441 sport Westerschouwen blijft op één overwinning staan JOIIge garde HOIldt HlllS Sterk debuut Van Liere Motorcrosser Boot presteert naar behoren Wesseling grijpt zege MOUNTAINBIKE Team Chaingang 4.0 wint vijfde editie met overmacht JÊÊïÊmWÊËêWÊÈSÈÈÊ^é l§fe^ T. -r- - - o- r-:. 5 Knappe series leveren 3B-SD gelijkspel op dinsdag 26 april 2011 door Sven Bakker AXEL - In de eerste klasse van de districtscompetitie is het tennis- team van Westerschouwen ook na de vierde speeldag op één overwin ning blijven steken. Na de thuisne derlaag van vorige week, kwam de ploeg uit Burgh-Haamstede in Axel niet verder dan een 3-3-gelijk- spel. De wens van Westerschouwen geen kampioen te worden om zo promotie naar de hoofdklasse te vermijden, lijkt daardoor steeds meer vorm te krijgen. Met nog drie speeldagen voor de boeg en de opgelopen achterstand in ogen schouw genomen, is Westerschou wen ver verwijderd van de titel. De drie punten in Axel kwamen op naam van Johnny Quaak en Mi chel de Vlieger. Quaak won zijn en kelspel met 6-0 6-2 van Philip Yse- baert en De Vlieger klopte Meivin Bracke in straight sets: 6-2 6-3. Sa men wonnen Quaak en De Vlie ger ook het dubbelspel. Het werd 6-2 6-3 tegen Ysebaert en lean-Paul de Bakker. Patrick Meul- dijk en Robert Kort verloren zo wel individueel hun enkelspel als samen het dubbelspel. In diezelfde poule in de eerste klas se blijft het team van Zierikzee goed presteren. Hoewel de spelers van tevoren aangaven dat degrada tie uit de eerste klasse wel eens een heel logisch vervqlg had kun nen zijn van hun kampioenschap in de tweede klasse van vorig jaar, blijkt dat in realiteit wel mee te val len. Zierikzee speelde zaterdag met 3-3 gelijk tegen het tweede team van Animo uit Terneuzen. „Een goed resultaat", concludeer de ook aanvoerder Bert de Vos. Zelf was De Vos niet goed voor een punt, want zijn enkelspel en het dubbelspel met Leo Nouwen gingen verloren. Nouwen was in zijn enkelspel goed voor het derde puntverlies van de dag. Ike Jozias- se en Gerrit van Splunder wonnen wel allebei hun enkelspel en sa men ook het dubbelspel, waar door het een gelijkspel werd. In de landelijke competitie op zon dag eindigde de Schouwse confron tatie van Duiveland tegen Zierik zee in een 3-3-gelijkspel. Een resul taat dat niet verrassend was, want beide teams spelen in de midden moot van de tweede klasse. Moni que Deurloo en Renate Renger wonnen zowel hun enkelspelpartij als samen het dubbelspel. Angela Kouwenberg en Linda Verbraak kwamen zowel in het enkel- als in het dubbelspel niet tot winst. door Wim de Vos door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Dinja van Liere uit Kapelle kon gisteren met Hexagon's Variety bij Stal de Kroo op een uitstekend debuut in de Sub Top dressuur terugkijken. Zij behaalde met de Rubi- quil-dochter in Nieuw- en Sint Joosland haar eerste overwinning. Enkele maanden geleden nam Van Liere bij de Hexagonstal met succes de plaats in van de naar Is raël teruggekeerde Raz Nitzani. Ze reed Variety in een recordtijd naar de klasse ZZ-licht. In een degelijk gereden warmloopronde reed ze de merrie met 60,34 pro cent naar haar eerste winstpunt en een vijfde plaats. In de her kansing liet ze alle schroom va ren. Zij behaalde met de mooi in balans lopende merrie de eerste nationale overwinning (64,14 pro