BUAttK&L Buutm 21 Db e&tb&res tuiHs Waarom ullihWF^tuihtechniek steeds tot beste keuzekomtl www.cftuintechniek.nl en www.kassenland.nl dinsdag 26 april 2011 Om her makkelijk te houden heeft Intratuin zelf alle plantjes al opgekweekt. „De fruitplan- ten bijvoorbeeld komen uit Italië. Voetbalvel den vol worden daar gekweekt en vervolgens naar Nederland overgebracht. De klanten hoe ven ze alleen nog maar te kopen en te planten. En natuurlijk af en toe wat water geven", zegt Goedegebuure. Binnen enkele weken kun je gaan oogsten en genieten van je eigen fruit. Het zelf verbouwen van kruiden en groenten heeft veel voordelen. „Het is leerzaam, kinde ren zien dat sla niet zomaar uit de supermarkt komt, het bespaart geld, je hebt onbespoten groenten en het is ontspanning." Het verschil met de ouderwetse moestuin is dat alles nu op een kleiner oppervlak wordt verbouwd of geplant Er zijn veel bakjes te koop voor in de vensterbank of voor in de keu ken. Ook zijn de plantjes minder bewerkelijk dan in een moestuin. Het is een kwestie van planten en wachten tot het uitkomt. „Bij een moestuin heb je ook van alles hed erg veel. Bij zo'n vierkante meter bak bijvoorbeeld niet." Een winkelende vrouw spreekt Goedegebuure aan. „Kun je deze aardbeien echt eten en moet je deze plant ook water geven?" Rustig legt hij uit dat de plant inderdaad water nodig heeft en dat de aardbeien ook te eten zijn. De medewerker wil nog wel wat tips kwijt voor de echte beginners. „De standplaats van je bak, kas of pot moet altijd halfin de schaduw half in de zon zijn. Als je zelf zaait, moet je ze niet te diep inzaaien en bij de vierkante meter bak maar één groente per hokje." Wat verder doorlopend naar buiten zie je veel kleuren van verschillende soorten fruitboom- pjes. „Ook die kunnen zo geplant worden, wel moet je de appelbomen eens in de zoveel tijd terugsnoeien." Keuze genoeg en het loopt goed, want een vrouw die driftig op zoek is naar tomatenplantjes concludeert dat ze op zijn. „Helaas", mompelt ze. Karen Hagen De vierkante meter WÊÊÊÊÊÊmm Sinaasappelboom Foto's Lex de Meester Dat komt omdat wij als geen ander het grootste assortiment in tuinmachines en -gereedschappen voeren. Tegelijkertijd bieden wij al vele jaren een zeer divers en uitgebreid programma aan tuin- kassen, priëlen, oranjerieën, serres en sfeervolle overkappingen. En juist omdat wij van heel veel verschillende merken thuis zijn, kunnen wij ook een deskundig en merk-onafhankelijk advies geven dat past bij elk budget! Omdat we gewoon graag zien dat u steeds tot de beste keuze komt! specialist in tuin- en parkmachines, tuinkassen, priëlen, oranjerieën, overkappingen J.W. Frisostraat 31,4413 CB Krabbendijke, Nederland tel.:0113-501255 fax:0113-503684 info@cftuintechniek.nl Kom óók kijken op het grootste kassenshow- terrein van Nederland!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 21