20 QQffi Zelf je eigen groente, fruit en kruiden kweken is hip. Zeker nu, want tot augus tus is het dé tijd om dat te gaan doen. Bij de Intratuin in Koudekerke zijn ze er helemaal op voorbereid. In de winkel loop je na de Boedabeelden zo tegen 'De Eetbare tuin' aan. Honderd vierkante meter met alles wat je nodig hebt om te beginnen met kweken. Van slaplantjes tot tuinkruiden; het is er allemaal te vin den. „Het loopt storm", zegt Viktor Goedegebuure van Intratuin. Eigen gremvte en jbUt dinsdag 26 april 2011 Een bezoeker scharrelt Erond tussen de grote bak ken met allemaal verschil lende soorten tuinkrui den. Uiteindelijk pakt hij de rozemarijnplant. „Ik koop deze plant alleen maar omdat die zo lekker ruikt. Ik zet hem in mijn siertuin, misschien dat ik er dan wel af en toe een 'topje' vanaf knip voor in een gerecht. Maar het gaat mij om de geur." Voor het derde opeenvolgende jaar heeft de Intratuin het concept De eetbare tuin opgezet. „We beginnen daar altijd begin maart mee. Voor het eerst is het assortiment uitgebreid met het 'Grow Your Own' concept. Alles wat je nodig hebt om te beginnen met kweken, zoals kassen, zijn er te vinden." Knielkussentjes, bordjes voor kruidennamen en dienbladen met verschillende kruidensoorten staan al lemaal mooi gerangschikt. Kruidenbakjes met de tekst: 'Plant your dreams' geven aan dat er uit de zaden 'grote dromen' moeten komen. Het tuincentrum wil inspelen op de vraag van de consument. „Mensen willen tegenwoordig biologisch eten, het zelf kweken van kruiden en groenten past helemaal in dat plaatje." Het verbouwen van groente, tuinkruiden en fruit moet vooral makkelijk zijn. Goedege buure wijst naar een houten bak met twaalf vakken erin. „Het lijkt op een veredelde zandbak", zegt hij lachend, maar „dat is een vierkante meter tuin. Het is heel simpel. In elk vak kun je een groente of kruid verbouwen. Die bakken lopen als een tierelier." Ze zijn handig, want er is altijd wel een plekje waar je de bak kan neerzetten. „In je tuin, maar ook op terrassen en balkonnetjes." Het kost niet veel van je tijd om de bak met groen ten te onderhouden. „Je bent er ongeveer een uurtje per week aan kwijt; je moet de planten water geven en een beetje het onkruid weghalen." Colofon Buiten Binnen: verschijnt elke dinsdag als bijlage bij de PZC en BN/DeStem Buiten Binnen is een bijlage overleven en bewegen in Zeeland U kunt ons informeren: e-mail: buitengebied@pzc.nl website: www.pzc.nl postadres: PZC onder vermelding van Buiten Postbus 91 4330 AB Middelburg telefoon: 0118 434010 Coördinatie: Jan van Damme telefoon: 0118 434014 mobiel: 06 542 671 57 e-mail: J.vandamme@pzc.ni Advertenties: Verkoopteam Zeeland telefoon: 0118 434070 teamzeeland@bndestem-pzc.nl Wilde Marjolein

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 20