cent). Zij verwees de winnaar van de eerste proef, Jeffrey Heijstek uit Sint Willebrord met de Sandro Song Westy, naar de tweede plaats. „Variety is een heel fijn paard", zei Van Liere. „Ze kan fantastisch bewegen en denkt goed mee. In de eerste proef reed ik te voorzich tig. De schwung ontbrak." BURCH-HAAMSTEDE - Vier jeugdige Zeeuwse mountainbikers hielden zaterdag in de boswachterij van Westerschouwen huis in de Cege- lec 4 uurs estafette MTB. Johan Oosterhuis startte als eerste voor het team. Hij nam brutaal de lei ding en zag daarna zijn ploeggeno ten het verschil met de rest verder uitbouwen. Uiteindelijk sloot de ploeg met een ronde voorsprong van bijna elf minuten de vijfde edi tie winnend af Het team; Chaingang 4.0 bestond naast Vlissinger Oosterhuis uit en kele jonge honden die bereid wa ren van de eerste tot de laatste mi nuut te blijven gaan. Matthijs Eversdijk (vorige week nog win naar van de eerste wedstrijd om de ATB Zomercup in Kruiningen), Thijmen van de Vreede en Jacob de Roo maakten het stel compleet. Het bleek een op elkaar ingespeel de ploeg te zijn die bereid was el kaar te ondersteunen op momen ten dat het eens minder goed ging. „Dat was de kracht, maar dat we al lemaal behoorlijk goed uit de voe ten kunnen op de mountainbike speelde ook mee", zei Oosterhuis. Het viertal Oosterhuis, Van de Vreede, De Roo en Eversdijk gooi de meteen alle registers open en dat. leidde tot een indrukwekkend optreden. De spanning om de overwinning werd daarmee teniet gedaan. Dat gold ook voor plaats twee, die bijna vier uur door de zelfde ploeg in handen werd ge houden. Mark Cosijn, Milan Vader en Daniël Paardekooper (FC Fuen- tes) gaven met zijn drieën even min een krimp. Het Belgische MTB Team Langdorp uit Wespe laar, bestaande uit de broers Bart en Wim Feyaerts, legde beslag op de derde plaats. Bij de jeugd ging de eerste plaats naar het trio Martijn de Vrieze, Coen Hoondert en Ricky Swenne. Bij de mixedteams had de ploeg De Ispe's uit Nootdorp met onder andere Peter van Dijke uit Wissen- kerke in de gelederen, een ronde voorsprong op de concurrentie. In- i-,4 weStF ------- »-.LV •lïvssg»-- MI ifstegSSSFMpïïfSSg T- f- Marijn de Vries uit Renesse neemt tijdens de estafette over van Koen Hoon- dividueel greep Ronald Kros uit Hellevoetsluis de zege vlak voor Gi- lian de Visser uit Domburg. „Het was aanvankelijk de bedoe ling om de vier uur durende wed strijd een paar weken eerder te houden", zei organisator (en deel nemer) Nehemia Paardekooper uit Oostkapelle. „Maar we wilden Pa- rijs-Roubaix ook graag kijken. Daarom hebben we het evene ment verplaatst en kwamen we op deze datum uit. Het paasweekein de en wellicht de hoge temperatu- KWADENDAMME - De driebanders van 3B-SD Hydrozorg speelden hun laatste thuiswedstrijd van het seizoen met 4-4 gelijk tegen Reynaert/dranken Pluym. Zowel voor als na de pauze zorgde een uitbarsting van een thuisspe- ler voor winst in die partij. Na ver lies van John Hatzman kwam ook Jan Suykerbuyk op achterstand te gen Florent Rombaut, 18-22. Een fraaie serie van zeven bezorgde de thuisspeler alsnog de partijwinst en daarmee kwam de stand weer in evenwicht. Opmerkelijk was dat Suykerbuyk in slechts 10 van de 46 beurten tot scoren kwam, maar wel 25 punten noteerde. Na de pauze ging Sjaak de Visser kansloos ten