snel het water uit zeeland 115 G. van feoven RE Goes pleit voor hbo-onderwijs Showroomkeukens g\800M2/tegen scherpe prijzen! hm: Alert! lanceert plan om met paarden economie te stimuleren Oost-Souburgse wint kwart miljoen bij tv-programma IBRIHM'QBEi KEUKENS SANITAIR BADKAMERS BADMEUBELS TEGELS STOOMCABINES SAUNA VERWARMING BOUWBEDRIJF ELECTRO INSTALLATIEBEDRIJF X/ SHOWROOM] dinsdag 26 april 2011 W aan Gedeputeerde Staten. 'De veelzijdigheid van het Goese be drijfsleven biedt jongeren ook kan sen om hun carrière dicht bij hun roots te beginnen. Een voorwaar de die daarvoor momenteel ont breekt, is een uitstekend hoger on derwijsaanbod'. Volgens het colle ge heeft Goes de potentie om meer Zeeuwse studenten in Zee land te houden en daarnaast meer instroom vanuit Brabant en Zuid-Holland te genereren. Behal ve voor een hbo-opleiding wil het college zich samen met andere ge meenten en de provincie ook sterk maken voor een regionaal centrum cultuur(educatie). Tramstraat 1-3 (centrum), Koudekerke. Tel 0118-551681 Vrijdagavond koopavond (zaterdagmiddag gestoten) Een fluitconcert van de vogels klinkt tussen de bomen ter wijl de eerste klanten van de kof ferbakverkoop bij recreatieboerde rij Van Langeraad in Kerkwerve zich melden. Het is zaterdag gezellig druk in het bos bij de boerderij. De stoom trein rijdt rondjes met kinderen terwijl een ander groepje aan een paasspeurtocht begint. De ouders vermaken zich ondertussen met struinen tussen de spulletjes die particulieren zoal te koop aanbie den. „Als u deze koopt kunt u de pindasaus altijd warm houden", prijst een verkoper een warmhoud- plaatje aan. Even verderop liggen stapels boeken van 'Pinkeltje' en een. krantenbak, ongetwijfeld uit de boedel van oma. Wat doe je als je elkaar kwijt bent geraakt op de Paas- markt? Dan bel je je vrienden en steek je de armen in de lucht. „Wij staan hier." Renesse was zondag druk. Op de Paasmarkt kon je over de koppen lopen. Allemaal mensen die op zoek waren naar dat ene leuke zo merjurkje of luchtig.shirt. Aanbod was er genoeg. Van kleding tot tas sen, vrolijke ballonnen voor de kinderen en de kleinsten konden alvast oefenen voor een glansrijke carrière als ringsteker op een me chanisch paard. Maar ook op de terrassen was het 'vechten' voor een plaatsje en ook de winkeliers hadden geen gebrek aan belangstel ling. Renesse bood de aanblik van een zomerdag in het hoogseizoen. Waarom ik hier naar toe ga? Het is hier mooi, je hebt de ruimte en je kan hier geweldig kite- surfen." De Brouwersdam was het afgelopen weekend 'the place to be' voor de actieve watersporter. Stonden aan de Noordzeezijde de campers weer bumper aan bum per en was ook het talud van de dijk weer flink bezet, aan de bin nenzijde was de aanblik niet veel anders. Ook daar was het druk. De combinatie van wind en zon maak ten de Paasdagen tot een topweek- end. Door de frisse wind waren strandtentjes wel noodzakelijk en wie dat niet bij zich had ging ge woon lekker in de luwte van de ei gen camper liggen. door Melita Lanting ZIERIKZEE - De ruitersport als nieu we economische drager. Met die gedachte in het achterhoofd werkt de fractie van Alert! aan een plan om de ruiter- en mensport op Schouwen-Duiveland een extra im puls te geven en de economie te stimuleren. Geen nieuwe routes met bijbeho rende kaarten, benadrukt [os Be- ije, fractievoorzitter van Alert! „Nee, daar wordt altijd gelijk aan gedacht maar dat hoeft helemaal niet." Beije's plan gaat uit van kop peling van bestaande mogelijkhe den, „Gebruik bestaande paden en wegen. Slapen kan bij de boer of op de landschapscamping waar niet alleen plaats is voor de ruiters en menners maar ook voor de paarden. Rustplekken bij theetui nen of andere horeca waar ook de paarden kunnen rusten." Volgens Beije biedt Schou wen-Duiveland nu al meer dan voldoende mogelijkheden. „In de Westhoek is er soms sprake van een conflicterende situatie, maar op de rest van het eiland is plenty ruimte. De Bed en Breakfast zijn er, de landschapscampings zijn er en het is dus het alleen zaak om al les bij elkaar te brengen." Dat kan volgens Beije uitstekend gedaan worden door leerlingen van Pieter Zeeman en hij heeft daarover al een balletje opgeworpen. „Dit is een geweldig project voor het tech- nasium. Pontes staat te springen om dit soort opdrachten, ik zou zeggen 'just do it'." Dit plan voor de ruiter- en men sport is een eerste plan van de frac tie om de lokale economie structu reel te stimuleren. „Wij vinden het niet terecht dat er vanuit de ge meente alleen maar gekeken wordt naar de werkgelegenheid. Ie moet vooral kijken waar de uitein delijke winsten terecht komen. Dit plan van de ruiter- en menroutes is een voorbeeld van een kans waar bestedingen ten goede ko men aan lokale ondernemers." OOST-SOUBURG - Janny Meerman uit Oost-Souburg heeft zondag avond 265.000 euro gewonnen in het tv-programma Postcodeloterij Miljoenenjacht op RTL4. In de door Linda de Mol gepresenteerde show kiezen kandidaten een kof fer. Daar kan een bedrag van maxi maal vijf miljoen euro inzitten. Daarna moeten ze de resterende 24 koffers één voor één openma ken. Hoe langer ze weten te voor komen dat de hoge bedragen uit het spel verdwijnen, des te hoger wordt het bod van de bank op de koffer van de kandidaat. door Luc Oggel Bekijk video over kitesurfers en enor me drukte tijdens paasdagen op Brouwersdam op www.pzc.nl MEEST GELEZEN -Zierikzeese vast voor mishandeling -drie gewonden na botsing -vroege zomer trekt kitesurfers TIPS: schouwen-duive!and@pzc.nl GOES - Goes wil graag een hbo-op- leiding in de stad. Het gemeentebe stuur ziet het stationsgebied en omgeving als ideale locatie voor een hoger onderwijsinstelling. Goes heeft die ambitie kenbaar ge maakt aan het nieuwe provinciebe stuur. Het college van burgemees ter en wethouders signaleert dat te veel jongeren uit Zeeland wegtrek ken voor een vervolgopleiding. Vaak blijven zij daar ook wonen en werken. 'Goes wil jongeren daarom een aantrekkelijk leer- en leefklimaat bieden', schrijven B en

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 41