was er geen doorkomen aan zeeland 13 Paasmaandag in het VW-kantoor 'ROYALTY' dagen PvdA bezorgd over kosten van waterkeringen Multraship bergt vissersschip bij Thorntonbank Morgen bij de PZC: Magazine Zomers Zeeland Zfieuws su£ces bjj Kunstbende Koninklijke Moederdag Aktie dinsdag 26 april 2011 was de temperatuur die in Westdorpe werd gemeten. Daarmee was dat - weerstation tijdens Pasen het warmste plekje van Zeeland. Belgisch Limburg registreerde zaterdag met 29,5 graden de hoogste temperatuur van Europa. miljoen toeristen zorgden tijdens het paasweekeinde voor veel drukte in heel Nederland. Van de 1 miljoen buitenlandse bezoekers kwam 65 procent uit Duitsland. Kust en bollenstreek waren de grote trekkers. Deze week bij aankoop een 'Koninklijk' presentje Zaterdag Koninginnedag geopend! DELSCHER. Grote Markt 11-13, Goes. 0113 227607 www.delscher.nl middelburg - De PvdA-Statenfrac- tie vreest dat Zeeland de komende jaren miljoenen euro's meer moet gaan betalen voor aanleg en onder houd van waterkeringen. Dat blijkt volgens de PvdA-ers uit het onlangs afgesloten voorlopige bestuursakkoord tussen Rijk, pro vincies, Vereniging van Nederland se Gemeenten en waterschappen. De PvdA-Statenfractie laat in schriftelijke vragen aan het dage lijks provinciebestuur weten dat deze problematiek moet worden aangekaart bij het Rijk en het In terprovinciaal Overleg, om zo te voorkomen dat de Zeeuwen veel meer moeten gaan betalen. Eerder noemde het college van Gedepu teerde Staten 'de bescherming te gen hoog water een nationaal be lang'. De PvdA vraagt of die solida- riteitsgedachte voldoende in het bestuursakkoord is opgenomen. door Melita Lanting Bij de VW in Haamstede is het een komen en gaan van mensen en dan gaat ook nog de telefoon met grote re gelmaat. „U wil mee met de na- tuurvaart? Helaas, die boot is net vertrokken. Nee, ook die excursie is al vol, het spijt me." Medewerker Margo Grevel heeft; nauwelijks tijd om iets te eten of te drinken, zo druk is het. Neder landers, maar vooral heel veel Duitsers komen met de meest uit eenlopende vragen. „Ik heb ge hoord dat de Albert Heijn open is maar weet u ook of de Etos ook open is", vraagt een vrouw. De volgende wil weten waar ze verse vis kan kopen en een gezin netje informeert of er nog ergens een plekje is om te overnachten „Het liefst ergens waar we zelf kunnen koken." Grevel pakt een klapper en ziet dat er nog een zomerhuis te huur is in het dorp. „En er zijn nog wat stacaravans vrij." Het gezin ver trekt met een kaartje met daarop de locaties waar ze kunnen infor meren naar een plekje. Grevel wijst alweer goedgemutst de weg; naar de bank dit keer en naar het strand. „Hier heeft u een kaartje. Kijk, we hebben twaalf kilometer strand." Een man die zijn vrouw kwijt is komt tevergeefs even bin nen kijken of ze misschien in het VW-kantoor is en een jongetje vraagt om stickers. „Ja, we krijgen de meest uiteenlopende vragen en als we geen antwoord weten zoeken we het op." terneuzen - Bergings- en sleepbe drijf Multraship uit Terneuzen heeft in het paasweekeinde de woensdagavond voor de Vlaamse kust gezonken hekkotter Zeebrug- ge 700 geborgen. Het schip is met de bok Cormo rant naar de Westhofhaven in Vlis- singen gebracht. De Z700 zonk bij de Thorntonbank, twintig kilome ter uit de kust van Zeebrugge. De drie Belgische vissers werden door de mijnenjager Crocus opgepikt. Het is onbekend hoe de bijna 17 meter lange viskotter, eigendom van rederij Rapke uit Zeebrugge, kon zinken. Begin maart lichtte Multraship ook al de gekapseisde Nieuwpoort 28 voor de kust van Duinkerke. De bemanningsleden, de broers Christiaan en Mark de Ridder uit Amemuiden en hun zwager Eric Tange uit Oost-Sou burg, zijn nog altijd spoorloos. In de krant van morgen vindt u niet al leen het nieuws, maar ook een magazi ne waarmee u zich alvast kunt voorbe reiden op het naderende seizoen: Zo mers Zeeland. In het speciale magazine vindt u een overzicht van alle grote evenementen die de Zeeuwse zomer extra glans ge ven. Van Concert at Sea tot de Kustma- rathon en van Film by the Sea tot de Delta Tour. Bovendien treft u pagina's over zomerse zaken zoals strandtips en bijzondere overnachtingen. Zomers Zeeland brengt bewoners én bezoekers van de zonnigste provincie al helemaal in de stemming. amsterdam - De Zeeuwse deelne mers aan de Kunstbende - een lan delijke talentenwedstrijd voor jon geren - hebben zaterdag in Amster dam drie prijzen in de wacht ge sleept. Lot Woittiez uit Nieuw- en Sint Joosland won in de categorie Taal de derde prijs met haar gedicht 'de man die alles had'. Ze kreeg in die categorie bovendien de pu blieksprijs. Lot is 16 jaar en zit in de vierde klas van het gymnasium op het Goese Lyceum. In de categorie Fashion won Ama- roo uit Kapelle de publieksprijs. Amaroo bestaat uit de jonge ont werpers Amanda Reijerse en Ro bin van Craenenbroeck. Zij bren gen 'mode met een boodschap'. De Kunstbende is een talenten wedstrijd met provinciale voorron des. De Zeeuwse finale werd in februa ri gehouden. Jongeren kunnen meedoen in de categorieën mu ziek, DJ, fashion, theater en perfor mance, film en animatie, dans, taal en expo. De wedstrijd werd voor de 21ste keer gehouden. KORTINGEN OP TOPMERKEN ALLE ACCESSOIRES 25% KORTING GIMBRÈRE MODE LANGE DELFT 16 MIDDELBURG BOBBE MODE WALSTRAAT 199 VLISSINGEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 3