onder tegen Rob Claerhoudt. Jean Louis Smul- der won dankzij een serie van zes op het nippertje van Robin Claer houdt. door Herman Heuvink VLISSINGEN/WEMELDINGE - Onder prima weersomstandigheden wer den er dit weekeinde twee motor crosswedstrijden afgewerkt. Zater dag vond in Vlissingen een club wedstrijd plaats van de de Uitlaat, terwijl de Sproeier paasmaandag de gastheer was aan de Oude Pol derweg in Wemeldinge. Mark Boot uit Burgh-Haamstede wist, zoals verwacht mocht wor den, de seniorenklasse in zowel Vlissingen als Wemeldinge op zijn naam te schrijven. De meeste te genstand ondervond hij beide da gen van 'veteraan' Erik van der Wekken- uit Zierikzee. Steven Ovaa uit Oost-Souburg kon dan ook de MX 2 klasse in Vlissingen alleen op zijn naam schrijven, om dat Boot daar uitkwam in de MX 1 klasse. Jeffrey van Kempen uit Oost-Souburg reed in Wemeldin ge een prima tweede manche. De jeugdige coureur eindigde welis waar achter Boot maar hield Van der Wekken knap achter zich. In Vlissingen wist Jochem van den Dorpel beide manches op zijn naam te schrijven in de 85 cc. Ca deau kreeg hij het daar echter niet, want Lars de Nood bleef gevaarlijk dicht in de buurt. In Wemeldinge leverde de 85 cc net als in Vlissingen de meeste strijd op. De eerste manche ging naar Marijn Poot uit Sint-Maar tensdijk. De tweede manche bleef lang spannend door een nek-aan-nek-race tussen Poot en Anton van der Veer. De twee wil den niets prijsgeven. Vlak voor het einde kwam Poot in het duel met van der Veer ten val. Ook Lars Geuze wist daar nog van te profite ren. door Wim de Vos RILLAND - Hij staat niet direct be kend als een winnaarstype maar toch heeft Marco Wesseling dit jaar al twee wedstrijden op zijn naam geschreven. Enkele weken geleden was de wielrenner uit Hal steren winnaar in een wedstrijd in Rijsbergen en zaterdag in de Ron de van Rilland was hij in een spurt zijn Zeeuwse opponenten Jo hnny van der Klooster en Jacq Schuit te snel af Het leek wel of de renners zater dag geen hinder ondervonden van de hoge temperaturen. Er stonden maar liefst 158 deelnemers (ver deeld over de verschillende catego rieën) aan het vertrek en er werd erg hard gereden. Op het 4200 me ter lange parkoers dat gedeeltelijk door de polder liep, werd boven dien veel strijd geleverd. Bij de amateurs werd de TMZ-wed- strijd afgeraffeld met een gemiddel de snelheid van 44 kilometer per uur. Daardoor kon het overgrote deel van de groep nog voor half- koers de hoop op een topklasse- ring al vergeten. Immers, negen sterke coureurs hadden elkaar ge vonden en fietsten al snel een be hoorlijke voorsprong bij elkaar. Bij de negen zaten onder anderen de Zeeuwen Van der Klooster, Schuit, Christian Kik, Dennis Raadtgever, Dimitri Mulder en Rico Kruijt. Met nog iets minder dan twintig kilometer te rijden gingen Van der Klooster, Schuit en Wesseling er vandoor. Het waren niet de min ste renners en hoewel de marge nooit erg groot werd, bleven ze knap vooruit. In de slotfase spurt te Wesseling zowel Van der Kloos ter en Schuit er uit. Zij werden res pectievelijk tweede en derde. De overige zeges waren voor de verrassende Bobby Balk uit Ame- muiden (amateurs B), Ruud Zijl mans uit Oud-Gastel (40+) en Ge rard van haaften uit Dirksland (S/P-klasse).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 50