Bij Bruse Boys zit nu bijna poetst blazoen op 401 sport Belangrijke zege voor fC Dauwendaele vrouwen Oostkapelle Terneuzen neemt de leiding Bruse Boys wacht een spannend slot in de eerste klasse C van het zaterdagvoetbal. Rechtstreekse degradatie is Bruse Boys kreeg in 24 comPetitie- nog mogelijk, als ook nacompetitievoetbal. treffers te incasseren. wedstrijden in de eerste klasse 52 Bruse Boys-speler Jasper Maaskant is eerder bij de bal dan zijn tegenstander van Achilles Veen. foto Dirk-Jan Gjeltema dinsdag 26 april 2011 MIDDELBURG - De voetballers van zondag-tweedeklasser Goes zijn de grote verliezers van het paas weekeinde. De ploeg van Gérard de Nooijer verloor zaterdag van Aardenburg en gisteren van Uni- tas. Terneuzen is de nieuwe koplo per. ZATERDAG Aardenburg-Goes 2-0: Het eerste doelpunt van Aardenburg was om streden en werd aangevochten door de Goesenaren. Bij een duel trok aanvaller Jelle de Vreeze aan de arm van Gert Jan van Leiden. De aanvoerder wachtte op het fluitsignaal en bleef staan. Scheids rechter Tempelaar liet echter door spelen, waarna De Vreeze scoorde. In de slotfase kopte invaller David van Kerschaver uit een vrije trap van Steven de Croock de stand naar 2-0. Oosterhout-Terneuzen 0-4 (res tant van 48 minuten). Het duel werd destijds bij een 2-0-voor- sprong voor Terneuzen gestaakt. Zaterdag werd het restant ge speeld. De thuisploeg moest met acht man (drie spelers hadden des tijds rood gezien) beginnen. Ter neuzen maakte het karwei simpel af en liep uiteindelijk door twee treffers van Bert den Hamer uit naar 0-4. MAANDAG Roosendaal-Terneuzen 0-3. Terneuzen kwam door een kopbal van Erik-Jan Naudts op 0-1. Na rust hielden beide teams elkaar meer in evenwicht. Nadat Roosen daal de lat had geraakt, sloeg Ter neuzen met twee uitvallen toe. Do minique Verlinde rondde een indi viduele actie doeltreffend af. En Robin Dekker mikte raak na een perfect uitgevoerde tegenstoot. Terneuzen-trainer Hiensch: „De ontlading in de groep was natuur lijk groot. We zijn zaterdagavond met zijn allen wezen eten en voel den toen al dat het na de neder laag van Goes tegen Aardenburg in Roosendaal wel eens heel be langrijk kon worden. We moeten er nog drie, maar vier punten voor sprong geven we niet meer weg hoor." De trainer beseft dat de druk groot zal zijn. „Maar ook in de achtervol ging hebben we steeds met druk te maken gehad en konden we niks laten liggen. Dit is een onge looflijk weekeinde. Je staat twee punten achter voordat je eraan be gint, nu staan we vier punten voor.. Het is een nu kwestie van de kop erbij houden en naar de wed strijd tegen Unitas toe leven." Unitas-Goes 2-0: In het uitduel creëerde Goes nauwelijks een kans. De ploeg - geknakt na de ze perd in Aardenburg - kwam zelen in de buurt van het vijandelijke doel. „Er is één keer een,bal van ons van de lijn gehaald. Voor de rest zijn we niet dicht bij een doel punt geweest", zei trainer Gérard de Nooijer. „Unitas was feller en overal een stapje eerder dan wij." Voor rust kwam middenmoter Unitas op voorsprong door een knappe vrij trap (binnenkant paal) van Joost Veuger. Na rust ver dubbelde