Wat een Pasen, soms 21 zeeland Schade door hoge snelheid schepen Internet PAASWEEKEINDE Dankzij het zomerse weer beleefden we afgelopen dagen een Pasen die vele records brak. Nooit eerder waren de hotels en campings aan de kust al zo goed bezet. De krant 8 weken voor 24 euro! Tvrr» FLL dinsdag 26 april 2011 Voor wie het nog niet wist. U kunt alles vin den op Internet. YouTu- be is een schatkamer bij uitstek. Op bepaalde avonden ge bruiken we de grote computer in de huiskamer als hedendaagse to verlantaarn. Meestal na een uitge breide maaltijd in goed gezel schap wordt het beeldscherm dan richting eettafel gedraaid en neem ik plaats achter het toetsen bord en zeg: „Roept u maar!" Dit maal was dit in gezelschap van een tachtigplusser, twee zestig plussers, een vijftigplusser en on dergetekende. Dat resulteerde in een wonderlijke avond tv-geschie- denis. Heintje Davids, Lou Bandy, Tom Manders, Willem Duys, Ada- mo met familie, Gilbert Bécaud, Dalida en nog vele anderen. Er gens verderop schuiven we dan richting volksmuziek: Vlaams en Gronings. Om daarna weer vro lijk over te schakelen richting ope ra. We eindigen bijna altijd met popmuziek uit de jaren zeventig: Hotel California. De tekst 'You can check out any time you like but you can never leave' lijkt op deze avonden van toepassing als de gasten in de kleine uurtjes huiswaarts gaan. Wat rest is een vol aanrecht, tikkeltje slaapgebrek en een glimlach om al die herin neringen uit de oude doos. In dat opzicht is het jammer dat de ontwikkeling van het compu tertijdperk aan een deel van de ouderen is voorbij gegaan. Ze kun nen immers met druk op de knop door de spiegel van het he den stappen en een reis in het ver leden maken. Maar ook bij de generatie die wel webwise is, gaat het wel eens fout met Internet Zo demonstreerde een vrolijke Amerikaanse het re cept voor peanutbuttercookies aan mijn puber en mij. 350 graden voor de oven vond ik erg veel. De oven vond dat ook, hij ging niet zover. Nadat de koekjes twee mi nuten in een loeihete oven ston den en spontaan dreigden te ver kolen riep ik: Fahrenheit! De oven werd nog net óp tijd teruggezet op 170 graden, Celsius wel te ver staan. De koekjes zou ik aanraden voor diegenen die een driedaagse trektocht maken in de Andes. U kunt er met eentje een dag op vooruit. door jan van Damme Een duik mocht niet te lang duren. Het zeewater heeft nog even tijd nodig om op temperatuur te komen. Maar voor de rest was Zeeland zo vroeg in het seizoen al helemaal zomers. Pasen maakte van Neder land en België het warmste stukje Europa. En dat hebben we gewe ten. Geen doorkomen aan (paasmarkt Vlissingen), je kon er alleen maar schuifelen (winkelcentrum Goes, zaterdag), net hartje zomer, zo druk (Brouwersdam), Breskens was-een topper (ook paasmarkt). Het is net alsof maandagavond ie dereen nog vol ongeloof een beet je zit bij te komen. Wat een week einde. „Meer dan 100 procent be ter dan vorig jaar", zegt een onder nemer uit Burgh-Haamstede. Pa trick Polie, interim-directeur van Promotie Zeeland Delta, kan dat optimisme delen. Het weer is voor hem de allesbepalende factor. „Drie jaar geleden hadden we sneeuw met Pasen. Dan heb je een bezettingsgraad van 40 procent. Nu hadden we in de hotels aan de kust 95 procent. Vanuit Cadzand en ook vanaf de Walcherse kust moesten mensen naar het achter land worden verwezen." Dat de meivakantie en Dag van de Arbeid (1 mei) aan Pasen kunnen worden gekoppeld, heeft volgens hem ook een positieve invloed op het aan tal toeristen in Zeeland. Er waren - en zijn nog steeds - heel veel Duitse kentekenplaten te zien op de Zeeuwse wegen. „Ze zijn terug", zegt Polie. De mindere jaren lijken daarmee voorbij. Zeker nu ook Belgen hoe langer hoe meer Zeeland als een zacht stukje Holland waarderen. Op Walcheren was de Vlis- singse paasmarkt gecom bineerd met de koopzon dag een absolute topattractie. Ook de stranden waren alle paasdagen in trek. En wie even geen zand tus sen zijn tenen wilde, pakte de fiets. In Zeeuws-Vlaanderen was de Ha- venmarkt in Sas van Gent een trek ker. En ook daar een paasmarkt - in het centrum van Breskens - die ruim dagjes volk trok. Grenstoeris- ten maakten het in Hulst en Sluis traditioneel druk, en op de Schel- deboulevard in Terneuzen geno ten veel Belgen van de passerende scheepvaart. Al dat bezoek leverde maandag aan het begin van de avond met een files en vertraging op. Vanaf Schouwen richting Middelharnis en richting Goes ging het in de au to erg langzaam. (Mém verslagen van de diverse paaseve- nementen vindt u in het regioka- tern zie ook de video's van paas- en stranddrukte op www.pzc.nl Voor meer columns: www.pzc.nl/columns COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91,4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162,4460 AD Goes T: 0113-31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115-64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80,4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650' E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118- 43 4070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend Goed T: 076- 531 2277 E: segmentteam@bndestem-pzc.ni Familieberichten: 088- 0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088- 013 9910 Toets 1: bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 25,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 71,95 (acceptgiro €74,95) Jaar €274,95 (acceptgiro €277,95) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl BH Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 4 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 71,95 per kwartaal (na28). een doorlopend abonnement met betaling per accept van 74,95 per kwartaal (nam) ik neem een proefabonnement van 8 weken voor 24,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, pk heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P8) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088 - 013 9910 Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens In het colofon treft u nadere informatie aan door Wout Bareman TERNEUZEN - De waterpolitie on derzoekt twee incidenten met te snel varende zeeschepen op de Westerschelde. Door de extreme golfslag van de schepen sloeg de matroos van het Belgische binnen- vaatt-containerschip Alcedo over boord en werd schade aangericht in de haven van Walsoorden. Vrijdagmiddag omstreeks 15.00 uur ging het mis op de Wester schelde net voor de bocht van Bath. Bij het Konijnenschor aan de rand van het Land van Saeftin- ge passeerde het afvarende contai nerschip Kyoto Express het opva rende Belgische binnenschip Alce do. De hoge golfslag spoelde over het binnenschip en sleurde de ma troos, die aan dek aan het werk was, mee. De schipper van het ach teropkomende binnenschip Symp- harosa zag het gebeuren en ma noeuvreerde z'n schip direct dwars in het vaarwater. De dren- kelg, die een zwemvest droeg, kon vervolgens aan boord worden ge holpen. In de haven van Walsoor den braken in de nacht van don derdag op vrijdag door hevige golf slag van een passerend Noors zee schip drie trossen van het binnen schip Marlea uit Terneuzen. Het schip ramde vervolgens een motor jacht, dat zware schade opliep. Ook werd een meerpaal omgetrok ken. De waterpolitie heeft de kapi tein van het zeeschip inmiddels ge hoord. Ook de loods moet een ver klaring afleggen. foto Ronald den Dekker Drukte bij de Brouwersdam.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 2