoofdrol op. Met het oog op de sterke bezetting had Bram Wattel een stevig par koers uit de hoge goed getoverd. Desondanks bereikten heel wat combinaties de barrage. Ingrid Jakobsen gaf met Zsazsa in Z al meteen een vervolg aan de succesreeks van de Weelruiters. Na een foutloze rit in 38,67 secon den zette de amazone uit Melisker- ke met de Orlandodochter de druk op de ketel. Het was een tijd waar de achtervolgers zich op stuk beten. Boy Peels bleef met Corona van de Laarseheide wel foutloos, maar met de tijd van 43,17 secon den vormde de ruiter uit Zundert met de Coriano Z-zoon geen enke le bedreiging voor Jakobsen. „Zsaz sa springt al weken super, maar door foutjes van mij ging het tel kens net mis. Vandaag klopte al les." In de ZZ-klasse stuurde Maxime van der Eijken Village Wonder in 40,15 foutloos rond. Het leek voor de amazone uit Roosendaal met de Andiamo-dochter kat in het bakkie. Piet Huige stak daar met Uccello echter een stokje voor. De stylist uit Nisse reed de Baloubet Du Rouet-zoon in 35,97 naar een overtuigende overwinning. „Uccel lo is een paard met veel kwalitei ten, maar het heeft even geduurd voor het klikte tussen ons." Met een foutloze barragerit in 36,78 stak Jan Janse met Zipper van de Favorite in L als eerste de lont in het kruitvat. Het bleek uiteindelijk voor de Middelburger met Manhat- tan-zoon goed voor de derde plaats. Maurice van Vliet uit Al phen aan den Rijn toonde zich met de Cartano-zoon Weidehoe- ve's Bondire anderhalve tel sneller. Met het mes tussen de tanden stuurde Annelore Willeboer de Sa- ris van 't Gestelhofdochter Wa trichta in 34,14 naar de derde dag zege voor de Weelruiters. In M reed Annelore Willeboer At tention in 32,05 foutloos rond en leek daarmee de suprematie van de Weelruiters nog eens extra te onderstrepen. Maar het venijn zat hem in de staart. Laatste starter Anouk Scheurs Chaam toonde zich met de Colanderzoon Capril- li's Atkinson een halve seconde sneller. „Jammer, maar ik ben te vreden. Ik rijd deze merrie pas drie weken en ze gaf me het ge voel dat ze een Z-parkoers makke lijk aankan." door Lucien Roelandt VLISSINGEN - Linda Siereveld schreef met Barona-S zaterdag in Vlissingen de Steketee Mode Gou den Ruif dressuurcompetitie van De Scheldestad op haar naam. Zij bleef Roos de Pagter met Ubouche-Pepe vier punten voor. Roos de Pagter maakte met twee fraai gereden proeven duidelijk dat zij zich niet zonder slag of stoot ge wonnen wenste te geven. Nog maar pas gepromoveerd naar Mi was zij met Ibouche Pepe in beide proeven de beste. In de warmloop ronde reed ze de met veel afdruk en mooi bergopwaarts door de baan gaande Cabouchonzoon 67,33 procent naar een overwin ning. Zij bleef Anika Roodhart uit Oudelande met de Treno B-doch ter Ancora bijna vijf procent voor. In de herkansing stuurde Roos de Pagter de ontketende bruine ruin met 67,33 procent met een straat lengte voorsprong naar zijn twee de overwinning. Annet Buteijn, bij aanvang van de finale nog één van de kanshebbers voor de eind zege, eindigde met de Stravinky- dochter Verona met een achter stand van ruim vijf procent als tweede. Voor de Middelburgse combinatie goed voor de derde plaats in het eindklassement. Tegen Linda Siereveld en haar vier voeter in de huidige vorm Barona S en Urona S kan echter niemand op. In de eerste proef van L2 reed ze de expressief bewegende Krack C dochter Barona S met de score van 68,33 procent naar de zege. Met Barona's moeder Urona S werd ze tweede (64,57 procent). In de tweede proef reed de amazone uit Colijnsplaat Barona met 67,00 procent naar de overwinning en stelde daarmee de eindzege veilig. Met de Gribaldidochter Barona eindigde ze met 63,67 procent op de tweede stek. Goed voor de acht ste plaats in het eindklassement. Met het veroveren van het gouden kleinood zette de tandartsassisten te de kroon op een sterk indoorsei- zoen. Met Barona toonde ze zich al de beste in de competitie voor jonge paarden en schreef ze Zeeuwse titel op haar naam. „Baro na is een heel fijn paard dat alles in zich heeft wat een dressuur- paard nodig heeft. Ze is ook al lang klaar voor M, maar omdat ze nog geen vijf jaar was mocht ik pas in april met haar de overstap maken. Omdat ik er in deze com petitie zo goed voor stond heb ik daar nog even mee gewacht." door JaapJan Ritsema ZIERIKZEE - All Ready zakt in de derde klasse van de korfbalscompe titie nog dieper in de problemen. De Zierikzeese ploeg ging ook za terdag ten onder. De ploeg verloor in eigen huis met 12-9 van het Vlis- singse Seolto. All Ready-Seolto 9-12: Een blik op het scorebord na tien minuten korf ballen gaf een gevoel van ongeken de luxe op sportveld Bannink. Veel meer tijd om van de 3-0-voor- sprong te genieten werd AU Ready niet gegund door het bezoekende Seolto. „Misschien schrokken we nog wel het meest van onszelf', blikte coach Jan Voshart van All Ready terug op de voortvarende openingszet van de ploeg. Wakker geschud door de vroege achterstand nam Seolto het initia tief over. Het duurde niet tot de rust (5-7) of de pikorde was her steld. De Vlissingers hadden even bedenktijd nodig, maar na een kwart wedstrijd kwamen zij met een vakbekwaam antwoord op de vertragende verdedigingstactiek die AU Ready bezigde. „Seolto heeft uitstekend gebruik ge maakt van de zwakke punten aan onze kant", sprak Voshart met res pect over de kwaliteiten van de te genstander. Seolto mocht en moest het spel maken. Daarin slaagde het deels naar de smaak van coach Har ry Kerkhof „We hebben het ons zelf onnodig moeilijk gemaakt door zoveel opgelegde kansen te la ten liggen. Als je de vrijheid krijgt om van vier meter aan te leggen, moet je een hoger scoringspercenta ge halen." Omdat Seolto verzuimde afstand te nemen bleef All Ready tot 8-9 in het kielzog. Seolto scoorde echter op de beslissende momenten en ging met de verdiende punten aan de haal. Waar de Vlissingers de top drie binnensluipen, dient All Rea dy zich andermaal te focussen op de degradatiestrijd met Oranje Zwart. Scores All Ready: Jan-Willem van Nieu- wenhuijze 3, Bram Bolle en Jacco de Looff 2, Esther Snoek en Manor) To- rensma 1. Togo-Stormvogels 11-15: Togo overrompelde koploper Stormvo gels in de eerste twintig minuten (6-1). Verdedigend terug bij de les en een aanvallende omzetting ver der, maakte de achterstand het bes te in Stormvogels los. Bij rust (8-8) was de schade hersteld. Vanaf de kentering hielden de Westkappel- aars Togo in een conditionele houd greep en bewees het zichzelf een mooie dienst door de deur naar de tweede klasse op een iets grotere kier te zetten. Jan-Willem van Nieuwenhuijze (mid den) geeft de bal over aan Esther Snoek, waarna hij in de vang kan gaan staan, foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 51