Rob van Poppel de mar ge. Goes, dat al een periodetitel heeft, gaat zich nu richten op de nacompetitie. De Nooijer wil hoe dan ook met zijn elftal naar de eer ste klasse. S SPANNEND SLOT door Tom Vennink MIDDELBURG - De vrouwenvoetbal- ploeg van Oostkapelle is weer een stap dichterbij de titel in de eerste klasse. Jodan Boys werd zaterdag met 1-4 gevloerd en concurrent DTS Ede verloor bij Smerdiek. De zege in de uitwedstrijd tegen Jodan Boys kreeg pas gestalte in de tweede helft. Nadat de thuisploeg vlak na rust op 1-0 was gekomen, zette Oostkapelle de knop om. Clubtopscorer Annelien van Hecke werkte voorzetten van Wen dy Raas, Shamila Hamers en Mie- ke Nieuwenhuijse één voor één in het net. Daarnaast schoot Inge Lug- tenberg van grote afstand in de bo venhoek. Onder de lat maakte Kaylee Diele- man na acht maanden blessure leed een prima rentree. De beslis sing in de competitie valt op 7 mei als Oostkapelle en koploper Ter Leede hun laatste wedstrijd spe len. Smerdiek-DTS'35 Ede 1-0: De voetbalsters van Smerdiek hebben voor een stunt gezorgd door koplo per DTS'35 met 1-0 te verslaan. Van begin af aan had Smerdiek her beste van het spel. Het over wicht leidde in de tweede helft tot een verdiende voorsprong. Anne Hage scoorde uit een voorzet van Marieke Goeree: 1-0. De goal van Hage bleek echter voldoende voor de winst, want DTS wist de verde diging van Smerdiek niet te omzei len. Ondertussen zijn de gesprekken tussen RBC Roosendaal en Smer diek om volgend seizoen een geza menlijk elftal op te stellen in de da meseredivisie in een ver gevorderd stadium', liet trainer Wim Scher- penisse weten. MIDDELBURG - Het al gedegradeer de FC Dauwendaele poetste in de eerste klasse C van het zaterdag voetbal het geschonden balzoen nog enigszins op. De Middelburg se formatie greep zaterdag de twee de zege van het seizoen. Op sport park de Kruitmolen werd Roda Boys/Bommelerwaard met 5-2 ver slagen. ZATERDAG FC Dauwendaele-Roda Boys 5-2(1-2). Bram de Jong 1-0, Toby Tan, 1-1, Sjoerd Boons 1-2, Peter van Gorssel 2-2 (strafschop) en 3-2, Davy Ernest 4-2, Turgut Kizilarslan 5-2. Gele kaart: Marinello Titaley, Mark van lersel (FC Dauwendaele), Gerben Verheij, Bart de Hart (verzorger) (Roda Boys). Scheids rechter: F.M. Kreté (Hendrik-ldo-Am- bacht). Aantal toeschouwers: 150. GPC Vlissingen-Terneuzense Boys 0-0. Scheidsrechter: A. van Drunen (Pa- pendrecht). Aantal toeschouwers: 130. Zaamslag-Oranje Wit 1-3 (0-2). Is mail Yilderim 0-1, Hamza Zourakhti 0-2, Ismail Yilderium 0-3, Peter Diele- man 1-3. Rode kaart: Bart Corstanje (18. Zaamslag), Ruben Delwel (Oranje Wit, 87. twee keer geel). MAANDAG Oranje Wit-GPC Vlissingen 1-0 (0-0). Sven Akkerman 0-1. Gele kaartn: Ro nald Vrolijk, Wesley van Zeben (Oranje Wit); Grigor Sahakjan, Wouter Vermeu- le (GPC Vlissingen). Scheidsrechter: B. B. Van den Helder. Aantal toeschou wers: 250. Zaamslag-Roda Boys 7-1 (3-1). Tom my Tissink 1 -0, Joris Rademakers 2-0, Sjoerd Boons 2-1, Jordy Bakker 3-1, Ar jan Hamelink 4-1, Peter Dieleman 5-1, Peter Dieleman 6-1, Peter Dieleman 7-1. Ar/o/vi

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 46