Even plat op de buik, daarna 141 zeeland Zes nieuwe boten en nieuwe post voor reddingsbrigade op het strand Gewonden bij ongeval op N59 bij Oosterland Goese Lyceum houdt een 24-uursfestival VERF? ALTIJD VOORDELIGER. dinsdag 26 april 2011 OOSTERLAND - Bij een aanrijding op de N59 bij Oosterland zijn zon dagmiddag drie personen gewond geraakt.. Een echtpaar (74 en 66 jaar) afkomstig uit de gemeente Schouwen-Duiveland reed in de richting van Zierikzee. Plotseling kwam vanuit een rijtje tegenlig gers een auto op de verkeerde weg helft en een botste op hun wagen die door de klap om z'n as draai de. De veroorzaker van het onge val, een 60-jarige Vlaardinger, raak te van de weg af en zijn auto be landde op zijn kop in de sloot. In eerste instantie leek sprake van beknelling maar dat was niet het geval. Ook een traumahelikopter was ter plaatse gekomen. Het oude re echtpaar werd door de trau ma-arts onderzocht. Zij hadden al leen wat pijnlijke plekken aan schouder en arm. De 60-jarige automobilist en een man en vrouw die bij hem in de auto zaten, raakten wel gewond. Zij zijn met onbekend letsel over gebracht naar verschillende zieken huizen. GOES - Het Goese Lyceum houdt van donderdag 28 op vrijdag 29 april onder de noemer 'De 24 uur van het Goese' een festival van een etmaal voor drie goede doe len. Tijdens het evenement is er een discoshow van Radio 538, een Gla zen Huis-constructie met water drinkers die 24 uur spinnen en een kunstwerk schilderen, een panna-toernooi en een slotfeest met onder ander Nino en Priester. Op donderdag wordt er in de school voor de buurtbewoners een filmfestival met een fototentoon-. stelling gepresenteerd. Drie goede doelen staan centraal tijdens dit 24-uurs festival; stich ting Jayden, stichting KIKA en stichting Benares-schoolfonds voor straatkinderen. Ruim hon derd leerlingen hebben afwijken de lessen verzonnen en er wordt een pannenkoek-eetwedstrijd voor leraren gehouden. PAASWEEKEINDE Schuifelen over de paasmarkt of op het gemak snuffelen in de kofferbak door Melita Lanting Duiken, duiken in de zee, duiken duiken duiken wie gaat er mee?" De ene vrolij ke kinderkraker na de ander schalt op eerste Paasdag uit de luidsprekers op het strand. Voor de gelegenheid is bij strand paviljoen ZuidZuidWest bij Renes- se een tipi-tent opgebouwd, staat een dj platen te draaien en lopen de medewerkers van het animatie team van camping Julianahoeve zich het vuur uit de sloffen. Op dat moment beweegt zich nog een lang lint van gezinnen met bol derkarren, fietsers en wandelaars die zeulen met tassen vol handdoe ken en strandstoelen over het pad richting zee. Op het strand verza- melen zich mensen in bikini en zwembroek achter rood-witte lin ten. Nog een half uurtje wachten en dan wordt het toeristenseizoen van Renesse officieel geopend met de inmiddels traditionele paas- duik. Een zwetende paashaas in een bruin wollen pak probeert de 200 deelnemers met een populaire kleuterdeun alvast wat in bewe ging te krijgen voor een 'war- ming-up'. „Op je plaats, strek je ar men tjoe tjoe wa, tjoe tjoe wa." Vincent, Baul, Jeroen en Ivo (de kleuterleeftijd toch al aardig wat jaartjes ontstegen) doen vrolijk mee. Ze hebben zin in een duik in de zee. „Waarom? och, vinden we gewoon leuk." Kenneth („ik ben van camping In ternational") en Günther en Andy („wij komen uit Duitsland en staan op de camping") bekijken het allemaal een beetje van een af standje. Gekleed in zwembroek en T-shirt van de camping zijn ze er helemaal klaar voor en vrezen ze het nog steeds zeer frisse zeewater niet. „Ik heb ook meegedaan met de nieuwjaarsduik. Toen was het water vier graden, nu is het tien. Dat altijd nog zes graden winst", zegt Kenneth. Na nog een paar opwarmrondjes klinkt ineens een toeter en sprin ten alle deelnemers naar de water lijn. Even spetteren, een enkeling zelfs plat op de buik en dan snel er weer uit. Vincent Baul, Jeroen en Ivo zijn even later te vinden bij de ti pi-tent waar de koppen erwten soep en broodjes rookworst klaar staan. Terwijl ze rillend en met kippenvel een broodje naar bin nen werken geven ze het wel toe: het was heel koud. De bikkels van de camping zeggen nergens last van de te hebben. „Lekker hoor, het was goed te doen. Volgend jaar zijn we er weer bij." Als na afloop het merendeel van de meute zich weer richting cam ping begeeft, komt een enkeling nog richting strand en kijkt ver baasd in het rond. „Wat een druk te, was hier wat te doen?" Even het water in en dan er snel weer uit. Tweehonders mensen deden eerste paasdag mee aan de traditionele Paasduik. foto's Ronald den Dekker Bergen op Zoom Van Konïjnenburgweg 13 (0164) 27 44 77 Goes Marconistraat 13 (0113) 22 41 12 door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Zes nieuwe rubberbo ten en een reddingspost aan de Brouwersdam krijgt de Strandred- dingsbrigade Westerschouwen dit zomerseizoen. Kosten: bijna twee ton, waarvan de gemeente 125.000 in rekening kan brengen bij de Stichting Renesse en de Europese Unie. „We hadden eerder al boten moe ten vervangen," zegt strandambte- naar Jolanda Bruin van de gemeen te Schouwen-Duiveland. „Daar hebben we mee gewacht, zodat we ze nu in één keer kunnen aan schaffen." De gemeente heeft bij Van Dijke in Scharendijke zes rib's besteld: boten met een harde bo dem en een opblaasbare buiten rand. Die kosten, inclusief buiten boordmotoren, 96.500 euro. De oude boten brachten nog tien mil le op en de EU draagt 25.000 euro bij, zodat voor de gemeente een in vestering rest van 61.500 euro. De brigade krijgt deze zomer ook de beschikking over de langver wachte reddingspost aan de Brou wersdam. Die gaat 110.000 euro kosten, inclusief aanleg water, elek tra en riolering. De Stichting Ren esse draagt maximaal 100.000 euro bij aan de nieuwe reddingspost. De strandreddingsbrigade is vanaf 15 mei aanwezig, maar de post Brouwersdam gaat pas eind juni open. Het veranderen van het be stemmingsplan en de aanleg van nutsvoorzieningen duurden langer dan verwacht. De post aan de Brouwersdam is wat kleiner dan die bij de trap van Westerschou wen, de Jan van Renesseweg en de Wilhelminahoeve. Voor een beter spreiding over de stranden wordt de kleine post Brouwersdam vol gend jaar verhuisd naar de Wilhel minahoeve. Vanaf de zomer van 2012 blijven de reddingsposten, met uitzondering van de kleine bij de Wilhelminahoeve, gedurende het hele jaar op het strand staan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 40