Kijken, kijken, kijken G. van boven 141 zeeland Het echtpaar van de paardentram 800M2/tegen scherpe prijzen! Walcheren had afgelopen weekeinde over populariteit geen klagen. De stranden en de fietspaden stroomden vol. Koopjes jagers waren echter alleen te vinden op de boulevard. Roofvogelshow, freestylen en nagelstylen Lunchconcert in Souburgse kerk Ook in Vlissingen gaat u voor een échte auto naar uw échte Opel dealer. Toch? /TXAutoTeam LJLvoel je v r i j dinsdag 26 april 2011 w PAASMARKTEN MIDDELBURG - Kinderen hoeven de ze vakantie niet stil te zitten. Stich ting Welzijn Middelburg heeft een programma in elkaar gezet, waar bij elke dag wel wat te doen is. Zo is er vanmiddag een balsport middag in Nieuw- en Sint loos- land en is er donderdag een voet balshow van nationale freestyle- stoppers op het Cruyff Court in Middelburg-Zuid. Ook is er dan een activiteit met roofvogels. Voor de meisjes is er vrijdag 6 mei een meidenmiddag met een echte visagist en haar- en nagelstylist. Er is nog meer, te veel om op te noe men! Kijk voor het volledige program ma op www.welziinmiddeburg.nl En natuurlijk liep ook het stadje Veere weer vol op eerste paasdag. Daar leek vooral de ijsverkoper van te profite ren. De rij wachtenden liep tot ver op straat. OOST-SOUBURG - Liefhebbers van klassieke muziek en historie kun nen zondag 1 mei hun hart opha len in de Historische Kerk van Sou-, burg. Daar vindt om 11.30 uur een lunch concert plaats. Het Quatre Mains- ensemble Kla4 speelt werk van ver schillende componisten. Na de pauze klinkt Rosette, suite dramatique pour piano van J. Burg- mein. Rosette is gebaseerd op de roman Roosje van de Vlissinger Ja cobus Bellamy. Die schreef over de Walcherse traditie waarbij jongens bij het zandaal steken op het strand meisjes plaagden en de zee in joegen. Soms verdronk een meisje. Eén van hen was Roosje. Kaarten kosten negen euro, inclu sief lunch. Voor meer informatie: www.historischekerksouburg.nl Jan en Corrie Koppejan zijn zestig jaar getrouwd. foto Ruben Oreel door Wendy van den Hurk MIDDELBURG - Ben je er niet op je huwelijksdag door naar het stad huis gebracht, dan heb je hem wel met meel en bloem over de vloer gehad. Iedereen in Middelburg en omstreken kent ]an en Corrie Kop pejan. Het echtpaar was gisteren zestig jaar getrouwd. Ze leerden elkaar kennen op de eerste kermis in Mid delburg na de oorlog. Stikdruk was het er toen. Zo druk dat Cor rie haar vriendinnen kwijtraakte. Gelukkig was daar Jan, die ze met zijn zware rijksschoenen van veraf hoorde aankomen. Hij zocht een botsautootje voor hen samen en bracht haar lopend naar huis, hele maal in Nieuwland. Echte liefde dus. En die is gebleven, ook de drie jaren dat jan in Indië zat. Een maal terug, begon hij een bode dienst met paard en wagen. Hij be zorgde staven ijs bij cafés en bracht meel en bloem naar bak kers. Later kocht hij een vrachtau to, maar het leuke ging eraf En hij miste zijn paard. Daarom maakte hij op zijn vijftig ste een carrièreswitch: voortaan zou hij feesten en partijen nog leu ker maken door een ritje met de paardentram of -koets. Het bedrijf leidde hij samen met zijn Corrie, die tot dan toe voor hun zes kinde ren had gezorgd en actief was bij het Rode Kruis. Het werden de mooiste 25 jaar van hun leven. door Wendy van den Hurk Terwijl ze de laatste paas- broden in de schappen voorziet van kortingstick ers, zegt het meisje tegen haar collega dat de Albert Heijn net zo goed ook open kan blijven op eerste paasdag. „De hele stad is open. Je kunt je helemaal de pleu ris shoppen, als je wil." Dat gebeurde zondag dan ook in Vlissingen. In de binnenstad had den 55 winkeliers hun deuren geo pend voor publiek. Grootwinkelbe drijven, zoals de HEMA en de eer dergenoemde Albert Heijn, lieten het echter afweten en ondanks dat zangduo Kees Ruud zijn op wachting maakte met Nederlands talige nummers en er werd ge- flyerd op de paasmarkt, was alleen daar, tussen die 150 kramen op de boulevard, de ware mensenmassa te vinden. Honderden koopjesjagers sjokten er van 's morgens vroeg tot laat in de middag langs panterpakjes, uit heemse beeldjes, plaknagels, nep- parfum, suikerspinnen, paling en ontharingsmiddel. Naar verluidt waagde zelfs gitaarheld Brian May, die zaterdagavond in het Vüssing- se Arsenaaltheater de Eddy Chris- tinani Award in ontvangst had ge nomen, zich aan een tochtje over de paasmarkt. „Personeel! Personeel!", riep een hoorbaar Brabantse grapjas, om een weg te banen voor zijn echtge note. Die had op de bodem van haar scootmobiel enkel het tradi tionele tasje aardbeien staan. „Wij komen eigenlijk vooral kijken. Dat kan goed in Vlissingen." En inderdaad. Er viel genoeg te zien. Maar het meest genoten werd toch echt op het Badstrand, waar gretig gebruik werd gemaakt van de zandsuppletie. Het is maar de vraag of er eerder met de paasdagen zoveel mensen hebben gelegen op het stads- strand, dat groter is dan ooit. Zo was het overal langs de kust goed toeven. Het leek wel of een lange stoet fietsers over Walcheren slin gerde, van Vlissingen tot Middel burg tot Veere tot Vrouwenpolder tot Oostkapelle tot Domburg. Bij de duinovergangen was het drin gen geblazen, de stranden lagen vol. Dat hadden de antiekverkopers op de Markt in Middelburg ook al ge dacht, toen zij er zondagochtend hun waar uitstalden. Mevrouw Minnaard zat er later op de dag een beetje verloren bij op haar klapstoeltje, haar gedachten helemaal afgedwaald. Veel aflei ding van klanten had ze niet, en zij niet alleen. „Tja, wie denkt er op zo'n mooie vrije dag nou aan een paasmarkt? Eerlijk gezegd zou ik het zelf ook wel weten..." KEUKENS SANITAIR BADKAMERS BADMEUBELS TEGELS STOOMCABINES SAUNA VERWARMING BOUWBEDRIJF ELECTRO INSTALLATIEBEDRIJF /ruime^X Showroomkeukens i showroom] Tramstraat 1-3 (centrum), Koudekerke. Tel. 0118-551681 Vrijdagavond koopavond (zaterdagmiddag gesloten) Kom langs voor AutoRAI showroomvoordeel! AutoTeam Vlissingen Bedrijfsweg 2 (naast het Vrijburgbad) (0118) 46 17 10 www.autoteam.nl officieel Opel Dealer Wir leben Autos.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 14